Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 28

  • 24 740
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Орион, къде е това у вас?

# 46
  • Мнения: 11 338
Дори, каква е тая група АУ

Групата на Атанас Узунов във Фейсбук. Не съм му последователка и почитателка, но си крада рецепти от там.

Между другото да споделя нещо - дъщеря ми също реши да яде нисковъглехидратно и се присъедини, а аз адаптирах храната към нея /без млечни/ в малко по-либерален режим за нея. За съжаление в момента състоянието е силно обострено и се чудя къде да търсим помощ /тя има дерматит с рани основно по лицето, който е предимно свързан със състоянията на червата и храносмилателната система/. Възможно е обострянето да се дължи на сезона, но е възможно хората с проблемни черва да не понасят нисковъглехидратно хранене. Оставям го като бележка, защото за хора със сериозни проблеми с червата е важно.

# 47
  • Мнения: 1 914
Тоя пък Узунов да вземе дажсе гръмне с неговите глупости... Стевия та е много подходяща за диабетици, защото не променя нивата на КЗ, но качва инсулина и го държи висок с часове и при ИР е ужас

Да, аз имам проблеми с червата след една ужасяваща операция от апендикс със перитонит... След това ми се отключи палмоплантарен псориазис на ходилото и си го влача до ден днешен вече 15 год. Та заради него и кортикостероиди и тн.... И Хашитоксикоза.. И към днешна дата вече е мазало както виждате

# 48
  • Мнения: 31 669
Дори, каква е тая група АУ

Групата на Атанас Узунов във Фейсбук. Не съм му последователка и почитателка, но си крада рецепти от там.

Между другото да споделя нещо - дъщеря ми също реши да яде нисковъглехидратно и се присъедини, а аз адаптирах храната към нея /без млечни/ в малко по-либерален режим за нея. За съжаление в момента състоянието е силно обострено и се чудя къде да търсим помощ /тя има дерматит с рани основно по лицето, който е предимно свързан със състоянията на червата и храносмилателната система/. Възможно е обострянето да се дължи на сезона, но е възможно хората с проблемни черва да не понасят нисковъглехидратно хранене. Оставям го като бележка, защото за хора със сериозни проблеми с червата е важно.
Не виждам логика в това твърдение.
Трябва по сериозни проучвания и да се докаже.
Ако тя преди е била на въглехидратно хранене и явно е имала проблеми, а сега минава на нисковъглехидратно, не виждам логика да се обвинява режима.

# 49
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Дорис, огледай се и в групата АИП (Автоимунен протокол). За хора с ИР не знам дали е полезна (твърдят, че е, но при мен след месец успешно използване изведнъж се вдигна КЗ жестоко - може и от друго да е, засега не съм опряла пак до нея, де), но се справят успешно с други АИ заболявания като че ли. А и има възможност за вегетариански режим към него.

Невена, може би е хубаво да уточняваш какво имаш предвид под ВХ - бързи ВХ (сладко, хляб, картофи, ориз) или бавни ВХ (зеленчуци)? Мисля, че се получава разминаване между твоята представа и представата на начинаещите тук. И те се бъркат и вършат глупости.

# 50
  • Мнения: 27 509
Аз мисля, че е възможно някои храни да са проблемни, не е нужно да е нисковъглехидратното хранене като цяло. Щом и преди е имало проблеми. А може и да се дължи на смяната на сезоните. Също да допринася и някакво външно въздействие, може би и емоционално състояние. При болен/болни близки това не е изключено...
Скрит текст:
Да се оплача. Пълна щуротия е това носене на маски при тези температури на открито Cry На път съм да се разболея само заради тъпата маска, то е все едно да дишаш постоянно влажен, топъл въздух Angry Щели да чакат "хубавото време", та да не се носят маски навън...то отдавна дойде хубавото време в Пловдив...
Преди малко имаше земетресение- някой друг усетил ли го е?

# 51
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Дорис, при мене опитите за либерално НВ-ВМХ докарват акне по дланите. Честно. Тези пъпки започнаха, обаче, още като бях в тежка ИР. Когато се храня строго кето или строго WFPB такива проблеми нямам.

Кожата е колаген, тоест протеин и и трябват протеини и витамини за да се възражда.

Дъщеря ти да пробва протеин със салати, зелени, но по-дълго време и да изключи всякакъв шоколад и подобни, освен хляба. Може би и трябва цинк.

демон, на 95% от хората им изчезва псориазиса като поседят достатъчно дълго без въглехидрати. Ето, Франсоаз вече няма. Не е само тя. Обаче това не става с леща и боб. Между другото, повечето жени с псориазис, които познавам ядат почти веган и не обичат месо ако и да го ядат отвреме навреме. . 

Псориазисът може да се поизчисти със салицилова киселина, но понеже има активност на имунни клетки се връща.

Разбирам, че си имаш твоите разбирания, предпочитания и желания, обаче така само ще се въртиш в порочен кръг и ще се влошаваш. При тебе има и висока КЗ, а тя храни всякакви гадини.

В тези лещи и бобове има малко протеин, а много ВХ за хора с ИР и проблем със захар. И аз ги ядях, в рамките на 1200 калории дневно и се озовах с инсулин 190 на първи час и КЗ почти 11.

Направи си един план за НВ, с повечко протеин и се подготви да го следваш стриктно 2 години. После, каквото сабя покаже. Аз се подготвих ментално и си дадох 2 години, но хамслогията беше само месец + месец на кето, но не ми тежеше и не бях гладна. И това беше.

Сравнявала съм диети, правила съм кето, кето с постене, много ниско калорично което всеки ден. При ИР бърз и траен резултат дава само кето, резултат с автоимунни, алергии, псориазис, дават само кето и веган суровоядство, но след второто ще си загубила такава мускулна маса, че ще се окажеш още по-ИР.

ИР е и проблем на невъзможност да се сложи мускул и изяждане на собствения. Мускул докато си дебела и имаш мазнини, дори и да изглеждаш слаба, не можеш да сложиш, дори да се скъсваш в зала с тежести.

Рися, въглехидрати от маруля и магданоз няма смисъл да броим, защото тялото изразходва повече калории за да ги обработи, отколкото извлича от тях. Хляб, картофи, ориз, сладкиши, всякакви тестени се намаляват до спиране. Пречат. Факт. Добре е в началото да се изключат и всички сладки плодове и да ядем само малини, къпини и ягоди, примерно. Аз и тях не ядох в двата месеца диета. Фруктозата също причинява ИР, а някои хора не се усещат колко много захар изяждат с плодовете.

А, и друго - намаляването и спирането на ВХ трябва да стане сравнително бързо, седмица или 10-15 дена максимум, за да няма време тялото да се усети и да намали разхода на енергия.

Писали сме доста пъти, че от общия грамаж ВХ се вадят половината грамове фибри и ако се получи прилично число можем да ядем продукта.

# 52
  • Мнения: X
Орион, къде е това у вас?

Чехия.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Долче току що излезе новината ,че маските вече на открито не са задължителни.

# 54
  • Мнения: 27 509
Princess Leia, дано да е така...че аз чух само, че го обмислят, когато дойдело топлото време Grinning
Аз имам невродермит или дисхидроза- не съм сигурна кое от двете.  Но предимно в топлото време ми се появяват малки мехурчета а течност които държат и като изсъхне течността стават на корички и падат...Може да е на някои пръсти на ръката или на стъпалото някъде, обикновено дори не е и на двете стъпала. Забелязала съм, че изсушаване на кожата го влошава, на морски климат се оправя бързо. Има някакво влияние от стрес, но няма винаги връзка с това. Може за цяло лято да са няколко мехурчета за кратко, но има лета когато е много повече. Миналото лято по ръцете почти нямах мехурче, ни до дясната пета и палец само се появяваха.

# 55
  • Мнения: 725
Демон, адаптогенът, който аз пия е Ашваганда.
Дорис , вече е писала. Радиолата също става. Може би трябва да ги редувам. И да не прекъсвам приема им.
Истината е, че като пия Ашваганда и се чувствам добре, спокойна.
Кортизолът се повишава предимно от стрес, а аз съм такава натура, че абсолютно всичко ми влияе, а и като ми струпа малко повече стрес, тогава вече съм полуумряла.
Работя върху себе си и да съм в мир със себе и света,  ама никак не е лесно.

# 56
  • Мнения: 15
Дори, каква е тая група АУ

Възможно е обострянето да се дължи на сезона, но е възможно хората с проблемни черва да не понасят нисковъглехидратно хранене. Оставям го като бележка, защото за хора със сериозни проблеми с червата е важно.

НВХ действа много добре при болни черва. Повечето дразнители като плодове, бобови, зърнени са изключени. Само трябва да се внимава с млечни и зеленолистни, особено последните, защото образуват колики.

# 57
  • Мнения: 725
Както е споменала Рися, АИП е или ГАСП са много подходящи за заздравяване на червата.
Там ключът е в пиенето на костни бульони. Основни храни са месо, риба, определени зеленчуци и плодове. Мазнини само зехтин и кокосово масло. Друго няма.
Много хора са получили подобрение.
Има и такива, които са възприели като стрес и ограничения, този протокол и нищо не са постигнали, дори са си влошили показателите. Така, че  и тук е важна настройката и нагласата, с която се подхожда.

# 58
  • Мнения: 17
Здравейте, за какво се пие витамин Д3 ойлсен и магнезий? С какво спомагат ИРИ?
Какво мислите за дозата 1500 мг глюкофаж?
Инофолик комби - може ли да го заменя с по - евтин вариант?

Как точно се прави сухо търкане/четкане на кожата?

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 15:50 от fintiflushkaa

# 59
  • Мнения: 1 914
Вижте сега, много ви е лесно - НВХ, ВХ и тн....Ами няма да е зле да помислите и за нас, които не сме толкова навътре в нещата - пускайте разни рецепти на храните, които ядете или пък дайте линк с рецепти - то човек да се чуди вече какво може и какво не може да яде..На мен лично това ми докарва такъв стрес и страшно много се изнервям....Стоя в магазина като пукал и се чудя какво да купя?!И накрая побеснявам

Общи условия

Активация на акаунт