Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 28

  • 24 798
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31 843
Много пъти сме писали какво ядем.
Аз също.
И не мога през 2 дни да го пиша на всеки новодошъл. Писва.
В първия пост е дадено доста инфо какво представлява режима.
Има  отделна тема за рецепти.
https://www.bg-mamma.com/?topic=675266

Мисля си, че ако човек е запознат с режима, изчел е достатъчно и няма нужда да пита. Ще си направи свои си менюта по свой вкус.
Днес малко разтоварвам. На вода и 2 кивита съм.
Вечерта ще си ям яйца със салата.
Мислим в утре или в неделя кюфтета с патладжани да спретнем. Но няма да ги правя аз.

# 61
  • Мнения: X
Здравейте, за какво се пие витамин Д3 ойлсен и магнезий? С какво спомагат ИРИ?
Какво мислите за дозата 1500 мг глюкофаж?
Инофолик комби - може ли да го заменя с по - евтин вариант?

Витамин Д и магнезий се пият при недостиг на витамин Д и магнезий. Дали има дефицит се установява с кръвно изследване или по признаци, примерно крампи в краката нощем почти със сигурност са признак на недостиг на магнезий. С какво спомагат конкретно ИР някой учен или Гугъл би могъл да каже.

Дозата 1500 мг глюкофаж ми се вижда средна. Зависи обаче и дали е обикновеният глюкофаж или този с удължено освобождаване (Глюкофаж XR). Максималната доза на обикновения Глюкофаж е 3000мг, а на XR e 2000.

За Инофолик нищо не мога да кажа. Принципно инозитолът е скъп.

# 62
  • Мнения: X
Вижте сега, много ви е лесно - НВХ, ВХ и тн....Ами няма да е зле да помислите и за нас, които не сме толкова навътре в нещата - пускайте разни рецепти на храните, които ядете или пък дайте линк с рецепти - то човек да се чуди вече какво може и какво не може да яде..На мен лично това ми докарва такъв стрес и страшно много се изнервям....Стоя в магазина като пукал и се чудя какво да купя?!И накрая побеснявам

Месо, риби яйца, зеленчуци, масло, маслини, зехтин...

# 63
  • Мнения: 18 542
Вижте сега, много ви е лесно - НВХ, ВХ и тн....Ами няма да е зле да помислите и за нас, които не сме толкова навътре в нещата - пускайте разни рецепти на храните, които ядете или пък дайте линк с рецепти - то човек да се чуди вече какво може и какво не може да яде..На мен лично това ми докарва такъв стрес и страшно много се изнервям....Стоя в магазина като пукал и се чудя какво да купя?!И накрая побеснявам

Аз ям
- свински вратни пържоли на фурна
- печени пилешки бутчета
- пържени пилешки дробчета
- кюфтета (без хляб в смеската)
- пилешко филе със сметанов сос (гъби и кисели краставички за вкус)
- запържена свинска кайма с яйца
- пържени яйца на очи
- печена риба
- друсан кебап

рецепти няма смисъл да давам, всичко е почти моно съставки и щом аз знам как да ги сготвя, май всеки би трябвало да знае. Винаги съм мразела да готвя и този режим ми е идеален освен от здравословно естество, не се и налага да въртя засукани манджи.

# 64
  • Мнения: 1 918
Благодаря ви момичета 😊. Елора, много често чета, че все ти е писнало, все ти е досадно, все нещо някой не бил разбрал и недопрочел, и си крайно рязка. Ами, чета, обаче приеми, че има и хора с по-ниско интелектуално ниво от твоето, явно.... Ако нещо те дразни и ти е досадно, можеш да подминеш публикацията, вместо да се изказваш по този начин.

# 65
  • Мнения: 1 686
Демон , има теми в Бг мамам  за рецепти  за НВХ-ВМ  ,  има и още една такава специално  за такъв вид хранене.  Пиша от тел и не мога да пусна линк в момента.

# 66
  • Мнения: 31 843
Благодаря ви момичета 😊. Елора, много често чета, че все ти е писнало, все ти е досадно, все нещо някой не бил разбрал и недопрочел, и си крайно рязка. Ами, чета, обаче приеми, че има и хора с по-ниско интелектуално ниво от твоето, явно.... Ако нещо те дразни и ти е досадно, можеш да подминеш публикацията, вместо да се изказваш по този начин.

Някъде да съм казала, че си глупава?
Сега как ти възприемаш написаното си е твой проблем.
Виж може би те мързи да се поинтересуваш и да почетеш. И задаваш въпроси, които са обсъждани нон стоп в 27 теми.
Ама въпросът ти издава, че грам зор не си даваш да разбереш що е това ИР и какво трябва да се яде.
Все пак ти казах какво съм яла и ще ям. Цяла тема с рецепти ти дадох и пак съм ти черна.
Няма угодия.
И в гугъл може да провериш.
Може и да прочетеш за Зоната, ако не искаш да спираш въглехидратите.
От доста време си в темата, обсъждаме едни и същи неща. И да задаваш въпрос от рода какво да ям и какво да си купя е някак си....
Ще реагирам по същия начин и съм реагирала, когато е имало хора, които са писали в темата и пак задават въпроси на които е отговорено в първия пост, а и стотици хиляди пъти.

# 67
  • Мнения: 27 607
Демон, аз не мисля, че на някой тук му е било много лесно. Аз преди да започна да пиша в тази тема, вече бях започнала да чета темата за ВМ-НВХ, съответната тема за рецепти, както и онлайн по сайтове и в ютюб. Отначало дори не знаех, че имам ИР. Всеки трябва да нагоди режима към себе си. Няма как да сбъркаш, ако избираш основни продукти и оттам нататък надграждаш с каквото ти понася. Продуктите могат да бъдат приготвени по различен начин- ето, яйцата могат да бъдат варени, пълнени, на очи, по панагюрски, запечени с крема сирене като опалянки, на различни видове омлет, бъркани, по панагюрски, в запеканки със зеленчуци, в кето хлебчета дори... Месо също може да бъде приготвено по различен начин- стига да ти се занимава. Отначало повече експериментирах, сега гледам някакви по-лесни неща да правя предимно. Днес съм яла 2 варени яйца+2 на очи в зехтин, парче краставица, 5-6 маслини, 20 гр сирене. Следобедна закуска- малко боровинки с 2 лъжици кисело мляко, 1 лъжица заквасена сметана и малко смляно ленено семе. Ще пия и кафе със сметана (с или без 1 ч. л. кокосово масло), а за вечерята се чудя. Или ще е пак яйца+ салата, или риба вместо яйца, а може и да пропусна.

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 19:56 от dolce miele

# 68
  • Мнения: 934
За най-лесно си направих няколко списъка (зеленчуци, месо, риба, мазнини; млечни, плодове, ядки и семена за по-късно) с продукти, които мога да ползвам като ги подредих по важност, т.е тези, които смятам за нужно да ги имам почти винаги и да са основите, те са най-отгоре. После си прерових мозъка за рецепти, които са с тези продукти, рецепти, които могат малко да се променят и да са режимни + нови рецепти трупам. След това си правя менюта и пазарувам по тях. Обаче аз обичам да имам ясен план и списъци, иначе...В началото ми беше най-лесно закуско-обядът да е един и същ - две парчета бекон, пържени яйца в мазнината му + салата. Вечерята беше гъби, месо или риба + салата.

# 69
  • Мнения: 7 748
Дорис, браво момиче и честито
за кожата - антицелулитни кремове, лицеви опори и планк
и щот те знам, ей сега ще ми кажеш, че о една лицева опора не можеш да направиш Laughing
започваш с едно нещо, изглеждащо като смешка и се мъчиш всеки- божи-ден!!!
сауна и джакузи също много помагат.... ИП затвори всичко в София

за дъщеря ти - катранен сапун
и без лактоза, глутен и яйца

# 70
  • Мнения: 27 607
Шегата настрани, но преди първия ми планк се бях настроила за секунди, а аз издържах сравнително лесно над минута и после сама спрях...че като за първи път... Grinning Та мислех, че ще съм голяма смешка, но не бях. Е, с лицевите опори е смешно... Stuck Out Tongue Winking Eye Всеки трябва да открие своето нещо.

# 71
  • Мнения: 7 748
ееее, с’яяя.... то и от планк до планк - небе разлика
едни и същи мускули участват

# 72
  • Мнения: 31 843
Впрочем от няколко дни имам колелото за корем.
Мислех че е лесно. Ама трудно е момичета, трудно е Grinning
Ама ще го мъча, ще свикна.
Планка е по-лесен.

# 73
  • Мнения: 27 607
На мен не ми е силата в китките и съответно лицеви опори са ми страшно трудни...коремните мускули пък не са ми проблемни изобщо, на преси издържам повече, ама лицевите опори са ми абсурд Grinning И с клекове се спогаждам добре.  Винаги е било така.
Елора, трудничко е колелото за корем, да. Ама се справям малко по малко. Само първия път имах "гениалната" идея да го пробвам след ядене... Joy

# 74
  • Мнения: 31 843
Не мога да ви разбера как може въобще след ядене да тренирате.
Камо ли пък колело.
Представям си какво си почувствала. Лошо ми стана направо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт