Уреаплазма и Микоплазма - 3

  • 49 607
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 016
Резултата е положителен. Нямаш референтни стойности, защото е ДНК тест а не обикновен тест. По-нагоре писах каква е разликата.

# 76
  • Мнения: 290
Фемофлор дава стойности за уреаплазмата.

# 77
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета. Вие имали ли сте симптоми от уреаплазмата и, ако да, след приема на антибиотика веднага ли усетихте облекчение?

# 78
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета. Вие имали ли сте симптоми от уреаплазмата и, ако да, след приема на антибиотика веднага ли усетихте облекчение?

Осъзнах, че съм имала след като ми я откриха - не ми олекваше при ходене по малка нужда, имах чести позиви за уриниране и засилен секрет. Всичко изчезна още след 10тия ден от приема на АБ.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 791
И аз имах някакви неразположения преди АБ-ка.
Имах тежест в пикочния мехур и неолекване след малка нужда. Но не знам това от уреаплазмата ли е или просто от бременността.
И не знам пласибо ли е, че всякаш ме отпусна след АБ-ка, но май така стана

# 80
  • Мнения: 99
И аз имах някакви неразположения преди АБ-ка.
Имах тежест в пикочния мехур и неолекване след малка нужда. Но не знам това от уреаплазмата ли е или просто от бременността.
И не знам пласибо ли е, че всякаш ме отпусна след АБ-ка, но май така стана
.

Аз съм с парене, дискомфорт, болки при полов контакт..обилно течение от 6 месеца и чак сега ми намериха Уреаплазмата.. на предишните обикновени микробиологии, които пусках все нищо не излизаше..така че предполагам е от Уреаплазмата и се надявам най-накрая да се оправя

# 81
  • София
  • Мнения: 1 791
Уууу много неприятно.
Явно при теб се е разразила по-остро.
Стискаме палци да е от нея и да се оправиш с аб-ка

# 82
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета, прочетох че вагиналните капсули Макмирор комплекс имат ефект и срещу уреаплазмата. Като подпомагащо лечение,в листовката не го пише конкретно а във клиничните проучвания. Макмирор е активен срещу повече от 20 инфекции, но основно се използва при Трихомони, Кандида, Гарднерела. Препоръчват го цялостни като лечение при уро инфекции.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 389
Може ли да се прави секс преди изследване за уреаплазма, мокоплазма, хламидии и микробиология?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 016
След секс трябва да се изчака 48 часа поне преди да се вземе секрет.

# 85
  • Мнения: 99
Здравейте отново! Днес ми изписаха Azatril 2x1 за 7 дни. Странното е, че ми каза на следващия ден веднага да отида на изследване, пък съм чувала, че поне едни 20 дни трябва да се изчака 😟 изрично попитах лекаря. Отделно какви пробиотици бихте препоръчали?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 791
Еее как на следващия ден? Какво изследване - PCR от цервикален секрет или урина?
Щото ако е първото - абсурд да ходиш утре. Трябва да чакаш даже 2-3 седмици след приключване на АБ-ка, за да не се отчете мъртво днк.
Аз пих Bio-Kult ама съм чувала, че омнибиотик е по-добър.

# 87
  • Мнения: 99
Цервикален и влагалищен секрет.
И аз така знам по принцип, то иначе няма логика, а и изследването не е евтино, пък той супер много настояваше да отидем с партньора на следващия ден след края на антибиотика Rolling Eyes

Еее как на следващия ден? Какво изследване - PCR от цервикален секрет или урина?
Щото ако е първото - абсурд да ходиш утре. Трябва да чакаш даже 2-3 седмици след приключване на АБ-ка, за да не се отчете мъртво днк.
Аз пих Bio-Kult ама съм чувала, че омнибиотик е по-добър.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 791
Ами аз съм инженер, не е редно да се бъркам в докторски работи....амаааа....
мисля, че док ти нещо не е в час. Звънни за второ мнение някъде. Обзалагам се от сега, че ако идете утре, ще ти е положителен и ненадежден резултат.

# 89
  • Мнения: 290
Изследване на деня след края на антибиотика са едни пари на вятъра - аз също ги дадох минилата година, защото лекарят не си отвори устата да ми каже нещата как са точно.

Общи условия

Активация на акаунт