Паник атаки след раздяла

  • 3 903
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 282
portokal89,
Не съм чела темата за взаимоотношенията с бившия ти приятел, но смятам, че те (взаимоотношенията) и паник атаките следва да се разрешават като отделни проблеми, дори и от едното да произтича другото.

Тоест - дали да се върнеш е сбор от отговорите на:
- защо си тръгна и нещо подобри ли се оттогава;
- отсрещната страна има ли желание да се съберете и опитате отново;
- би ли се върнала, ако нямаше проблем в момента;
- намираш ли бъдеще и смисъл от тази връзка в голямата картинка на живота си;
и т.н.

За паник атаките:
- надявам се си наясно, че няма да умреш или полудееш от тях, че са обяснимо проявление на объркан fight or flight механизъм;
- добър психотерапевт - повечето имат предостатъчно опит с такива състояния и ще ти помогнат; само в много тежки случаи има временна нужда от съпътстващи лекарства; ще ти помогне да се научиш да навигираш през паник атаките, а също и да разбереш каква житейска тема те тревожи толкова силно, че да ги получаваш;
- знам, че в момента сме доста ограничени откъм това, но - времето е хубаво, връткай поне из квартала; пробвай някакви тренировки вкъщи; много е важно натрупаното нервно напрежение да се разтоварва физически;

Кураж и успех. Не се навирай в задънени улици, само защото си уплашена. Можеш да се справиш.

# 31
  • Мнения: X
Аз на твое място първо бих се погрижила за здравето си. Консултирай се с лекар за паник атаките. Аз също съм имала и знам колко ужасно е, особено, когато си сам.
Другото, което влияе сега е и изолацията вкъщи, повече свободно време и т.н. Но аз не бих се върнала при бившия... Продължи напред😊 Ще намериш някой по-подходящ, с който да гледате в една посока и да имате еднакви желания за бъдещето😉

# 32
  • Мнения: 18 879
Нали сега така е модерно - к**веене до 29-30, пък после зор - търси се донор Simple Smile

  Братане, я малко си събери сармите, че нещо много си се самозабравил! Откъде-накъде ще обиждаш така?

Къде видя обида? Аз съм в този възрастов диапазон и виждам как наборките са попаднали точно в такова положение. В доста от тях се вижда и голяма доза отчаяние и ми се налага да се напомня, че нищо не е изгубено, но е факта, че изборът им при мъжете вече далеч не е толкова голям.

Да отбележим, че и ти си част от този понамалял избор сред мъжете, та изводите са ясни.

# 33
  • Мнения: X
Точно така, с разликата, че не се пъхам там, където е вече работите са от зор Wink
Инак ако можех да се примиря, щях да съм вече в раздела за бебета.
Обидени винаги ще има, защото истината си боли. И хайде да не се занимаваме с моята особа, да не се изкарваме, че живеем в паралелни светове и да изчакаме да разберем какви са паник атаките на авторката, ако благоволи да каже.

# 34
  • Мнения: 5 832
да изчакаме да разберем какви са паник атаките на авторката, ако благоволи да каже.
Явно никога не си имал подобни изживявания, щом питаш.

Момиче, обърни си внимание навреме, за да не се задълбочи проблемът и да стигнеш до паническо разстройство. От опит ти го казвам, че така се наиграх преди 15 години и още си го влача.

# 35
  • Мнения: 98
Паник атаките ми са съвсем типичните - задух, страх, сърцебиене. Получавам ги когато съм си вкъщи-предимно вечер, защото обикновено само тогава съм си в нас.

# 36
  • France
  • Мнения: 12 465
Милата. ... най-искрено ти казвам, на 30 си твърде млада за да правиш компромиси с живота си. Погрижи се за себе си. Имаш нужда от професионална помощ, не от мъж в момента. Успех.

# 37
  • Мнения: 2 111
Спомням си темата. Браво, че си решила да отстояваш желанията си.
Казали са ти всички - психолог. Има тук цяла тема за ПР, вероятно там ще намериш помощ и подкрепа.
Сама ли живееш? Ако да, защо не пробваш да си вземеш домашен любимец?

# 38
  • Мнения: 553
По казуса - портокалката - сега е времето да се хвърлиш напред с главата във виртуалните запознанства. Защото реалните кой-знае кога ще са отново приемливи.
По темата:
Скрит текст:
Мноо ме кефи братан как преметна модераторите, са треа цялата тема да трият  Simple Smile Simple Smile
А аз съм добричък, не цитирам нищо, давам шанс да ме изтрият без последствия  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 98
Спомням си темата. Браво, че си решила да отстояваш желанията си.
Казали са ти всички - психолог. Има тук цяла тема за ПР, вероятно там ще намериш помощ и подкрепа.
Сама ли живееш? Ако да, защо не пробваш да си вземеш домашен любимец?
Имам котки Simple Smile Обожавам ги! То, ако не бяха те сигурно щях да се побъркам вкъщи

# 40
  • София
  • Мнения: 35 062
Портокал, всички сме поизнервени.
Теб какво те кара да обмисляш събиране? Господинът кани ли?

# 41
  • Мнения: 6 622
Нямаш ли приятелки роднини, майка, с които да си говориш вечер по телефона и да не се чувстваш самотна? Като цяло смени нагласата  си, остави го бившия, не мисли за него. Мисли за себе си, колко си добре, как сега имаш време за себе си, как всичко ще се нареди, ще срещнеш твоя човек. Прибери се вечер сипи си чаша вино в компания на любима храна, гушни котката и се обади на някой близък.

Общи условия

Активация на акаунт