Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 207 005
  • 4 250
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 1 791
Здравейте, искам да се консултирам дали според вас моя случай налага прием на антибиотик?
Дъщеря ми е на 2г и 7месеца. Заразихме се с streptococcus pneumonia бактерия от едно детенце, на което е правено изследване и е открита бактерията. Симптоми при нас се появиха веднага след срещата с детето. От тогава минаха десет дни, през които детето приема витамин с, сиропче за кашлица и от три дена капки за нос. (лекарствата бяха предписани от лекар за друго боледуване, което се случи предходния месец). Няма температура, енергична е, само кашля влажно и има лека хрема. За десет дена обаче няма подобрение. Аз имам само лека болка в горната част на гърлото, без дори да кашлям. Приемам същите лекарства като детето плюс трахизан. Усещам се болна, без да чувствам подобрение за тези десет дена.
След колко време се очаква имунната система да се справи сама с бактерията и налага ли се прием на антибиотик при такъв лек случай? Да добавя, че все още кърмя детето веднъж на ден.
Благодаря предварително!
Здравейте,  тази бактерия предполагам, че са я изолирали от носен секрет.  Няма нищо притеснително и не се налага да се приема АБ. Според мен успоредно с това сте се заразили и с някакъв вирус  и от там са оплакванията ви.

# 1 051
  • Мнения: 58
Здравейте д-р Янкова. В стерилна урина на бебето ми/ на 3м./ се изолира Cotrobacter koseri < 10^3. Следва ли да се лекува, да пусна отново стерилна урина и дали да не е нужно и чревни изследвания да се пуснат? След две седмици ни е насрочена операция, дали това няма да повлияе? Благодаря предварително!

# 1 052
  • варна
  • Мнения: 1 228
Сина ми е на 6, преди може би две год. Започна да връща храна, като рефлукс както при бебетата. Пи прахчета изписани от лекар и се оправи. Сега отново започна  да връща, но само вечер, 1-2 часа след вечеря и  е 99%вода.
Дали това не е някакъе стомашен  вирус, защото той дори като бебе не е имал рефлукс. Как така изведнъж започва да връща.
Има апетит, не се оплаква от болки в корема или киселини.

# 1 053
  • Мнения: 770
Др Янкова здравейте.
Аз съм майка на 7 месечно бебе.
Бих те ли ми обяснили как се въвежда глутен .
Купих глутенови бисквитки мога ли да му давам като кашичка със кърма или адаптирано мляко.
А за жълтък как се въвежда за какъв период се стига даването на 1 цял жълтък..

# 1 054
  • Мнения: 159
Здравейте д.р Янкова и друг път съм писала. Сина ми се роди със запушене слъзни канали, единия се отпуши другия не. Вече е на 9м. И не се отпушва и отиваме към сондиране.  Проблема е че от този проблем с очите, прави постоянни бактерии в носа. От 3тия месец ги лекуваме  ( стафилокок аериус), но те се появяват постоянно и правят проблеми. Започва да кашля, да не яде. Бакторобан не искам да мажа вече за да не стане резистентен. Незнам с какво друго да лекувам тази бактерия..  Лекарката каза да не слагам нищо, но ако не слагам той става по зле... Дави се, задушава се... става страшно...Може ли съвет?

# 1 055
  • Мнения: 1 791
Сина ми е на 6, преди може би две год. Започна да връща храна, като рефлукс както при бебетата. Пи прахчета изписани от лекар и се оправи. Сега отново започна  да връща, но само вечер, 1-2 часа след вечеря и  е 99%вода.
Дали това не е някакъе стомашен  вирус, защото той дори като бебе не е имал рефлукс. Как така изведнъж започва да връща.
Има апетит, не се оплаква от болки в корема или киселини.
Консултирайте се с детски гастроентеролог.

# 1 056
  • Мнения: 1 791
Др Янкова здравейте.
Аз съм майка на 7 месечно бебе.
Бих те ли ми обяснили как се въвежда глутен .
Купих глутенови бисквитки мога ли да му давам като кашичка със кърма или адаптирано мляко.
А за жълтък как се въвежда за какъв период се стига даването на 1 цял жълтък..
Както всяка нова храна и това се въвежда постепенно. Първоначално 1/4 желтък, след 1седмица 1/2 и така до 1м цял желтък.
Глутена също постепенно,  през 3-4дни, по малко количество и гледате за реакция.

# 1 057
  • Мнения: 1 791
Здравейте д.р Янкова и друг път съм писала. Сина ми се роди със запушене слъзни канали, единия се отпуши другия не. Вече е на 9м. И не се отпушва и отиваме към сондиране.  Проблема е че от този проблем с очите, прави постоянни бактерии в носа. От 3тия месец ги лекуваме  ( стафилокок аериус), но те се появяват постоянно и правят проблеми. Започва да кашля, да не яде. Бакторобан не искам да мажа вече за да не стане резистентен. Незнам с какво друго да лекувам тази бактерия..  Лекарката каза да не слагам нищо, но ако не слагам той става по зле... Дави се, задушава се... става страшно...Може ли съвет?
Здравейте, първо задължително оправете слъзния канал. За бактерията в носа сложете Целоксан 3х2капки.

# 1 058
  • Мнения: 505
Здравейте. Дъщеря ми е на 2г 8м миналата седмица беше с хрема и кашлица в последствие се възпали лявото ухо. Посетихме УНГ предписа виброцил, тобрадекс и аугметин. Антибиотика го пи 7 дни до миналата сряда. От снощи отново е с лека хрема. Какво ще препоръчате в този случай. Нормално ли след няма и пет дни от приема на антибиотик отнова да е болна. Давам и имунастимулант.
Благодаря предварително за отделеното време.

# 1 059
  • Мнения: 1 791
Здравейте. Дъщеря ми е на 2г 8м миналата седмица беше с хрема и кашлица в последствие се възпали лявото ухо. Посетихме УНГ предписа виброцил, тобрадекс и аугметин. Антибиотика го пи 7 дни до миналата сряда. От снощи отново е с лека хрема. Какво ще препоръчате в този случай. Нормално ли след няма и пет дни от приема на антибиотик отнова да е болна. Давам и имунастимулант.
Благодаря предварително за отделеното време.

# 1 060
  • Мнения: 1 791
Здравейте. Дъщеря ми е на 2г 8м миналата седмица беше с хрема и кашлица в последствие се възпали лявото ухо. Посетихме УНГ предписа виброцил, тобрадекс и аугметин. Антибиотика го пи 7 дни до миналата сряда. От снощи отново е с лека хрема. Какво ще препоръчате в този случай. Нормално ли след няма и пет дни от приема на антибиотик отнова да е болна. Давам и имунастимулант.
Благодаря предварително за отделеното време.
Здравейте,  за съжаление е възможно.  Най - вероятно се касае за вирусна инфекция. Слагайте и Назик кидс 3х2впръскване.

# 1 061
  • Мнения: 1 791
Здравейте д-р Янкова. В стерилна урина на бебето ми/ на 3м./ се изолира Cotrobacter koseri < 10^3. Следва ли да се лекува, да пусна отново стерилна урина и дали да не е нужно и чревни изследвания да се пуснат? След две седмици ни е насрочена операция, дали това няма да повлияе? Благодаря предварително!
Здравейте,  точно такава бактерия,  не съществува,  но микробното число е ниско, под 10/3, така че не е проблем  и не трябва да се лекува.

# 1 062
  • Мнения: 16
Здравейте! Имам детенце на 2 годинки. От 4 дни е с висока температура от 38.8 до 39.6. В неделя го водихме по спешност и ни изписаха спрей тантум Верде, проспан, капки ксилометазолин и температуропонижаващи. Днес рано сутринта към 5 направи нещо като гърч, заведохме го по спешност в пирогов с 40.7 температура. Там я свалих много трудно до 39. Стояхме около 3 часа и ни изпратиха вкъщи. Направиха му пкк с црп и ренген на гърдите. Црп то му е 8, а гърдичките са чисти.
Изписаха ни антибиотик аугментин,пробиотик и сиропче за гърлото. Гледаха и гърлото и казаха, че няма налепи, но е възпалено.
В момента отново е с температура 38. Хапва и пие водичка, но не можем да свалим температурата. Казаха ни, че сигурно е някакъв вирус.
Ще съм благодарна на съвет или мнение и от вас. Благодаря ви предварително!

П. С. Кашля от време на време и е с жълти сополки, но не е обилна хрема.

# 1 063
  • Мнения: 770
Здравейте др Янкова.
Майка съм на 7 месечно бебе.
9700 кг 73 см тези кг и см нормални ли са за момченце на 7 месеца.
Също така искам да попитам да продължавам ли да му давам витамин Д

# 1 064
  • Мнения: 1 791
Здравейте! Имам детенце на 2 годинки. От 4 дни е с висока температура от 38.8 до 39.6. В неделя го водихме по спешност и ни изписаха спрей тантум Верде, проспан, капки ксилометазолин и температуропонижаващи. Днес рано сутринта към 5 направи нещо като гърч, заведохме го по спешност в пирогов с 40.7 температура. Там я свалих много трудно до 39. Стояхме около 3 часа и ни изпратиха вкъщи. Направиха му пкк с црп и ренген на гърдите. Црп то му е 8, а гърдичките са чисти.
Изписаха ни антибиотик аугментин,пробиотик и сиропче за гърлото. Гледаха и гърлото и казаха, че няма налепи, но е възпалено.
В момента отново е с температура 38. Хапва и пие водичка, но не можем да свалим температурата. Казаха ни, че сигурно е някакъв вирус.
Ще съм благодарна на съвет или мнение и от вас. Благодаря ви предварително!

П. С. Кашля от време на време и е с жълти сополки, но не е обилна хрема.
Здравейте,  щом СРПто е 8, значи е вирусна инфекция. Всичко възможно правите.  Изчакайте 1-2 дни и всичко ще се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт