Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 205 287
  • 4 224
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 41
Здравейте д-р Янкова. Дъщеря ми е на 5 години и е от много често боледуващите деца. Откакто ходи на детска градина е истински ужас. Миналата година април месец по настояване на УНГ махнахме 3тата сливица защото създаваше много проблеми. Въпреки това след всяко ходене в градината на 3-4  ден е болна. Започва се с едни жълти секрети от носа, до 2,3 дена започва кашлица и почти всеки път е с хрипове и вентолин. Миналата година след поредно боледуване бяхме и при вас, казахте, че проблема за кашлицата е секрет от носа, който не се лекува. След това стигнахме до болница защото кашлицата с всеки изминал ден беше по-зле. Декември месец след поредното разболяване и изписан вентолин започнахме курс с Ефира. Заради пандемията детето от февруари до септември беше вкъщи и нямаше проблем, като от май месец спряхме ефирата. От 10 септември я започнахме пак. Тръгна на детска градина и ужасът започна. Жълти секрети от носа и след 2-3 дена ужасна кашлица.
В момента е отново болна без да е ходила на градина.
Водена е на алерголог пускахме 20 алергена, риноцитограма. Няма нищо. Проведохме 3 месеца курс с Ериус ефект никакъв. Тя продължава да боледува. Проблемът е, че вече всяко разболяване, което е през седмица, две е с усложнения. Веднага всичко тръгва от носа но за броени дни слиза надолу. От месец и половина отново пие Ефира.
Моля за съвет къде да я заведа и какво да направим?
През цялото време е следена и от УНГ няма рецидив на третата сливица. Когато е здрава, няма никакъв секрет или кашлица.Пускани са и микробиологии, понякога се изолираше стафилококус ауреус, друт път не. Но сега вече нямаме време да чакаме резултат, направо и изписват антибоитични капки защото започва мигновено да се влошава, но сме ползвали доста и често и мисля, че и те не действат вече.
Извинявам се за дългият пост но исках подробно да обясня ситуацията.

Искам да направя и още едно доуточнение. Детето не получава тежки спазми и не се е налагало лечението с урбазон. Всеки път се чуват хрипове на слушалка.
Почти всеки път ПКК е в норма или има леки отклонения които са нормални за вирусна инфекция.
Преди правеше често и ларингити, но в домашни условия с пулмикорт овладавяме нещата, но след това слиза надолу и пак сме опирали до вентолин.

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 12:08 от AnMary

# 391
  • Мнения: 4 061
Здравейте,
бебе на една годинка си хапна малко от акото си... Беше за малко само в кретачето, махнал си памперса, изакал се и после ръцете в устата... Мазало... Сега трябва ли да му правя изследвания някакви? Знам, че малката ми племенница хапваше додронките на козите, и все пак много ли е опасно?

# 392
  • Мнения: 1 779
Искам да направя и още едно доуточнение към горният ми коментар. Детето не получава тежки спазми и не се е налагало лечението с урбазон. Всеки път се чуват хрипове на слушалка.
Почти всеки път ПКК е в норма или има леки отклонения които са нормални за вирусна инфекция.
Преди правеше често и ларингити, но в домашни условия с пулмикорт овладавяме нещата, но след това слиза надолу и пак сме опирали до вентолин.
Искам да направя и още едно доуточнение към горният ми коментар. Детето не получава тежки спазми и не се е налагало лечението с урбазон. Всеки път се чуват хрипове на слушалка.
Почти всеки път ПКК е в норма или има леки отклонения които са нормални за вирусна инфекция.
Преди правеше често и ларингити, но в домашни условия с пулмикорт овладавяме нещата, но след това слиза надолу и пак сме опирали до вентолин.
Здравейте,  за съжаление всички деца,  които посещават детско заведение боледуват много по-често от останалите.  Ако при вас всяка хрема завършва със "свирене" в гърдите трябва да я проследим и евентуално да включим профилактика или т.нар. контролиращо лечение. Явно когато сме се виждали дишането и е било чисто и кашлица най-вероятно е била от стичащи се назад секрети.  Ако след това е имала бронхиолити е било редно да се видим и да уточним нещата. Ефирата няма да ви помогне нито за хремата нито за честите бронхиолити. Щом ни имате координатите звънете и ще ви консултираме.

# 393
  • Мнения: 1 779
Здравейте,
бебе на една годинка си хапна малко от акото си... Беше за малко само в кретачето, махнал си памперса, изакал се и после ръцете в устата... Мазало... Сега трябва ли да му правя изследвания някакви? Знам, че малката ми племенница хапваше додронките на козите, и все пак много ли е опасно?
Здравейте,  няма нищо опасно, едва ли е изяло много, често се случва. Нищо няма да се случи и не е необходимо да се пускат някакви изследвания.

# 394
  • Мнения: 41
Благодаря за отговора. Може ли да попитам  за какво точно се изписва Ефира?Останах с впечатление, че е точно за профилактика на чести бронхиолити. Един вид предпазва белия дроб от усложнения. Но е по-лек вариант от Флексотид, който се изписва на дечица с тежки спазми. Питам с цел информация, надявам се да не ме разберете погрешно. А за съжаление знам, че от вирусите трудно може да се спасим, желанието ми е да ги кара малко по-леко и да не се стига всеки път до тези жестоки кашлици и Вентолин.

# 395
  • Мнения: 58
Здравейте! След консултация с педиатър-невролог изписаха по 5 капки вигантол дневно заради рахит на 3 месечния ми син. До деня на прегледа давах по 4, нз дали 5 са достатъчни, но колкото са казали толкова. Лошото е, че вигантол ми е на привършване и не мога да намеря по аптеките. Дадоха ни заместител Ойлесен, но нз по колко капки трябва да му давам?

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 13:45 от k_123

# 396
  • Мнения: 705
Здравейте,д-р Янкова.Имам син на 2,4г. който за 5 месеца направи 3 последвателни бронхита.Първия юни месец,втория септември,третия вмомента.И трите пъти историята е една и съща,първи ден сополи,втори ден вечерта лека кашлица,на 3 ден сутринта е с бронхит и следобед вече е с много затруднено дишане и спазми.Пърия път беше лекуван с Клацид,наложиха се инхалции с вентолин и пулмикорт.Втория и третия път пак същото лечение,посетихме и УНГ,който каза,че не е добре три пъти да се лекува с един и същ антибиотик и го смени със Цефзил.Изписват се и капки макситрол и виброцил,не знам до колко е добре да се ползват толкова често.Детето не ходи на ясла,за сега УНГ казва че има проблем с трета сливица,но всеки път като текне сопола ли ще правим бронхити,какви специалисти да посетим,къде да търсим проблема?Благодаря Ви за отделеното време.

# 397
  • Мнения: 1 779
Здравейте,д-р Янкова.Имам син на 2,4г. който за 5 месеца направи 3 последвателни бронхита.Първия юни месец,втория септември,третия вмомента.И трите пъти историята е една и съща,първи ден сополи,втори ден вечерта лека кашлица,на 3 ден сутринта е с бронхит и следобед вече е с много затруднено дишане и спазми.Пърия път беше лекуван с Клацид,наложиха се инхалции с вентолин и пулмикорт.Втория и третия път пак същото лечение,посетихме и УНГ,който каза,че не е добре три пъти да се лекува с един и същ антибиотик и го смени със Цефзил.Изписват се и капки макситрол и виброцил,не знам до колко е добре да се ползват толкова често.Детето не ходи на ясла,за сега УНГ казва че има проблем с трета сливица,но всеки път като текне сопола ли ще правим бронхити,какви специалисти да посетим,къде да търсим проблема?Благодаря Ви за отделеното време.
Здравейте,  това заболяване не е приоритет на УНГ специалист и не се лекува с антибиотици.  Моля, обадете се на тел. 0888884315 и си запишете час за консултация/ д-р Янкова/  и ще се разберем.  Работим с направление номер 17 или 36.

# 398
  • Мнения: 1 779
Благодаря за отговора. Може ли да попитам  за какво точно се изписва Ефира?Останах с впечатление, че е точно за профилактика на чести бронхиолити. Един вид предпазва белия дроб от усложнения. Но е по-лек вариант от Флексотид, който се изписва на дечица с тежки спазми. Питам с цел информация, надявам се да не ме разберете погрешно. А за съжаление знам, че от вирусите трудно може да се спасим, желанието ми е да ги кара малко по-леко и да не се стига всеки път до тези жестоки кашлици и Вентолин.
В България Ефирата е регистрирана за профилактика на астма или рецидивиращи бронхиолити,  но в другите европейски страни и Америка го използват за лечение на алергичен ринит. Нашият опит показа,  че има ефект предимно при деца с много леки прояви на бронхиална обструкция, затова мисля,  че във вашия случай няма да има ефект, а и както и вие сами се убедихте такъв няма. Затова ви препоръчвам Фликсотид или Пулмикорт.

# 399
  • Мнения: 1 779
Здравейте! След консултация с педиатър-невролог изписаха по 5 капки вигантол дневно заради рахит на 3 месечния ми син. До деня на прегледа давах по 4, нз дали 5 са достатъчни, но колкото са казали толкова. Лошото е, че вигантол ми е на привършване и не мога да намеря по аптеките. Дадоха ни заместител Ойлесен, но нз по колко капки трябва да му давам?
Здравейте,  не знам къде и кой ви е преглеждал, но на 3м е малко съмнителна тази диагноза. Моля, консултирайте се с детски ендокринолог. Имате ли някакви изследвания? Иначе дозата на капките  Ойлесен е същата - 5капки.

# 400
  • Мнения: 705
Здравейте,д-р Янкова.Имам син на 2,4г. който за 5 месеца направи 3 последвателни бронхита.Първия юни месец,втория септември,третия вмомента.И трите пъти историята е една и съща,първи ден сополи,втори ден вечерта лека кашлица,на 3 ден сутринта е с бронхит и следобед вече е с много затруднено дишане и спазми.Пърия път беше лекуван с Клацид,наложиха се инхалции с вентолин и пулмикорт.Втория и третия път пак същото лечение,посетихме и УНГ,който каза,че не е добре три пъти да се лекува с един и същ антибиотик и го смени със Цефзил.Изписват се и капки макситрол и виброцил,не знам до колко е добре да се ползват толкова често.Детето не ходи на ясла,за сега УНГ казва че има проблем с трета сливица,но всеки път като текне сопола ли ще правим бронхити,какви специалисти да посетим,къде да търсим проблема?Благодаря Ви за отделеното време.
Здравейте,  това заболяване не е приоритет на УНГ специалист и не се лекува с антибиотици.  Моля, обадете се на тел. 0888884315 и си запишете час за консултация/ д-р Янкова/  и ще се разберем.  Работим с направление номер 17 или 36.

Благодаря Ви,но за съжаление не сме от София,все пак искам ако можете да ни кажете какъв специалист да търсим,имаме час при пулмолог след 10 дена,а за антибиотиците ,посетихме 3-ма педиатъра и бяха на едно мнение,че трябва да приема анбитиотика,защо не трябва да се лекува с антибиотик,моля за Вашето мнение за да можем да преценим дали няма да се наложи да търсим специалисти в друг град.

# 401
  • Мнения: 1 779
Здравейте,д-р Янкова.Имам син на 2,4г. който за 5 месеца направи 3 последвателни бронхита.Първия юни месец,втория септември,третия вмомента.И трите пъти историята е една и съща,първи ден сополи,втори ден вечерта лека кашлица,на 3 ден сутринта е с бронхит и следобед вече е с много затруднено дишане и спазми.Пърия път беше лекуван с Клацид,наложиха се инхалции с вентолин и пулмикорт.Втория и третия път пак същото лечение,посетихме и УНГ,който каза,че не е добре три пъти да се лекува с един и същ антибиотик и го смени със Цефзил.Изписват се и капки макситрол и виброцил,не знам до колко е добре да се ползват толкова често.Детето не ходи на ясла,за сега УНГ казва че има проблем с трета сливица,но всеки път като текне сопола ли ще правим бронхити,какви специалисти да посетим,къде да търсим проблема?Благодаря Ви за отделеното време.
Здравейте,  това заболяване не е приоритет на УНГ специалист и не се лекува с антибиотици.  Моля, обадете се на тел. 0888884315 и си запишете час за консултация/ д-р Янкова/  и ще се разберем.  Работим с направление номер 17 или 36.

Благодаря Ви,но за съжаление не сме от София,все пак искам ако можете да ни кажете какъв специалист да търсим,имаме час при пулмолог след 10 дена,а за антибиотиците ,посетихме 3-ма педиатъра и бяха на едно мнение,че трябва да приема анбитиотика,защо не трябва да се лекува с антибиотик,моля за Вашето мнение за да можем да преценим дали няма да се наложи да търсим специалисти в друг град.
Трябва да се консултирате с детски пулмолог.  При кой сте си записали час след 10дни? Не се лекува с антибиотици,  защото е вирусно заболяване и те нямат ефект.  Единственото вентолин и ако е необходимо и кортикостероид.

# 402
  • Мнения: 705
Имаме час при  д-р Василка Пердикацева.

# 403
  • Мнения: 1 779
Имаме час при  д-р Василка Пердикацева.
Тя е детски пулмолог от Пловдив.  Не я познавам. Консултирайте се с нея.

# 404
  • Мнения: 171
Д-р Янкова, има ли нещо притеснително?
Вижда ли се добре?
Здравейте, д-р Янкова.Може ли консултация? Синът ми е на 2м и половина, вчера забелязах, че под ноктите на ръцете има кафеникаво оцветяван,на всички пръсти. От какво може да е това?
Здравейте,  може ли да ми пратите снимка.

Общи условия

Активация на акаунт