Любители на кучета - 104

  • 21 988
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Chihuahuas Mom, благодаря сърдечно за съветите. Саске повръща само в колата - вчера бая попътувахме и стоя гладен цял ден. През останалото време е само капризен.
Въпреки цял ден глад вечерта изяде гранулите със зор. Сутринта вече на полупълен тумбак от снощи  - помириса, лапна няколко и туй то. Цял ден ходи и ги мирише и не ще да ги яде. А е на 5 месеца и се притеснявам, че като го оставя само на гранули и ядене колкото да не умре - не наддава.
Всичко човешко яде с доста голямо желание, но аз не мога да се справя с готвене специално за него. А вече втори чувал гранули седи. Взех пробен 1 кг от вторите - яде ги с желание и аз хоп - 12 кг. На третия ден - бойкот. Cry
Четох, че не е добре да се мокрят гранулите, но нямам избор.

Жужуто, аз не мога да дам съвет. Все пак добре дошли. Честито бебе!

ету го циганету

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
От днес въвеждам КПП на входа за кухнята! Преминава се само със завита в декларация уважителна причина - луканка, чорап, обелка от краставица. Може и друго по преценка на органа!

Жужуто, не мога да помогна и аз. Добре дошли и дано някой скоро се включи!

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Тинтина, прати я у нас Елзичка да карантинира хладилника и кухнята. Че положението става страшно при мен, малкия и котката - придобихме идеална (съвсем кръгла) форма.

# 708
  • Мнения: 989
Ние днес изкъпахме Хари. Не беше много сложно. Тя се беше или примирила, или ѝ хареса. Дори по муцуната и очите като я миех не се противеше. Днес е четвърти ден от както даваме хапчета за гиардиата. Много се надявам всичко да е умряло вече, понеже цял ден не сме спрели да чистим, перем, гладим, бършем повърхности... просто пълна дезинфекция. И все още не се чувствам достатъчно удовлетворена. Като си помисля колк оиграчки, книжки и како ли още не е опипано с мръсните ръце за тези 20 дни от както е при нас...

# 709
  • Мнения: 359
Жужито,

бебето е прекалено малко, за да се изхожда самостоятелно. За да му помогнеш му прави лек масаж на коремчето. След това намокри памуче с топла вода и прави кръгови движения около ануса. Това имитира облизването от майката в ранна възраст, с което тя стимулира уринирането/ изхождането.

В магазините има подходящи възглавнички, които затоплят бебето. В краен случай- бутилка топла вода, поставена в плюшена играчка с изваден пълнеж.

Хранене през 2 часа, след това трябва да си свърши нуждите, както всяко бебе.

Обезпаразитяване по схема. Когато му дойде времето и ваксинации по схема.

Дано всичко е наред и малкото се справи! Стискам палци! Бъдете здрави 🍀

# 710
  • Мнения: 105
Вчера няколко пъти пробвах да се изходи с масажи,но не можа. Обадих се на вета ни,той ми обясни ,че явно организма и абсорбира повечето мляко и почти не остава за ако. Тази сутрин имахме хубава изненада,беше си свършила сама работата. Благодаря,момичета.

# 711
  • Мнения: 2 452
Жу,много чаровна муцунка!Честито ти кучешко бебенце!

# 712
  • София
  • Мнения: 9 850
Честито бебоче! Много е сладичко.

# 713
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Момичета от Варна, имам малко необичайна молба към вас
Изгубени са документи /в червена книжка/ на кола - Тойота Корола на името на Мария Димитрова в района на Аладжа манастир. Моля Ви да разпространите сред познатите си.
Това е профила на жената - https://www.facebook.com/dimitrovamaria71?__tn__=%2CdCH-R-R& … G9dXQ&fref=nf
Лична позната ми е. Вероятно е разхождала кучетата там и са се затрили.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Туиг,готово. Дано ги намери.



Братчета и сестричета, и едно бяло бебе Бизу ❤

# 715
  • Мнения: 5 435
Здравейте на всички,

Присъединявам се и аз към темата, с Ваше позволение разбира се! От две седмици сме горди стопани на бебе Кане Корсо! Свикваме един с друг, почти всичко изчетох за породата, никога не сме гледали кучи и сме новаци във вдяко едно отношение! Така че бих се радвала да науча много неща от темата! Имам и толкооова мнотго въпроси. За момента най-много се интересувам как предпазвате домашните любимци от кърлежи и бълхи!? Ветеринарят го напръска и каза, че е ефикасно и действа, но след седмица намерихме кърлеж на ушето. ММ напръска цялото междублоково пространство с препарат, но все още ме е страх да го разхождам там! Другата седмица пак сме на вет, но дотогава се чудя каишка против гадини да му купя, но не знам каква! Дано не съм досадила с излиянията си !

# 716
  • София
  • Мнения: 2 958
Пак сте показавали сладки муцунки Heart
Бизу Heart Eyes

Момичета, знам, че имаше случаи на проблеми с крак в темата. Някой да е късал връзки на глезена? Дайте съвет къде в София мога да отида за второ мнение! Закъсах го!

# 717
  • Мнения: 2 433
Джуджи, ние с Кафе с Мед - на Кира, но и при двете беше вадене на коленни капачки, не връзки...

# 718
  • София
  • Мнения: 2 958
Хибискус, благодаря! С травматолог говори ли, когато се случи случката?

# 719
  • Мнения: 8 785
Zveti81,на колко е вашето бебе?Ние имаме кане  корсо на 4 месеца.Ако няма поставени определени ваксини не е препоръчително да се извежда.Това вет-а трябва да ви го е казал.
   Иначе тук ,ако върнеш малко назад в постовете,ще прочетеш различни варианти на обезпаразитяване - хапчета,каишки,капки.избираш и си готова.Нашето е с хапче Некст гард, досега не сме намирали буби.Но тя принцесата много не иска да ходи по трева,върви по асфалтовата пътека в парка,а и я извеждаме от няколко дни.
   Когато излизам с дъщеря ми и Айра,тя все върви до мен.Ако аз приседна на пейка,защото ме боли кръста,тя сяда до мен и изобщо не иска да ходи.Ако е с дъщеря ми и зет ми,няма проблем - върви, седи, даже на кафе ходиха вчера.Решихме, че ще излизам или аз сама с нея, или без мен.И голямо дърпане дърпа, направо ме е страх, че ще се задуши.
   Научихме я вече на команда "седни"  и "стой"   да не се бута да излиза през вратата,когато излизаме ние.Сега се учим да стои сама-трудна работа,лае,лае,лае и яде чехли.Прежалили сме на зет ми чехлите.

Общи условия

Активация на акаунт