Уреаплазма и Микоплазма - 3

  • 48 728
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 611
благодаря Heart

# 556
  • Мнения: 1 751
Ако някой е запознат, ще се радвам на мнение, че от 10 дни съм в паника:
както ви писах скоро, стойностите ми на уреаплазма са несигнификантни, последна стойност степен 2,3. Пих доксициклин 2*1 за 5 дни, а преди това азакс 2 таблетки в два поредни дни (но без да имам антибиограма, с фемофлор не ми дадоха такава). Пих ги по друг повод.
Притеснява ме точно липсата на антибиограма. Ако трябва ще пия и месец антибиотик, ако знам, че е правилния вариант за мен. Миналата година имам няколко курса пак с азакс, докси, но вероятно заради опити за Б и секс без презерватив си оставам с +, макар и с тези ниски стойности.
А ми предстои трансфер, за който вече съм подготвена с надраскване на лигавицата.
Въпроса е: ако няколко дни след доксициклин пусна изследване само и единствено, за да ми направят антибиограма и да проведа адекватно лечение до трансфера след 2-3 седмици, дали ще е достоверно? Нямам предвид резултат за + или - за уреаплазмата, а само за вярна антибиограма.
П.С. имам и мисед в 8-ма. Преди бременността стойностите бяха още по-ниски, степен 1,6. Но заради трансфера пиех медрол и се притеснявам дали инфекцията с него не се е разрастнала със спада на имунитета и не е причина за аборта. Затова не мога да се успокоя, въпреки, че стойностите са незначителни. Чакам резултатите на партньора и ще се допитаме за лечение и за него. Но аз нямам време за продължително лечение с антибиотици месеци наред и на сляпо. Всъщност още утре ще попитам в лаборатория, надявам се ако е възможно - с урина да е достатъчно. Че аман от гинеколози, сутрин, обед и вечер Sad

# 557
  • София
  • Мнения: 2 014
Който и да е антибиотик за тази инфекция се пие най-малко 10 дни до 14 дни. Направо е смешно да смяташ че ще се излекуваш със 5 дни доксицилкин и 2 таблетки азакс.

# 558
  • Мнения: 1 751
Както написах, пих ги по друг повод превантивно (след хистероскопия). Сега искам да пусна амтибиограма, за да знам с какво да я унищожа. Не казвам, че съм се излекувала, а се чудя дали ще е достоверна антибиограмата кратко време след АБ.

# 559
  • София
  • Мнения: 2 014
Няма да е достоверно изследването. АБ ще подтисне бактерията и тя може и да не излезе сега в антибиограмата. А в последствие да рецидивира ако не е излекувана напълно.

# 560
  • Мнения: 1
Здравейте,

по какъв начин откритата уреаплазма влияе на качеството на сперматозиди при мъжа?

# 561
  • Мнения: 634
Както написах, пих ги по друг повод превантивно (след хистероскопия). Сега искам да пусна амтибиограма, за да знам с какво да я унищожа. Не казвам, че съм се излекувала, а се чудя дали ще е достоверна антибиограмата кратко време след АБ.
За да ти изготвят антибиограма, трябва да се изолира бактерия, тоест нещо трябва да порасте по медията (за микробиология става въпрос). Няколко дена след антибиотик шансовете това да стане са просто минимални - все още си под влияние и той потиска растежа. Знам колко е гадно да трябва да чакаш - особено в твоята ситуация, но ако избързаш, просто ще си дадеш парите на вятъра. Малко хора са резистентни към азо и докси, ако това ти е притеснението - даже гледам, че повечето по западните форуми повтарят и потретват лечение с тях. Обаче пък и за 5 дена нищо няма да си направила. Уреаплазмата е вътреклетъчна инфекция и трябва да се атакува по-упорито и продължително.

# 562
  • Мнения: 1

Може ли мнение, защото гинекологът има часове чак другата седмица.
Благодаря Ви предварително.

# 563
  • София
  • Мнения: 1 791
Е, какво мнение?
Positive е положителен.
Negative е отрицателен.

# 564
  • Мнения: 174

Може ли мнение, защото гинекологът има часове чак другата седмица.
Благодаря Ви предварително.
                           Здравейте,имате бактерий,които трябва да лекувате с антибиотик,който ще ви назначи АГ.Много са упорити и се лекуват трудно.

# 565
  • Мнения: 6
Момичета, каква е процедурата, чрез която се тестват мъжете, за да се знае дали на 100% са се отървали от уреаплазма и микоплазма? Какво се изследва освен урина? Така че да няма повторно заразяване

# 566
  • Мнения: 26
Има изследване, което се казва Андрофлор в Геника, за мен това е един от най-сигурните начини да проверите дали партньора се е излекувал

# 567
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, каква е процедурата, чрез която се тестват мъжете, за да се знае дали на 100% са се отървали от уреаплазма и микоплазма? Какво се изследва освен урина? Така че да няма повторно заразяване
Еякулат!

# 568
  • Мнения: 634
Според моята гинеколожка (професор) най-сигурно е с уретрален секрет. Еякуатът може да даде и фалшиво негативен резултат - тук четох, че е по-акуратен след масаж на простатата.
Не знам защо в Геника обаче правят Андрофлора само с урина/еякуат и даже мислех да им звъня да ги питам. Сигурно защото е по-лесно за мъжете естествено. Smiley

# 569
  • София
  • Мнения: 2 014
Проблема е , че мъжете не искат да им бъркат за уретрален секрет, иначе вътре кой знае какво още има загнездено.

Общи условия

Активация на акаунт