Деца от всички страни, добре сте дошли-9!

  • 26 242
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 603
Аз също не си топя обувките в белина и не мисля, че съм изперкала. Носим маски, както е по закон в момента, в колата си не слагаме, както и в къщи и също ако няма хора около нас. Аз както казах намерих една маска с която ми е много лесно да дишам, много е лека и дори понякога забравям, че ми е на лицето. На децата не сме слагали маски досега дори и на затворени пространства. Голямата има желание да слага маска от време на време и тогава и давам. Иначе дезинфектант за ръце ползваме преди ядене ако сме навън и няма как да се измием. Тоест нищо по-различно от преди. На мен това, което ми тежи най-много е социалната изолация. Факта, че дори и да се видим с приятели все се притесняваме да няма нещо. Тежи ми, че не мога да пусна детето си на градина защото просто не вярвам, че каквито и да било мерки ще са ефикасни. Също ми тежи, че не мога да видя семейството си. Всичко останало за мен е просто някакъв фон, маски, дезинфектанти..

Кала, и вашите снимки са супер! Личи си, че сте изкарали добре. Това езеро съвсем прилича на море.

# 706
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Атита, честита ви Рожденничка,  много да е здрава и щастлива!

Отказвам да ви гледам чудните летни снимки 🤣
Никакво лято не видяхме, имам чувството, че от пролетта минахме към есента.

Аз на работа съм с шлем, защото имам право на избор. В магазините също може маска или шлем. Не ми харесва, но нямам избор и дано скоро това да ни е зад гърба.

# 707
  • Мнения: 2 472
Благодаря за поздравленията!

Кала, да от там сме. Иначе на нашето езеро не ходим, защото то е последно от сладководните и съответно е най- мръсно. Може би сме се къпали 3-4 пъти само. Иначе ходим на север в по- малките езера, които са безбройно много и там си се къпем. Кристално чисти са. Къпали сме се също и в Ери и Хюрън.
Илейн, що не се обади...щях да ти изпратя от 42- градусовото усещане....Simple Smile Има такива години, когато някой сезон меко казано липсва. Но какво да се прави. Ние за 11 години тук мога да кажа, че летата са много горещи винаги, а за зимите - най- студена и снежна беше 2014, когато бременеех. Тогава наистина беше нечовешки студ и мноооого сняг. Другите зими бяха  нормални.

# 708
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А-тита, честита ти рожденичка. Да ти е жива и здрава.

Според мен не трябва да се извиняваш, че си споделила мнението си.
Аз смятам, че всеки има своите аргументи и причини да застъпва една или друга теза. Щом е в рамките на добрия тон, то е в реда на нещата.
Наясно съм, че не всички мислят така, но в горния контекст: изказвам мнение.

Завиждам на всички, които имат наблизо къде да се топнат.
Ние имаме езеро, тип гьол, което средата-края на юли се пълни със синьо-зелени водорасли и става опасно за ползване. То е и забранено де да се влиза във водата.

Кала, вашето море изглежда супер примамливо.
За другите неразбирии те разбирам защо се нервиш.
Откак е корона съм си занижила очакванията до минимум, но и аз се нервя на напр. затворени детски площадки!

# 709
  • Мнения: 505
Атита, и от мен честита рожденичка. Жива и здрава да е и да и върви по вода във всяко начинание.
И аз мисля, че не е нужно извинение.... Живеем в такова време където всеки си има приоритетите и за едни едно е важно, а за други не.
Лично ползвам маска когато слизам от колата и трябва да отида някъде където има хора. Задължително е в яслата при оставяне и взимане.

Найстина училището започна все едно няма нищо. Според лекарите до месец няма да има ученици в клас. Няма дистанция, Йоан е с едно момиче на един чин. 3 деца не са започнали поради незнайни причини, едно е болно, тоест вече не, но трябва да стой 7 дни вкъщи след теста.

# 710
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет група!

Пак сте подхванали раздумка...
За КоронА-та: не се информирам, само се ослушвам. Докъде ще стигне - не се знае. Ето, утре, трябва да ходя до Париж с колега - дето се вика в ОкО-то на вируса, ама не съм се панирала - нямам избор. Приготвих си всички необходими "аксесоари".Ще си имма едно, че и две наум. Да се надяваме че ще се опазя.
За носенето на маски - днес беше първия учебен ден - родители и учители с маски, децата - които са до 10г - без. Това ме устройва. При нас маската е задължителна в офиса, от днес, във всички затворени помещения. Навън, засега, няма задължение. Но ето в Париж, навсякъде си с маски - вън, вътре - няма значение.
Което пък води до коментарите за маските и ресторантите - не виждам смисъл - нали като седнеш и си махаш маската? Затова пък не ходя на ресторанти - не и в този период. За самото носене - кой покрива носа, кой не покрива - не обръщам внимание, но е факт че тук показваха как правилно да се носи маска - и носа трябва да е покрит. Много хора ходят с шал, или обиколник около врата - не намирам друга подходяща дума - който го вдигат на носа и така покрива и носа и устата. Но нее много практично. За съжаление установих, за себе си, че еднокартните маски са по-леки за носене и дишане. Тези от плат, ми става топло с тях. Но издържам, като искам въздух - излизам от офиса.

За у-щето: децата супер доволни, няма никакви супер строги мерки. Проветрява се, но не се учи на отворени прозорци. Не знам точно колко деца са в клас, но са над 20. Но са на разстояние. Не си разменят неща, класовете не се мешат, излизат и влизат през два основни входа - няма повече, но през определени интервали.
Брюкселче, след почивката, сега нанагорно идва. Да се почиваш все пак. Аз, кариеристка няма да стана, но ми харесва това което правя, улеснява ММ, та всички сме доволни. За капак единия от колегите напусна, приятелката му се мести в друг град, та и той с нея - та сега аз го замествам при комадировките - тъпо ми е, ама няма как.
Мелина, да нацелуваш порастналите ти момчета - големи сладури!
Якамоз, Калалили, Бибит, Ася - мерси за споделените снимки, страхотни!!!
Илейн, за краткото лято те разбирам. Ние имахме късмета юли месец и малко от август, но ето днес сутринта беше 8градуса. Е, стана 20 после, но си личи че есента идва.
А-тита, да ви е жива и здрава рожденичката! 42 градуса ми идват множко, обичам умерено горещо Smile
Перла, успешен старт на учебната година. При нас дрехи за момента аз избирам, да видим докога.

Хайде да лягам, че ще ставам по ранни зори. Пак ще пиша! Пазете се, повече усмивки, не обръщайте внимание на особеностите!!!

# 711
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Калалили, чудесни снимки!
Плажът е страхотен, пясък-кадифе, а това езеро наистина създава усещане за море.
Децата цъфтят от щастие , настроението е на ниво! А твоето тренирано тяло... респект!
Атита, в Западна Европа често няма типично лято, нито снежна зима- особено там, където са близо до Атлантика. Юли месец беше хладен, доволна съм, че през август хванахме хубаво време на морето.

Случката с маските днес бе показателна колко е тънка границата на търпимостта. И от двете страни.
Днес здравният министър е бил в нашия район, посрещнала го е групичка демонстранти, която го е освиркала.

Къти, днес даваха репортаж от първия учебен ден във Франция.
За продължително носене и аз намирам еднократните маски за по-поносими.
Приятна и безкоронна командировка в сърцето на Франция!
За маски в ресторант правилото е като в училището на малкия. Сядаш на мястото си и сваляш маската. Наложи ли се да станеш, се маскираш. Blush
Това го упражнихме през ваканцията, когато се наложи да хапнем вътре в един ресторант. Всички бяха много стриктни с правилата.
За навън не важи, все пак си на открито и на дистанция.

При нас днес отпаднаха задължителните маски по време на час от 5 клас нагоре. Но има подробност, за която едва днес научих- маските били препоръчтелни. Тоест по желание могат да се носят в час. И големият ми син решил да продължи да я носи, както и половината клас. Да видим как ще е по-нататък.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 00:15 от Бибит

# 712
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Слагам снимка на ученичката Simple Smile (довечера ще я махна) много ентусиазирана и нетърпелив беше. Отидохме по-рано, тя се разплака че не може да влезе Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 00:49 от Илейн :)

# 713
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Голяма чаровница!
С униформа изглеждат много порастнали.

Брюксел, А не върви още. Ако и дам две ръце върви, но аз не искам така да се учи.

# 714
  • USA
  • Мнения: 1 323
Илейн,прекрасна е! По вода да и върви и да ходи все с такова желание!
Ще пиша пак по-късно

# 715
  • Мнения: 2 472
Илейн, много, много е сладка! И наистина, че в униформи  изглеждат по- големи. Пожелавам и желанието  за знания да бъде вечно!

# 716
  • Мнения: 505
Илейн, чудесна малка госпожица. Да и върви по вода годината и да е много любознателна.

# 717
  • Мнения: 104
Калалили, прекрасни снимки. Децата истински са се забавлявали. А вашето езеро има повече вълни от нашето море Smile

Бибит, при нас няма нужда да се оставят никакви данни, защото по приложението на телефона лесно могат да открият с кого си бил в близост. Една жена каза, че 10 дни след като са били на плаж са ги потърсили да се изследват, понеже е имало до тях жена с ковид, чиито симптоми са се появили по-късно. Проследяват до 2 седмици назад къде си бил.
Първият учебен ден е като всеки друг ден. Децата се вълнуват, но няма нищо организирано. Аз все още не мога да свикна с това. Поне ги снимам, че да имаме спомен как са се променяли с годините.

Yakamoz, прекрасни снимки.

А-тита, честита ти рожденичка! Да ви носи само хубави емоции! Flowers Hibiscus

Илейн, ученичката е прекрасна. Само успехи занапред! Загледах се във фона. Играчките и мебелите в двора напомнят домашна обстановка. Много уютно изглежда.
Заменям топло за студено време. На мен ми омръзна да ходя на море, искам зеленина, прохлада. Това лято водата в морето беше много хубава, не достигна обичайните рекордно високи температури като в джакузи, но от скоро се появиха медузи. Тук са много опасни и буквално ти изгарят кожата. Имат дълги пипала, над метър. Затова спираме да плуваме.  Преди летните жеги и когато водата започва да се разхлажда се появяват и до 2-3 седмици изчезват. Те са така, на периоди.

Cutty , и аз като теб не чета статиите за вируса. Ако някое заглавие ми привлече погледа, тогава прочитам, но ми омръзна от противоречащи си съвети. Спазвам си мерките и до там.

# 718
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Илейн, много слънчево дете имаш! Да е все така мотивирана да ходи на училище, да го посещава винаги с усмивка като днешната и учението да върви успешно!

Перла, при вас беше задължително това приложение , нали?
Какви са тези медузи, огнените ли са?
Може да ми пратиш малко жега, бих се радвала. Grinning

# 719
  • Мнения: 505
Перла, и аз искам топло. Взимай колкото искаш белгийско и немско време(Бибитче😘).

Миа вчера е вдигнал малко температура на яслата. Не ни я върнаха но и сложиха парацетамол. През нощта вдигна 39,1 и пак и сложих свещичка. Днес няма температура, но си е вкъщи. Излизат и кучешките и много я мъчат. Сополи и температура със сигурност са от това.

Общи условия

Активация на акаунт