Уреаплазма и Микоплазма - 3

  • 49 101
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 791
А колко време след курса докси си пусна pcr теста?

# 61
  • Мнения: 188
А колко време след курса докси си пусна pcr теста?

14 дни

# 62
  • София
  • Мнения: 2 016
Честито за резултата, а колко време взимаше доксициклин? 14 дни ли?

# 63
  • Мнения: 188
Честито за резултата, а колко време взимаше доксициклин? 14 дни ли?

14 дни 2 х 1. Като Преди това съм взимала 7 дни Арилин 500 таб. Според докито това има значение също.
Искам да вметна, че освен алкохолът, който е абсолютно противопоказен, естествено, не приемах никакви млечни продукти. Знам, че отслабват ефекта на АБ.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 016
Арилин е всъщност Метронидазол или по-известен като Флажил. Обаче той няма отношение към уреаплазмата. Важното е че теста е отрицателен.

# 65
  • Мнения: 130
Гениколожката  за инвитро  каза че уреа парвум е нормална за флората на вагината на жените   и нямало смисъл да е изследване. Преди 2 месеца имаше тази бактерия в секрета на влагалището  пихме и двамата антибиотици  не направихме повторни изследвания .

# 66
  • Мнения: 188
Гениколожката  за инвитро  каза че уреа парвум е нормална за флората на вагината на жените   и нямало смисъл да е изследване. Преди 2 месеца имаше тази бактерия в секрета на влагалището  пихме и двамата антибиотици  не направихме повторни изследвания .

След като изчетох предходните теми, много жени пишеха, че се счита за нормална ако е под определени стойности, мисля 10^2. Аз в моите изследвания нямах референтни стойности. Не знам дали имат това предвид, за да определят резултата като позитивен или отрицателен.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 016
ДНК тестовете показват само положителен или отрицателен резултат, без антибиограма.
Микробиологичните тестове показват степен, и е прието че когато е повече от 10'4 резултата е положителен и се дава антибиограма.

Според мен ако при всеки цистит се прави изследване за микоплазма и уреаплазма много рано ще се хваща бактерията и по-лесно ще се чисти.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте, ще си правя такова изследване. Чрез вземане на вагинален  секрет ли става?
Колко време може да имаме такава инфекция без симптоми? Възможно ли е с години да я имаме?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 016
Здравейте, ще си правя такова изследване. Чрез вземане на вагинален  секрет ли става?
Колко време може да имаме такава инфекция без симптоми? Възможно ли е с години да я имаме?
Да, възможно е с години да няма симптоми. Например някога да си имала цистит и да е отминал за 10 дни е възможно цистита да се обясни именно с такава инфекция.
Аз нямам никакви симптоми и открихме уреаплазмата случайно. Имах цистит за последно преди 1 година.
Може да се изследва чрез вагинален сегрет или докато чакаш час за гинеколог да занесеш урина за изследване конкретно на микоплазми и уреаплазми. Във обикновената урина и в стерилната урина това не се вижда.

# 70
  • Мнения: 1 472
Аз сэм имала уреаплазма от години. Без симптоми. Като изключим цистит и пиелонифрит, за които никой не предположи, че може да са свързани с гадината.

# 71
  • Мнения: 188
Присъединявам се. Аз също не съм имала никакви симптоми. Може би циститоподобни за кратки периоди, които отшумяваха и не ми носеха даже особен дискомфорт. За това си дадох сметка чак след като започнах да прочитам за симптомите при уреаплазма.
При мен поводът да я открием беше възпаление на тръбата, за което даже се предполагаше, че по-вероятният причинител е хламидия. Е да, ама не....

# 72
  • София
  • Мнения: 1 791
Можело с урина или секрет, ли?
Аз като си приключих курса азитромицин, доки каза да чакам 2-4 седмици и да дам пак цервикален секрет.
Защо така? Доста не ми се дава цервикален, ако има как без него...

# 73
  • Мнения: 188
Можело с урина или секрет, ли?
Аз като си приключих курса азитромицин, доки каза да чакам 2-4 седмици и да дам пак цервикален секрет.
Защо така? Доста не ми се дава цервикален, ако има как без него...

Щом е била открита чрез цервикален секрет, то трябва да се изследва отново там. Възможно е да не бъде открита в уринарния тракт, а в цервикалния канал и обратното. Затова тест за урина няма да даде адекватен резултат.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 016
Аз ще си пусна и двата - влаг.секрет и урина.

Общи условия

Активация на акаунт