Може ли любовта да бъде описана в два реда?

  • 4 128
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 310
Как така “сега не е удобно” или “ не е сега момента”? Падам. Тя понеже любовта пита “извинете, удобно ли ще е да се влюбите в момента?”
Любовта се случва. Не я чакаш, не я каниш. Не я спираш. Не критикуваш и не изиксваш. Любовта е приемане. Когато много обичаш някой не изиксваш, приемаш го какъвто е. То и затова го обичаш. Ако тръгнеш да си го моделираш по твои изиксвания и критерии, то това става друг човек. И искаш да обичаш представата си за него, а не него.
Човек е съвършен в несъвършенството си. Всеки е уникален.
Vяsko, за двупосочна говорим. Нали сме в семейни отношения Simple Smile.

# 91
  • Мнения: 2 350
Съществува любов в 21 век. Няма значение времето, разстоянието, границите, те не са пречки. Но малко хора си отварят сърцата за нея, защото са фокусирани в друга посока и защото не знаят как.
Любовта е топлина, грижа и чисто щастие, радост от щастието на другия.
Сталион, как на физиологическо ниво, не разбрах - на духовно е любовта.  Освен всичко друго и преобразява, потапя, разтваря, прощава, дарява безвъзмездно - чувства, усещания, благодарност, добрина, нежност....
Всичко това звучи нереално в нашия век, но това не значи, че го няма. Има го, но не се афишира, има си го тихичко.
Да не би някой да мисли, че няма и "душа" в 21 век...

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 15:38 от unabella

# 92
  • Мнения: 4 958
......че няма любов. Просто няма.
Не е до липсата на мъже, не е до липсата на жени. Просто никой не обича никой.

Ама, какво да четеш. То не се чете, любовта се изживява.
Пък ти по начало не мислиш, че съществува.

Наваксвам с четенето..
И стигнах до тук..
И си мисля как...Времето ни променя..
Или ние сами си го налагаме( страх и разочарования),поставяйки си реални цели..
Искаш любов,отворен си за нея..и в един момент ще я срещнеш може би
Казваш си.".Няма любов" и си устремен към всичко друго,което ти дава смисъл..

И явно пак всичко е в теб..Виждаш света и допускаш,това на което си готов и искаш за себе си..

А иначе в любовта,не във влюбването..
Красотата и топлината е ..Да бъдеш себе си и човека отсреща да е себе си..
Не да мислиш" Как сега да кажа" или :Какво мисли той" и да не смееш да нарушиш "фъншуито му"
Напротив...Когато я има,знаеш какво би усмихнало човека срещу теб и го правиш,защото ти е кеф да виждаш усмивката му:)

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 17:19 от Рози и Бодли

# 93
  • Мнения: 141
Ще се опитам да опиша любовта в два реда, перифразирайки една известна сентенция на Бъртранд Ръсел:
Ако до 20 години не вярваш в любовта, значи нямаш сърце.
Но ако и след 20 вярваш в любовта, значи нямаш мозък.

Simple Smile

# 94
  • Мнения: 12 473
Кому е нужен мозък за любовта??

# 95
  • Мнения: 1 107
"Любовта е измислена от алчни цветари"

Ако трябва да съм сериозна, едни от най-добрите определения съм го чела тук, но не помня от кой "любовта е лека, лесна и дава криле" Heart Това е напълно достатъчно, ако си задаваме тези въпроси във всеки един момент.

Моя, дългогодишен мъж си го избрах, преди да съм прочела това определение, по това да прави добър секс и да ме разсмива по всяко време. Работи.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 85
Когато погледнеш любимия човек и знаеш, че сърцето ти е вече у дома си.

# 97
  • Мнения: 1 327
Когато погледнеш любимия човек и знаеш, че сърцето ти е вече у дома си.
А като го няма, нямаш пулс ли? 😀
Как ги измисляте само. За дете да се каже, мога да разбера, но за мъж...
Явно си прясно влюбена.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 581
Към дете е абсолютно неописуема любовта, примесено е и с болка и със страх, и с надежда и с безсилие.

# 99
  • Мнения: 1 327
Към дете е абсолютно неописуема любовта, примесено е и с болка и със страх, и с надежда и с безсилие.
Обясни го на тези от форума, които описват чуждите деца, като товари, опашки и ходещи издръжки. Някои от тях са и родители.. 😳

# 100
  • Мнения: X
Чакалке, прави разлика между проза и реалност все пак Simple Smile
Ами товар са си децата - често загърбваш себе си и партньора заради детето. И издръжка иска детето, като трудовия кодекс не му позволява да работи наравно с другите
Извън кръга на шегата , кое не е така?
Опитай се да ми уредиш среща с Mom of 4. Smiley

# 101
  • Мнения: 1 327
Братане, до мен ли опря за срещи? 🤣
Аз толкова смели/луди мамчета не познавам. 😀

# 102
  • Мнения: 17 407
Към дете е абсолютно неописуема любовта, примесено е и с болка и със страх, и с надежда и с безсилие.

Интересна ми е гледната ти точка. Кое те кара да мислиш за страх и безсилие?

# 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В истинската любов няма болка и страх, има ги в условната любов, породена от егото.

# 104
  • Мнения: 4 958
Към дете е абсолютно неописуема любовта, примесено е и с болка и със страх, и с надежда и с безсилие.

Интересна ми е гледната ти точка. Кое те кара да мислиш за страх и безсилие?

За детето ми..
Всичко,което е извън моите възможности..
И защото е в такава възраст..Говоря и предизвиквам разговори..Знам,че основата съм я дала..ако съм,но
А как стискам зъби и не спя..Но знам,че това е пътя му..
Иначе..страха е във всичко,което му се случва и в буйността и" безразсъдака" на годините..
Най-големия е онзи необратимия и всяка майка го има в себе си

Общи условия

Активация на акаунт