Любители на кучета - 104

  • 23 231
  • 771
  •   1
Отговори
# 75
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Сигурно сте го босъждали, за което птрдварително се извинявам, но чип задължително ли се слага?

# 76
  • Мнения: 2 947
Сигурно сте го босъждали, за което птрдварително се извинявам, но чип задължително ли се слага?
Да, по закон е задължително и без него не можеш да регистрираш куче в общината, а също и БАБХ не могат да заверят европаспорта, който също ти е необходим за регистрацията.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 10 765
Ааауу,щастливки. Във Варна е 24 лв.

# 78
  • Мнения: 2 266


Здравейте от нас с Райли.

# 79
  • Мнения: 9 241
Ааауу,щастливки. Във Варна е 24 лв.
    Е,все пак сме в дълбокия прованс.А за какво се разходват средствата,някой има ли представа?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 424
В Пловдив е 50 лв, кастрираните са освободени от данък.
Казах ми, че след чипиране в 7 дневен срок се регистрира. Ако не е чипирано - персона нон грата. Даже ме питаха дали искам да го чипирам - явно има и такивма домашни кучета.

# 81
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Поправям за Пловдив - 30 лева е годишната такса. Кастрираните са освободени от нея, както и кучета, които са чипирани и регистрирани в общината за годината, в която е направено това. От следващата дължат таксата.

# 82
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Т.е. можеш да регистрираш кучето и без чип.

# 83
  • Мнения: 2 433
Не, задължителен е чипът, за да се регистрира кучето, нещо не разбра писанията на Туиг май. Виж във всяка община има различна наредба за дом. любимци,  качват ги онлайн, та само трябва да потърсиш "Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на животни - домашни любимци /кучета и котки/ на територията на еди коя си община
Аз си признавам, че не е регистрирана, а е чипирана и кастрирана, тоест освободена от данък. Нямам реално извинение защо не съм го направила, поне ще ме стимулират най-накрая да го свърша..

# 84
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За регистрирането искат чип и паспорт.
Писането ми беше за това, че в годината, в която регистрираш кучето, то не дължи такса. Почват да го таксуват от следващата.

# 85
  • Мнения: 9 241
Нашата овчарка също не е регистрирана.За кането не знам,мисля,че дъщеря ми ще я чипира и регистрира,поне така каза.
  Хибискус,ще увеличите бройката до 6 кучета в общината ,вие двете.

# 86
  • Мнения: 2 266
А какво става,ако пътувам с куче от държава в която чипирането не е задължително?Трябва ли да се чипира при положение,че ще стои само няколко седмици?

# 87
  • UK
  • Мнения: 958
Аз мисля, че е хубаво да имат чипове. Тук при нас са задължителни и няма тън-мън, а и по-добре, доста по-малко са изоставените или загубени животни. Аз веднъж годишно правя проверка на данните, които са свързани с чипа, но ние си имаме система за това.

Идвах да се оплача от обедната ни разходка. Джинкс си върви до мен, разхождаме се в парка, пълно е с народ, майки с колички, колоездачи, малки деца играят. Вървим си и виждам на страничната алея се задава един чичак, лафи си по телефона, с него черна лабка пусната, той ѝ хвърля топка с една от онея пръчки за мятане на топки. Прави ми впечатление, че топката така я замята, че все отива в посока при други хора. Направи същото и срещу нас, направо полудях, Джинкс естествено веднага със засилка да ходи и той да я гони заедно с лабката, дръпнах повода, спъна се, кълба прави по баира. Нищо не казах, все пак си е мой проблем, че кучето е вързано, гледам да отмина. Е, тоя малоумник следващата му цел беше да запрати топката към една майка с детето ѝ, което се опитваше да върви, беше много малко. Ми доста тъпо, това куче е голямо, тежко, бяга супер много, майката не може да свари да бяга да прибира детето. Направо такива малоумници има, разбирам, че искаш да си измориш кучето, ама при толкова народ може ли да си толкова глупав с тея топки. Хвърляй я на другата посока, имаше място и без народ...

# 88
  • Мнения: 2 266
Въпросът е не дали да слагаме чип,а ще има ли проблем,тъй като кучето няма чип.
Просто не е задължително и никой не слага.Просто искам да знам ще има ли проблем на нашето летище или на европейско такова?Извинявам се,ако досаждам с въпроса.

# 89
  • Мнения: 14 172
Нали не е разрешено разхождащите кучета и майките с деца да са по едно и също време в парковете?
Аз нямам такива "ядове". В нашия град е забранено за кучета и в парка, и в градската градина, няма обособени места за разходки на четириногите.

Общи условия

Активация на акаунт