"Ако не опиташ от това ше ме обидиш"-Казвате ли го на гостите си?

  • 3 929
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Не бичам да ме канят и по тази причина и аз не каня, или ако го правя, то е по-скоро изключение Peace

# 16
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Навремето баща ми ми разказа една много поучителна история от ергенските си години. Поканил го негов колега турчин на гости на село - да се запознае с домашните му. Седнали на вечеря, жената сложила различни гозби в средата на масата, всеки да си сипва каквото желае. Поканил домакина баща ми веднъж, а той срамежлив и отказва да си вземе. Кани го втори път - баща ми пак отказва притеснен. Канят го трети път да си сипе - нашичкия пак "не". Всички останали хапнали, домакинята раздигнала софрата и се заприготвяли да спят.
Направили едно разместване, за да намерят място на баща ми да легне и той се оказва с домакина в една стая. От глад татко се въртял и не можел да заспи, колегата му го усетил, събудил жената и й казал да сипе в една чиния каквото е останало и седнал с баща ми на масата. Обяснил му, че турците канят само по 3 пъти - след това считали за невъзпитано да се подканят гостите Simple Smile

Та и аз действам по метода на турците - каня 3 пъти без да изнудвам гостите си и след това прибирам Wink.

# 17
  • Мнения: 396
На гости ми идват все близки хора,които няма нужда да подканвам да опитват.При изключения можеби,ще поканя само веднъж,човек още повече се притеснява,когато му обръщаш прекалено внимание.

# 18
  • Мнения: 4 668
Аз съм много капризна и доста неща не ям  Mr. Green , съответно мразя да ме подканят , аз ако реша ще си взема .
Когато имаме гости слагам на масата в плата различните неща и всеки си сипва в чинията каквото иска  Wink
Друг е въпросът , че обикновено гостите ни омитат всичко , защото готвя много добре   Flutter

# 19
  • Мнения: 2 663
И аз не подканвам никой,слагам чинийте и това е
Ако обаче съм приготвила нещо специално правя така,че сами си взимат след моето описание за какво иде реч

# 20
  • Мнения: 1 517
Като сервирам ги каня да започнат и след това 1-2 два пъти, ако се наложи: примерно ако се заприказват за коли, за жени  Laughing . Но най-много това. Старая се да не досаждам.

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не досаждам на гостите, подканям ги най-много 2 пъти. И също така ужасно мразя и на мен да ми досаждат-вземи си, та вземи си. Ми не искам пък. #2gunfire

# 22
  • Мнения: 920
Не съм много капризна, но някои неща не ям. Много зор беше в началото със свекър и свекърва. Хапни си, каква си слабичка. И ми бута вратни пържоли, пържени в 3 пръста олио.

Сипвам всичко в общи копани, плата демек. Минавам 1 тур, като питам всеки искаш ли и оставям на масата. Ако видя, че на някой му е лъснала чинията, питам Искаш ли още.

На 1 приятелка майка й и беше обяснила, че изисканата дама винаги оставя последната хапка в чинията.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
  Аз пък не подканям нито веднъж - просто слагам на масата това, което съм приготвила - считам го за достатъчна покана Grinning.
Peace

# 24
  • Мнения: 8 505
Не подканям изобщо.Слагам всичко на масата и един куп чинии-всеки да си сипва каквото иска.
Бих се издразнила на подобна реплика,отправена към мен.

# 25
  • Мнения: 3 091
Нали се кани на обяд или вечеря, т.е. на ядене?
не подканям! който го е срам, да си стои гладен.

В чужбина ми е направило впечатление, че не се подканва по сто пъти. Предлагат веднъж и край!

# 26
  • Мнения: 5 391
Като поднеса първите блюда казвам "Заповядайте" и толкоз, от там нататък всеки яде колкото иска и каквото иска Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Слагам всичко на масата, както и пред всеки чиния, за да си слага на спокойствие и да си яде. Само, ако някой знам, че не му е удобно, му слагам, за да се чувства комфортно.

# 28
  • Мнения: 1 858
  Аз пък не подканям нито веднъж - просто слагам на масата това, което съм приготвила - считам го за достатъчна покана Grinning.
Аз също така практикувам. Мисля, че така е най-добре. Мразя да ми досаждат за това и аз не досаждам.

# 29
На мен ми е много неприятно така да ме притискат, затова максимално избягвам да досаждам на гостите си. Когато приготвям нещо за гостите изрично преди да дойдат съм се осведомила какво не ядат, за да няма неприятни изненади. А когато сложа нещата на масата поканвам хората настоятелно(в случай, че някой се стеснява), но само веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт