Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 209 884
  • 4 281
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 1 798
Здравейте д-р Янкова!
Искам да попитам при започване на захранването при евентуална алергична реакция кога трябва да се предложи отново продуктът? В нашия случай, когато започвах захранването, след тиква реших да предложа морков, но след първото предлагане бебето ми се разболя от Бронхиолит и прекратихме. На второто предлагане, на 3 ден започна да киха и кашля. Това е вторият ми въпрос - дали е възможно да е кихал и кашлял от моркова?
Поздрави!
Здравейте,  това не е алергична реакция,  а просто съвпадение.  Обрив, диария или повръщане са алергични прояви.

# 1 036
  • Мнения: 1 798
Здравейте преди 7 дни детето ми погълна камък не го изака и на снимка не се вижда къде трябва да я водя и какво да правя
Няма нужда да го водите някъде. Възможно е да го е изакало без да сте видяли. Щом няма симптоми,  значи всичко е нормално

# 1 037
  • Мнения: 1 798
Здравейте, подходящо ли е ваксинирането на дете на 16 г. и половина с Пфайзер/Бионтех. Детето е с пролапс на митрална клапа.
За момента не е разрешено ваксинирането на деца под 18г , с която и да е ваксина.

# 1 038
  • Мнения: 1 798
Здравейте др Янкова.
Имам бебе на 6 месеца и половина .
Аз бях на преглед при Палмолог и ми изписа антибиотик Ксимебак  200mg на 12 часа х 1 таблетка.
Мога ли да продължа да го кърмя или трябва да изчакам да ми свърши лечение то.
Също така ми изписа ГелоМиртон,МИКОмакс,Фарингосепт.
Мога ли да продължа да го кърмя или трябва да изчакам да ми свърши лечение то.
Лека вечер
Здравейте,  докато пиете тези лекарства трябва да спрете с кърменето.
Лечението ми е до 24 май.
Колко време трябва след лечението да мине за да започна да го кърмя
Лек ден
24ч след спиране на лечението.

# 1 039
  • Мнения: 94
Здравейте,дъщеря ми е на 3 месеца,забелязах ,че отзад на главичката в долната част ,има увеличен лимфен възел.Не е много голям към 5 мм ,имаме ли повод за притеснение и трябва ли да се направят изследвания?Скоро сложихме Ротарикс ваксина ако има връзка.

# 1 040
  • Мнения: 1 798
Здравейте,дъщеря ми е на 3 месеца,забелязах ,че отзад на главичката в долната част ,има увеличен лимфен възел.Не е много голям към 5 мм ,имаме ли повод за притеснение и трябва ли да се направят изследвания?Скоро сложихме Ротарикс ваксина ако има връзка.
Няма нищо притеснително. Няма връзка с ваксината.

# 1 041
  • Мнения: 5
Здравейте дъщеря ми е на 4++ месеца изцяло на кърма  . На последната консултация разбрахме че е качила само 400гр за месец и нашата докторка каза да дохранвам с АМ след всяко кърмене . До тук добре . Но детето не иска да суче от няколко дена а видимо в гладно.  Започне да яде нормално около 2-3 Мин и почва един рев и въртене и не иска да суче повече . Давам и изцедена кърма с бутилка пак не иска , АМ пак не иска . Слагам я в кошарата и заспива за час и малко и целия цирк наново. 
П.С.

Панадола няма ефект на неспокойствието нито продукти за колики.  Венците и са надути но гелчетата не помагат . И за капак е с вечния запек изаквам я с термометъра на 2-3 дни . И клизмите не помагат да почне сама да се изхожда.


Моля кажете ми къде греша

# 1 042
  • Мнения: 94
Здравейте,може ли да разчетете тези изследвания.За бебе на 3 месеца.Пуснати са заради постоянна суха кашлица.

# 1 043
  • Мнения: 1 798
Здравейте,може ли да разчетете тези изследвания.За бебе на 3 месеца.Пуснати са заради постоянна суха кашлица.

Здравейте,  хемоглобина леко нисък, но като започнете захранването ще се нормализира. Еозинофилите са също леко повишени,  имате ли някакви алергични прояви?

# 1 044
  • Мнения: 94
Има 2-3 по воднисти изхождания понякога със слуз и заради тази суха кашлица която е през цялото денонощие ,отначало беше по 2 -3 пъти на ден сега зачести около 10-15 пъти на ден.Всеки ден я преслушват ,но не чувят нищо.От днес минахме на Аптамил Ха.Това са ни оплакванията.Какво бихте ни посаветвали?Каква може да е причината за тия симптоми?Трябва ли още изследвания да направим?
Здравейте,може ли да разчетете тези изследвания.За бебе на 3 месеца.Пуснати са заради постоянна суха кашлица.

Здравейте,  хемоглобина леко нисък, но като започнете захранването ще се нормализира. Еозинофилите са също леко повишени,  имате ли някакви алергични прояви?

# 1 045
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми е на 7,5 год. и вече забелязвам,че има леко развитие на гърдите. Като цяло е доста по висока от връстниците си и по- едра от останалите деца(138висока-37кг). Та въпроса ми е нормално ли е на тази възраст да има развитие на гърдите, тя видимо е смутена от това, аз се опитвам да я успокоя,че е нормално,но..... въпреки това,ще се радвам да чуя вашето мнение. Благодаря!

# 1 046
  • Мнения: 14
Здравейте ! От около 2 3 дни бебето на 1 месец и 20 дни при всяко хранене след като започне да яде и пие мляко около 2 3 минутки започва да се напъва почервенява цялата и започва да плаче доста. Така докато се успокой(успокоява се бързо 2 3 мин, но през това време доста се дере) и продължава да си яде. Това се повтаря поне още веднъж през храненето. Доскоро беше на смесено хранене но от известно време е само на АМ. Колики имахме до преди седмица, но предимно плача беше преди хранене, а не по време.

# 1 047
  • Мнения: 272
Здравейте д-р Янкова,бихте ли споделили според вас какво може да се направи в тази ситуация. Малката е почти на 2 ,посещава ясла от 1г6м напоследък обаче започна да сума много проблеми с гърлото,преди 3 седмици беше с ангина ,миналата с червено гърло уж се закрепи и от днес пак ангина. Какво може да се дава в тази възраст профилактично за да облекчим ситуациите или има ли варианти климат/Мин вода/билки/лекарства или нещо друго да влияе на този проблем? Посещаваме и солна стая 2 пъти в седмицата,но уви без ефект. Вселенския сопол ни следва и бонус гърлобол.

# 1 048
  • Мнения: 304
Здравейте, искам да се консултирам дали според вас моя случай налага прием на антибиотик?
Дъщеря ми е на 2г и 7месеца. Заразихме се с streptococcus pneumonia бактерия от едно детенце, на което е правено изследване и е открита бактерията. Симптоми при нас се появиха веднага след срещата с детето. От тогава минаха десет дни, през които детето приема витамин с, сиропче за кашлица и от три дена капки за нос. (лекарствата бяха предписани от лекар за друго боледуване, което се случи предходния месец). Няма температура, енергична е, само кашля влажно и има лека хрема. За десет дена обаче няма подобрение. Аз имам само лека болка в горната част на гърлото, без дори да кашлям. Приемам същите лекарства като детето плюс трахизан. Усещам се болна, без да чувствам подобрение за тези десет дена.
След колко време се очаква имунната система да се справи сама с бактерията и налага ли се прием на антибиотик при такъв лек случай? Да добавя, че все още кърмя детето веднъж на ден.
Благодаря предварително!

# 1 049
  • Мнения: 1 798
Здравейте ! От около 2 3 дни бебето на 1 месец и 20 дни при всяко хранене след като започне да яде и пие мляко около 2 3 минутки започва да се напъва почервенява цялата и започва да плаче доста. Така докато се успокой(успокоява се бързо 2 3 мин, но през това време доста се дере) и продължава да си яде. Това се повтаря поне още веднъж през храненето. Доскоро беше на смесено хранене но от известно време е само на АМ. Колики имахме до преди седмица, но предимно плача беше преди хранене, а не по време.

Здравейте , няма нищо притеснително,  възможно е от глад или докато свикне с млякото. До няколко дни ще се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт