Образователен Говорилник - bug 4. We are working on it.

  • 16 280
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 2 781
Да, Санака, абсолютно си права. Но понеже за пиарите беше думата Simple Smile Просто не знам дали има много качествени специалисти у нас в тази област. В България по-често е или както каза Анди (човек за всичко в офиса), или някой просто кръстен така за "престиж" на фирмата (а,у, имаме си и пиар), или длъжност "хранилка".  При нас се опитахме да привнесем нещо, в което други страни си имат традиции по ред причини и поради различния бит, най-малкото, го проведохме в изпълнение тип "криворазбраната цивилизация".  То не е единственото такова, та да се чудим, но Аш е права, че всъщност от тази репутация страдат истинските професионалисти.

# 556
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз имам поглед над няколко фирми в България, на които на ПиАрите никак не им е проста работата. От оперативния момент, където нон-стоп се изпълняват по няколко проекта в публичните канали до стратегическия, в който трябва да се изработи вярната стратегия за имиджа. Момиче за всичко в офиса ми е доста подценено и като термин, и като съдържание.

# 557
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, в някои компании пиарът си е пиар, но доста често пиарът е сведен до секретарски функции. Нещо такова е и отношението към ейчарите, а някои дори нямат нужда от ейчари, а от обичайното ТРЗ. Всяка фирма си решава какво и как да прави с хората, въпросът е какво са готови да направят хората.

# 558
  • София
  • Мнения: 7 277
В България може да няма търсене на такива кадри, но в чужбина детето на Нотарис може да си намери хубава работа. Не е необходимо всички да се реализират непременно в трите професии, признати от бг-мама.

# 559
  • Мнения: 2 182
По предишната дискусия исках да напиша това, което Георги Лозанов е казал по-добре от мен:
https://m.dnevnik.bg/analizi/2020/05/15/4067412_zashto_mutafchii … _reagira_taka_na/

# 560
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако беше моето дете, щях да му кажа да си избере 3 неща, които най-много би искало да учи. А три, защото в повечето случаи младежите имат поне три неща, между които се колебаят, а тези с точното едно желание са малко, тях няма и какво да ги пита човек, то им е нарисувано. Когато на някого всичко му се отдава се чувства като жена в претъпкан магазин с всякакви дрехи и не знае коя да избере. Когато желанията се сведат до три, вече може и по-лесно да се обсъди и да се реши. Но при всички случаи е важно това, което най-много го влече младежа, дали му пасва. Нататък е въпрос на пари и степен на трудност на влизане в желаната специалност.

(за моите към момента мога да кажа, че си избраха точните специалности, не им беше лесно, но се водеха от вътрешното усещане.  Дори на млади години е хубаво човек да има ентусиазъм, в крайна сметка е една бакалавърска програма, ако нещо не потръгне, винаги може да се смени, а мисълта, че могат да сменят им дава спокойствие и увереност. Едно време беше голямата трагедия как можело студент да се откаже или да смени специалността, о, ужас, как така, той е калпазанин, тъп и неориентиран. то пък, възрастните много ориентирани, ще речеш, та намират проблем при младите! Затова смело напред, сега са на 18-19 години, кога да са смели, когато станат на 40 ли?)

# 561
  • Мнения: 5 658
Благодаря ви за подкрепата. Нали знаете, винги има план Б😀
Хубав и слънчев уикенд на всички.

# 562
  • София
  • Мнения: 2 781
Аш, точно така е. Малко са фирмите със сериозен пиар или тези, които ползват услугите на агенции (не намират за нужно или не могат да си ги позволят). Затова и масовото отношение към пиарите е подценяващо, за съжаление не се познава естеството на работата, а то си изисква сериозен труд и качества. Истината е, че доста народ идея няма каква трябва да върши пиара. И си много права, че на който му се занимава с истински пиар е много по-вероятно да се случи в чужбина.

 По този повод се сетих, че гледах едно предаване, в което показваха чисто нова и модерна пречиствателна станция някъде на морето, построена с европейски средства, но не работи. Питаха ги журналистите защо и отговорът беше "Няма микробиолози, на никого не му се идва тук". Просто се потресох тогава. Но това е резултатът от дългогошна политика и в образованието, и във всичко. Показателен пример за това как може заради образователна (и не само) политика, да се стигне до плуване в л****.

# 563
  • софия
  • Мнения: 5 011
Как се стигна до благодарности от Нот не знам. Явно покрай градината изтървам какво си плямпате тук Simple Smile
Всеки млад човек, прави ли със сърце нещата, работата е успешна Simple Smile
Вярно е за големия избор. Винаги съм казвала, че децата с талант, който им е интересен, особено разпознат навреме, са превилегировани.

# 564
  • София
  • Мнения: 16 218
E, точно ти пусна бомбата с "пасквила" в тази тема, където определено не ѝ беше мястото. Аз извъртях темата към ПР...ПРът е абонаментно платена журналистика.

# 565
  • София
  • Мнения: 2 781
Нотарис, ще чакаме да се похвалиш когато вземете решение, независимо кой план изберете Simple Smile

# 566
  • софия
  • Мнения: 5 011
E, точно ти пусна бомбата с "пасквила" в тази тема, където определено не ѝ беше мястото. Аз извъртях темата към ПР...ПРът е абонаментно платена журналистика.
Ахаааааа ясно! А явно Нот е казвал навремето, че ПР-а им е цел. Ясно.
Иначе, аз тая твма а възприемам като говорилник на група хора, дето сме се “намерили” покрай образователните теми, затова си позволявам да си “плямпам” странични неща. Сори, ако е дразнещо. Спирам.

# 567
  • София
  • Мнения: 16 218
Както виждаш, дори в реакциите си към пасквила сме на едно мнение, като редовния трол и по нея се оказа "от другата страна". Но наистина не смятам, че ѝ беше мястото тук на тази дискусия,  има си ФБ, има си теми в "Клюкарника", където да се обсъждат (или награждават) опитите за манипулация на общественото мнение.

# 568
  • София
  • Мнения: 7 277
Шарки, що бе - нека си анализираме и интервюто на Мутафчийски. Много важен, касаещ обществото въпрос - здравната ни система, системата като цяло и действията на ДЕН. И интересно защо повечето пишещи не са на страната на журналистиката. Явно наистина си приличаме. Иначе аз не разбрах кой е на страната на журналистката в момента?

Амели, никакво спиране (btw, на кучето даваш ли месо?)

# 569
  • София
  • Мнения: 1 754
A, много моля - като човека, опитал се да съживи тази тема именно, за да имаме място, свободно от всяква цензура, не съм съгласна някой да казва какво е или не му е мястото тук. И моето възприятие е като на Амели - място, дет да може да си кажем всичко, коет душа ни иска. Изобщо не знам конкретно за какво говорите и защо Нот благодари, макар уж да следя темата, и при все подозренията ми, че май аз имам най-голям пряк опит в работа с колеги от ПР-а (17 години в вдин офис, от които поне по няколко месеца всяка година съвместна работа с тях), си казах, че ще си задържа моето мнение. Но не давам някой да казва на друг, че не можело да сподели, квот му се щяло. Имам хора, дет си ги подминавам, кат не ща да си развалям настроението. Толкоз.
Допълвам се: разбрах на кое Шарки вика пасквил - ми съвсем наоборот: мен пък ми стана кеф, че основно сме на едно мнение. Вълнуваше ме ситуацията, човъркаше ме много само аз ли мисля така и кат ви изчетох, си казах “всичко е точно”, така че се радвам, че можех да разбера какво мислите.
И точно затуй толко ви ценя и ми е важно да имаме възможност да дискутираме все и вся.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 11:02 от Milenita

Общи условия

Активация на акаунт