"Ако не опиташ от това ше ме обидиш"-Казвате ли го на гостите си?

  • 3 945
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 474
Никой не подканям и не обичам да ме подканят.  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 421
Според мен не бива да се натрапва храната на гостите, но  ако пък някой категорично не опитва нищо трябва да му се обърне специално внимание..никога няма да забравя как направих в движение една салата специално за едно момиче, за което не знаех предварително че не подправя зеленчуците с нищо, нито сол, нито зехтин или оцет....

# 32
  • Мнения: 6 164
Не, поканвам веднъж, ако не са ни бзлизки приятели, ако са близки, няма нужда да се каним  Wink ако искат ще си вземат, ако не - техен проблем.
Аз не обичам да ме насилват да ям, когато не ми се яде, затова и не насилвам.

# 33
  • Мнения: 1 403
Слагам 4инийте, който от каквото иска от него да си взима. Не ги тормозя, като им дудна да пробват нещо. Много е досадно

# 34
  • Мнения: 1 205
Като поднеса първите блюда казвам "Заповядайте" и толкоз, от там нататък всеки яде колкото иска и каквото иска Peace

И аз така, а много мразя като почнат да ме подканят и то за неща които не обичам да ям. Вината си е в мен не го ям и толкоз, не искам всички да се съобразяват с мен, но пък и да не ме карат да ям неща които са ми отвратителни.
Затова не обичам  празниците Великден и Коледа. Яж та яж Tired агнета и пуйки  Sick

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 709
6 години през живота си бях вегетарианка. Не от най-върлите, но месо, риба и яйца не ядях. Близките ми, които до вчера знаеха, че ям месо им беше много трудно да свикнат с това, че сега не искам от мезетата или пържолките. От тогава насам, когато ще имам гости винаги се съобразявам с това, което знам за човека, ако разбера обаче, че някой не иска от това или онова, ако мога предлагам друго, ако не мога - се извинявам. Това е при нас.

# 36
  • Мнения: 1 520
Никога. Знам колко мразя мен да подканят така, пък и аз съм толкова капризна. Много неща не ям, и не ми е приятно да ме "задължават"  да ги опитвам.

# 37
  • Мнения: 3 932
Ами каня един два пъти, колкото да предразположа към хапване (ако гостите са сравнително непознати), или да дам знак, че се минава от салатата към същественото...то другите ми гости, как един път не се наложи да ги подканям Mr. Green
Ако има нещо по-така за хапване обяснявам. Примерно, "това там кръглото са тиквички с еди какво си.." или ако нещо не прилича на себе си "това там смачканото трябваше да бъде омлет..", това последното в кръга на майтапа, репликите са според типа гости естествено.

# 38
# 39
  • Мнения: 2 152
Ами ако видя, че се притеснява да си вземе нещо, примерно не идва често у нас, го подканям. Grinning

А ако видя, че не му се хапва точно това или не е гладен , в никакъв случай няма да го насилвам Naughty

# 40
  • Мнения: 1 370
Не ми е в стила. Ако иска ще хапне, ако не - аз и да ги карам, той пак няма да иска. Така че ми се струва безмислено.

# 41
  • Мнения: 184
Слагам в чиниите каквото има и всеки да си взима колкото иска Peace Аз не обичам някой да ме кара на сила да ям, и затова не правя така като имам гости Wink

# 42
  • Мнения: 6 472
Не ми се е налагало Grinning Готвенето ми е хоби и обикновено всичко се омита до шушка Mr. Green

# 43
  • Мнения: 781
Подканвам веднъж и повече не досаждам, защото не обичам и мен да подканват или още по-лошо, да ме "задължават" да опитам.

# 44
  • Мнения: 1 564
Никой не подканям.
Слагаме чиниите и всеки яде, каквото си иска, не им следя хапките, за да видя дали не е пропуснали да опитат от нещо  Laughing
--------------------------------------------------------------------------------------------
И аз така правя.Не обичам и мен да ме подканят постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт