Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 28 375
  • 754
  •   1
Отговори
# 345
  • София/Варна
  • Мнения: 1 443
Bar B Q  ще съм ти много благодарна, ако ми снимаш.

ToniShu кофража наистина е скъп, но само хидрофобния шперплат е 13-14лв/кв.м. и си е определено занаят да стегнеш кофража така,че да не поддаде при бетонирането. Бетон помпата изкарва бетона с доста голямо налягане. Другия вариант е да ви го докарат с бетоновоз и да пълните с кофи, което е много хамалогия и няма как да го уплътните добре. 3 кубика бетон е малко според мен за 12м. дълга ограда, след като има денивилация, а и оградата Ви е условно плътна и не може да има просто един вертикална стеничка . Трябва да има и основа,особено ако мислите да трупате пръст от едната страна.

droidd има нещо съмнително в тази количествена сметка, няма как арматурата за основите да ти е 55кг. а арматурата за бетоновия пояс да е 89кг.

# 346
  • Мнения: 751
И ние сме с голямо лице към улицата и като ни казаха колко ще ни излезе оградата, мъжът ми я направи сам. Ето така изглежда.

# 347
  • Мнения: 9 300
И ние сме с голямо лице към улицата и като ни казаха колко ще ни излезе оградата, мъжът ми я направи сам. Ето така изглежда.
В САЩ къщите са без огради. И в скъпите квартали,и в гетата. Защо не си сложите мъничка,ниска - около 0,50см.,декоративна ограда от летви - опушени и лакирани,или боядисани в снежно-бял цвят. Лудост е да се дават десетки хиляди лева (!) за ограда! Този табиет - да се опасваме със зидове и дувари - май ни е останал от "турското робство".

# 348
  • София
  • Мнения: 1 397
Специално в нашия квартал наблюденията показват, че не е добре без ограда. Съседът ни е без ограда и непрекъснато има кучета, които при свободна разходка се изхождат в рамките на двора му, а стопаните се правят на ударени, отделно разни нахални таксиджии, които ползват двора за обръщане на колите си. Накратко, има твърде много хора, които си позволяват да влизат в двора, макар и за кратко.

# 349
  • Мнения: 751
Да, ние я вдигнахме малко повече, защото е дървена, да не се мокри, и се е случвало бездомни кучета да влизат в двора. Неприятно е, защото не искат да излизат, правят бели, плашат децата. В САЩ голяма част от зоните са регулирани, оразмерени, зоните за уединение на хората са в двора, който е зад къщата, не са на улицата и често до тях няма пряк достъп извън къщата.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
В САЩ къщите са без огради. И в скъпите квартали,и в гетата. Защо не си сложите мъничка,ниска - около 0,50см.,декоративна ограда от летви - опушени и лакирани,или боядисани в снежно-бял цвят. Лудост е да се дават десетки хиляди лева (!) за ограда! Този табиет - да се опасваме със зидове и дувари - май ни е останал от "турското робство".
Защото в САЩ законите се спазват. Никой не нахлува в двора на другия, защото знае, че го чака възмездие. Ние говорим за строежи в България. Баща ми си е оставил мотичката в двора, ограден с 2м мрежа, и е отишъл за 2ч до съседно село. Мотичката я няма до ден днешен. Ние живеем в "свободна България", а не в САЩ, та от там и "табиетите".

# 351
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 718
И ние сме с голямо лице към улицата и като ни казаха колко ще ни излезе оградата, мъжът ми я направи сам. Ето така изглежда.
В САЩ къщите са без огради. И в скъпите квартали,и в гетата. Защо не си сложите мъничка,ниска - около 0,50см.,декоративна ограда от летви - опушени и лакирани,или боядисани в снежно-бял цвят. Лудост е да се дават десетки хиляди лева (!) за ограда! Този табиет - да се опасваме със зидове и дувари - май ни е останал от "турското робство".
Ние строим в България. Тук не смея да оставя колелото на детето на пътя, камо ли да нямаме ограда.
Повечето от строителните обекти се охраняват и докато се строят, а после да се оставят незащитени ми се струва меко казано неразумно.
И аз искам да живеем като по филмите, без огради, зеленина навсякъде и хубави улици...но реалността е друга.
И явно моят пример наричаш " лудост", затова държа да кажа, че половината ограда( оградни пана, ламели, колове) е монтирана от ММ, Т.Е. реалната цена ни те възмутила още повече.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 06:24 от skk007

# 352
  • Мнения: 6 330
Е точно на дървени огради не искам да робувам. Това значи нон-стоп да трябва да се боядисва, иначе  ще се наложи да се сменя често. Категорично не бих сложила, нито на ниска, нито на висока дървена ограда.

# 353
  • Мнения: 1 786
Дали не може бетонът над земята да е 30 см, а не 60,за да излезе по-евтино, а нагоре метални пана. Иначе на нас ни трябва сериозна ограда, като нямахме едни бяха си изсипали камиона с боклук в парцела, да не говорим за евентуални кражби и престъпления. Докато не ни разрешат да си защитаваме собствеността като в Америка, така ще е. Ще мислим за стабилни и високи огради, камери, СОД и т. н. За съжаление....Иначе тези габиони ми звучат интересно, дали са скъпи..

# 354
  • Мнения: 6 330
60 см е максималната височина на плътната част на лицевата ограда, а ти си решаваш колко да ти е минималната. Намам идея каква е цената да габионите, но тази тел след време може да ръждяса. На мен не ми харесва този вариант, но всеки си има различен вкус.

# 355
  • Мнения: 227
Дали не може бетонът над земята да е 30 см, а не 60,за да излезе по-евтино, а нагоре метални пана. Иначе на нас ни трябва сериозна ограда, като нямахме едни бяха си изсипали камиона с боклук в парцела, да не говорим за евентуални кражби и престъпления. Докато не ни разрешат да си защитаваме собствеността като в Америка, така ще е. Ще мислим за стабилни и високи огради, камери, СОД и т. н. За съжаление....Иначе тези габиони ми звучат интересно, дали са скъпи..
Имайте предвид, че тази ограда се реже напълно безшумно с ножица за арматура и то за по-малко от 3 мин.
Според мен няма никаква значение каква ще е оградата, дори зида е по-интересен за "любопитните", защото не се вижда нищо. Реално може да се окаже че направата на една масивна ограда е съизмерима с цената на грубия строеж.  В момента затова масово се правят ажурни огради и плътно зад телта се съди лигиструм, за няколко години се сгъстява и набира височина. може дори и да мине два метра, и в крайна сметка се получава нещо като плътната, че даже и по-добро - хем законно, хем доста по-евтино, хем не може го прескочиш със стълба.

# 356
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 718
Силви7878, точно такава ограда можеш да видиш в Павликени в супермаркет абсолют. Знам че си от ВТ и затова давам това като ориентир. Пред магазина е в нисък вариант, зад магазина във висок. Така лесно ще придобиеш представа как реално изглежда.
ММ много я хареса в нисък вариант, но във висок, стои грубовато честно казано.

# 357
  • София
  • Мнения: 8 587
Gerundiq, аз съм съвсем За всеки да си получава заплащането за специализацията! Изобщо не казвам, че е излишно скъпа услуга кофража - напротив, уважавам всеки, който си цени труда. Ще видим какво ще ни се получи на нас накрая. Няма да натрупваме, даже ни трябва бетона излят, за да можем да си заравним двора по оградата. Около 4 метра от тези 12 са врата за колите, която се пада на много твърда земя и ММ смята там да налива по-малко бетон - уж го смятаха с опитни приятели... Ще си кажа и ако успеем, и ако се провалим - аз не се срамувам и вярвам, че всеки урок е полезен Simple Smile

# 358
  • София/Варна
  • Мнения: 1 443
ToniShu в никакъв случай нямаше упрек в думите ми. Ако е прозвучало така се извинявам. Съседа прави две стенички по около 60см. високи, прави кофража с един доста възрастен съсед, така да се каже всичко видял и пробвал. Като започнаха да наливат бетона и кофража изтърва, ама много. За това споделях.
Нашата ограда е дървена и е правена на 3 пъти и всеки път е боядисвана с различен лак. Първия учатък беше с яхтен лак, много скъпо и определено не става за ограда. Втори участък със смрадлив лак-тоя дето се разрежда разредител и този започна да се бели. Последния беше с лак на водна основа, най-евтиния български лак-този чак на 4-5 година започна да дава дефекти и то само на наистина слънчевите участъци.

# 359
  • Мнения: 485
Дали не може бетонът над земята да е 30 см, а не 60,за да излезе по-евтино, а нагоре метални пана. Иначе на нас ни трябва сериозна ограда, като нямахме едни бяха си изсипали камиона с боклук в парцела, да не говорим за евентуални кражби и престъпления. Докато не ни разрешат да си защитаваме собствеността като в Америка, така ще е. Ще мислим за стабилни и високи огради, камери, СОД и т. н. За съжаление....Иначе тези габиони ми звучат интересно, дали са скъпи..
Имайте предвид, че тази ограда се реже напълно безшумно с ножица за арматура и то за по-малко от 3 мин.
Според мен няма никаква значение каква ще е оградата, дори зида е по-интересен за "любопитните", защото не се вижда нищо. Реално може да се окаже че направата на една масивна ограда е съизмерима с цената на грубия строеж.  В момента затова масово се правят ажурни огради и плътно зад телта се съди лигиструм, за няколко години се сгъстява и набира височина. може дори и да мине два метра, и в крайна сметка се получава нещо като плътната, че даже и по-добро - хем законно, хем доста по-евтино, хем не може го прескочиш със стълба.
Ако се направи такава ограда между съседи и аз подрязвам от моята страна, но той не от неговата, какво ще стане? Някой има ли такава "зелена" ограда между него и съседа?

Общи условия

Активация на акаунт