Любители на кучета - 104

  • 22 383
  • 771
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 500
Кучетата са общителни, доброволците ги разхождат и социализират. Така че кучетата определено не са темерути и имат навици. И аз искам да мине ИП, защото все пак и финанси изисква гледането на куче. Насочила съм се към възрастно, защото  имала съм 3 бебета кучета, и просто в момента не мога да осигуря грижите за бебе. Но възрастно  куче - ще си бъдем идеална компания.

# 61
  • Мнения: 3 044
Извинявайте за нахлуването, но не знам в коя тема точно трябва да питам.Искам лятото да осиновя възрастно куче от приюта Горни Богров. Някой има ли опит с осиновяване?

Ехе, Darling, поздравления за благородното дело!  Доколкото помня, изискват няколко посещения, да видят как се "сработвате" с кучето, подписва се договор за осиновяване, но в страниците им е описано най -точно какво е и тн.

# 62
  • Мнения: 2 921
Хибискус ме е изпреварила с отговора, че повечето улични не оцеляват, но понеже си нямат стопани и никой не разбира съдбата им. Организацията в моя град се старае като намери малки кутрета поне да ги ваксинира с първа и втора ваксина за да имат по-голям шанс да оцелеят.
Нарци то самата цена нс кученцето на комшийката е доста под 1000 лв, защото тя в тия 1000 лева дето ми каза включва и ваксините, нагръдниците, храна, купички, легла. Не знам защо толкова държат хората да се изтъкнат кое колко им струва. Това е същата комшийка, чийто пекинез Макс ухапа преди доста време. Тогава като я водех всеки ден на ветеринар с пекинеза за промивки на раната ми обясняваше за клиниката в другия град, където водя Макс и Виви при по сериозни проблеми, как билс водила веднъж пекинеза там. Пък колко чисто било там, каква техника, какви ветеринарни, ама че и скъпо било там видиш ли. Че и това ли по дяволите е повод за изтъкване.
А с тия кърлежи е някакъв ужас. Вчера един щъкаше по паркета. Добре, че майка не го видя, че щеше да изпадне в паника. Давам и на двамата Нексгард Спектра заради това, че включва дирофилария и че могат да се мокрят без това да влияе на действието на препарата. Ще търся и нещо чисто репелентно, с което мога преди излизане да ги третирам.

# 63
  • Мнения: 2 433
Сиви, аз съм много зле с бълхите и при ухапване се надувам, та от аптеката съм вземала вскякакви масла, лимонов евкалипт и някакви други масла в разтвор пръсках миналата година, пък аз си слагах гривни на крака, не става. Не смятам, че би имало по-различен ефект и за кучетата... А форестото пишат, че може да се мокри, за това на там ме дърпа.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 158
Еха, и ние сме на корицата, благодаря!
Аз да питам защо сте против пилешкото? На Елза предимно пилешко й готвя, не съм видяла проблеми...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 683
Хибискус, Форесто и която и да е каишка не е хубаво да се прекалява с мокренето,защото "брашното" пада по-бързо. И аз така мислех,ама за два месеца, всеки ден в морето и стана супер лъскава, наложи се да давам пак 70 лв.
Някъде четох, че има промоции по 55 лв  сега.

# 66
  • София
  • Мнения: 9 850
Две пораснали бишкотки - Хорас/Хораций и Пиратката Хедуиг Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 433
Къде промоции? Моля инфо. във вет аптека тук са по 80лв.
Тя не влиза във водата цялата, само лапи топва, не ще да плува, не се мокри много, но си трябва нещо поне да се води, че е водоустойчиво, ако ще и само при дъжд да е.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 683
Гоноря за Варна, квартал Аспарухово, не знам името на клиниката, но имам приятели от там и мога да ги помоля и съдействам на който иска.

# 69
  • Мнения: 8 991
Божеее,какви красоти има в темата!Към новите канета,и аз съм с 3месечно бебе Айра.
    Дух,радвам се за теб,дай Боже на всички,които желаят да имат такива новини!Аз неистово вече искам да ме направят баба,но засега съм баба на кученцето.
   Вчера и онзи ден прекара малко повече време на двора,яде трева,пасе като козле.И снощи и тази сутрин има разтройство.Иначе е игрива,палува си  както обикновено. Снощи сварихме ориз,яде ,тази сутрин пак.Вие как процедирате в такива случаи
   Относно кърлежите-синът води овчарката на дълги разходки около язовира и в гората и в резултат си донесе бонус.Първо видяхме пред вратата на къщата голямо ,колкото монета от 2 лв,кърваво петно и се чудехме какво е.после щерката видя как изпадна от козината още едно и разбрахме,че са кърлежи-огромни гадове.И се почна едно пощене,но нямаше други.Аз съм накупила препарати и след работа ще се пръска и у дома двора.
   Поръчах конг - кокал,да видим кога ще дойде.
   Гледам и вашите кученца спят в леглата и по диваните,както и наша милост.Вчера на обяд заспа до ММ на дивана,после беше се преместила върху моите крака,в спалнята.Чета в групата на мама Еми,там казват,че това изобщо не е правилно,обаче аз не виждам как ще я научим да не се качва на дивана и леглото на дъщеря ми.
   Когато я оставим сама за малко,тя се сгушва на мястото на ММ на дивана и само там кротува.
       --ето как стоят двете,хем да се виждат,хем да не се докосват.Малката и тя е вързана,но ние избрахме сънливия период от деня,дъщеря ми донес леглото и тя всъщност си спеше или лежеше.не се е налагало да се тегли на повода,но за наше спокойствие го сложихме.Голямата не й обръщаше внимание.После малко ги пуснахме двете ,под контрол,душиха се,обикаляха се,докато голямата не излая,щерката се изплаши  и прибра  бебето вътре.но като цяло,мисля,че имаме напредък и с течение на времето,ще стигнем до поносимост.Ако голямата иска да навреди на малката,си мисля,че нямаше да си лежи спокойно 2 часа на една ръка разстояние и да не я чуем изобщо.

# 70
  • Мнения: 2 921
Хибискус Форестото е добър вариант. Макс имаше но му опада козината от долу на врата и кожата му се зачерви. Подарих я, защото беше носена някъде месец време. Водила съм го в гората, когато е бил с нея и пак си гонлазеха кърлежи, просто бяха може би по-малко на брой, отколкото по другите кучета.
esstela на мен ветеринаря на времето ми обясни, че в месеца поне веднъж трябва да забърсвам каишката с мокра кърпа и след това да я опъна леко. И тя побеляваше. Така всъщност излиза от препарата по повърхността. Сигурно и на теб са ти обяснили, ама все пак да си кажа, че на някой друг може да му е от полза.
марулета овчарката ако искаше да изаде малката, повярвай ми до сега да го беше направила. Отново страха ви води и веднага сте прибрали палето вътре. Разберете, че това е начина на голямата да контактува и учи малката. Излаяла е за да я остави на мира. И нещо изключително важно да кажа. От моите наблюдения куче, което лае и ръмжи го прави за да сплаши. Ако кучето ще напада и хапе, то не издава и звук, а директно дебне и скача за да захапе.

# 71
  • Мнения: 8 991
Благодаря ти!
  Изключително ценни са ми вашите мнения,защото ,дега си давам сметка,едно е да имаш добро дворно куче,съвсем различно е да имаш вътре у дома си куче,в съчетание с първото.
   Кажете,при разтройство какво правите-веднага ли при вет,или първо нещо у дома давате.
  Сега чета една статия,на монтански инфосайт,че ще можем да разхождаме кучета,само ако имат платена такса.В обищаната имало само 4 такива.

# 72
  • Мнения: 2 921
марулета при разстройство обикновено първата препоръка на ветеринар е диета с ориз, сварен само с вода. Това няколко дена и ако няма подобрение, тогава вече отиди на преглед и ще изпишат някакви лекарства. Освен това, в момента освен ориза, може да даваш и пробиотик. Ние тук повечето използваме Ентерол прахчета. По закон всяко куче трябва да бъде регистрирано в общината по местоживеене и съответно се заплаща и годишен данък. Във Видин данъка е в размер на 10 лв. В Монтана да е малко по висок от тук. За регистриране на кучето има определени изисквания. Ако те интересува ще ти ги напиша, но за сега все още мисля, че не сте приключили с ваксините и няма как да го направите.

# 73
  • тук-там
  • Мнения: 5 774
Момичета, страхотни сте! Четейки ви, израствам в грижата за Мокка. Много сте ми полезни!
Ние направихме трета ваксина и се видяхме при вет с братчето. Много хубава седмица от нас:

# 74
  • Мнения: 8 991
Боже,какви пухчовци!

В Монтана данъкът е 7 лв,но ме изуми бройката-само 4 .ще имало патрули,които ще искат квитанция на собственика за платена такса,която трябва да носиш в себе си.Трябва да кажа на синът ми,той подари миналата година на приятелката си една страхотна акита  и я разхожда по централната алея.

Общи условия

Активация на акаунт