Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 28

  • 24 834
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 394
Здравейте дами, не ми се сърдете ако темата е обсъждана, но с отслабването на кака ви Дорис /попрезряла прасковка/ кожата и много се сбабичкоса. На муцунката ще бодна това, онова, но за корем, дупе, вътрешна страна на бедрата и ръцете какво бихте посъветвали? Вие как се грижите за кожата си при отслабването?

D_D_D, според мен допускаш грешка с храненето и организма ти боксува. Махни ги за сега тези млечни продукти като основно хранене, храни се с различни видове месо, яйца и малко по-широк кръг зеленчуци /дори и да понагазиш във въглехидратните/. Вдигни си мазнините с авокадо например и виж дали няма да ти намалее апетита за сладко. Пък като толкова ти се яде удари няколко парченца черен шоколад със стевия 80%. Аз бих заменила ядките със семена, но нямам идея в тази група семената разрешени ли са.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 22:54 от the Дорис

# 31
  • Мнения: 31 906
Дорис, спортуваш ли?
Колко си свалила общо до момента?

# 32
  • Мнения: 27 659
Дорис, за кожата- сухо четкане, масажи, масажи със силиконови вендузки (особено корем, бедра), мазане с кокосово масло или друго, контрастен душ. Другото е спорт и подходящо хранене с достатъчно полезни мазнини в менюто и белтъчини също. Но си зависи и от ЕГН, ген/тип кожа, както и колко време си била с много кг и за колко време и как си ги свалила. При всички положения, ще имаш ползи от сухо четкане, най-малкото прави кожата по-красива и сияеща.

# 33
  • Paris, France
  • Мнения: 14 102
Дорис, гепи! Честитооооооо! Да си жива, здрава, елегантна и щастлива още 100 години. И много обичана. Радвам се за тебе. При мене нямаше никакви поражения и даже кожата ми се стегна, а преди това беше мека. Ядях много протеин. В протеина е цаката и в зелениите с ензими. Другото е да се отслабва с faja - еластичен корсет от колене до под гърди, ластични чорапи ако има разширени вени. Гледала съм свалили по 100 кила с такова чудо и нямат никаква увиснала кожа. Вит Ц и колаген помагат. Не е късно да започнеш.

Трябва ти много протеин и силови упражнения с тежести, с наистина тежки тежести. Това дава хипертрофия на мускули и те разпъват кожата. Почни силови у дома и прогресираха към тежести, може и без зала. Ще видиш разлика много бързо. Аз след менопауза изобщо не смятам да правя кардио ако няма ИР, а само силови.

Ако искаш, направи един пост и разкажи историята си за да мотивираш подобни. Аз даже имам идея в някоя тема всички да си сложим историите с приблизителни, поне, лабораторни стойности, как сме се справили, как се поддържане след това, доволни ли сме и какво бихме променили ако започвахме същия път отново.

Оправи ли се с кортизола? Инсулинът как е сега? Браво! Браво!

Единствено яйцата ми излизат леко по-скъпи. Дивите сардини са под 5 лева на пазара. И при нас магданозът е евро за тънък букет, но на пазара за 1 евро дават 3-4 подобни връзки. Идете на пазара! Дори в държави със скъпа храна на пазара е евтино. В Англия и тук на края на деня, което в Англия е в 18ч, а тук в 12.40-13ч, предлагат цели каси с плодове и зеленчуци за 1-2 евра.

Месото го купувам на пазара, когато има. Козе месо в супермаркет, месарница, дори арабска, не съм виждала.

Агнешките вътрешности са евтини и овцете навсякъде са хранени с трева.

# 34
  • Мнения: 13 030
Всеки се храни според финансовите си и географските си възможности. Аз също не мога да си позволя да се храня с био месо от пасищни животни, живея в страна, в която няма море и рибата е замразена или от развъдници, а за магданоза да не споменавам - тъничка връзка е 1 евро, препоръчителните според темата 3-4-5 връзки на ден ще ми излязат над 100 евро месечно. Grinning Всичко с тенденция към оскъпяване заради короната...
Магданоз в количества и всеки ден и в България не излиза евтино, като за нашия нисък стандарт. Точно този проблем съм си го решила с две сандъчета за цветя на терасата, засяти с магданоз. Не се подвеждайте по умалителната дума, не са никак малки, хората в такива си гледат петунии и прочие китки. Цветя може и да не умея да гледам, обаче магданоза нали само го поливам и паса... идеално ми идва, а и е винаги прясно набран. И сега не е късно да се засее, че е и двугодишен, в момента още ям от този дето съм си посяла миналата пролет, новата реколта не е готова още. Чак по няколко връзки не ям, ама пък го обичам и го ръся щедро на храната си.
Да пазарувам био и незнамсикакво и аз не мога да си позволя и не го и правя. То и нямам много вяра колко са наистина такива нещата по щандовете, че да смятам че си струват по-скъпите цени. Ама пак по-добре да ям каквито има месо и яйца, отколкото ориз, картофи, паста и прочие. Винаги има и бюджетни варианти да се нахрани добре човек. То пък не е речено че ВМ-НВ хранене е само авокадо и дива сьомга сега... така де, аз и двете не ги обичам и не ги ям, ей ме на - жива и здрава съм Grinning

# 35
  • Мнения: 11 394
To моето отслабване започна с диета и после стреса си каза думата, болни близки и гледай как свалих почти 40 кг. от декември до сега. Не спортувам - освен вдигане на болни, търчане по задачи и мъкнене на торби с покупки, но там съпружието не ми дава много да се изявявам.  Не съм правила изследвания и като се познавам надали скоро ще направя.
Добре, ще търся сили и време за спорт, ще помисля как да вдигна протеините /но се храня веднъж дневно и то ако не забравя/ и ше четкам.
За пораженията на бюста няма и да говоря. Е те там не всички са щастливи от отслабването Simple Smile

# 36
  • Мнения: 13 030
Спорт ще трябва, няма как без него. Не е само за тонус ами и на доста места съм срещала да пишат че спортуващ човек произвежда повече колаген и съответно и кожата му е по-изпъната. В тая връзка спрягат като много полезен и силен бульон, от кости примерно или кости и хрущяли, пак заради колагена.
Пробвай поне петте тибетци за начало, докато се почувстваш в кондиция за повече от това, те и не отнемат много време.

# 37
  • Мнения: 18 542
Не спортувам - освен вдигане на болни, търчане по задачи и мъкнене на торби с покупки
Това не е никак малко физическо натоварване. Не само с джиджи уреди се "спортува".

# 38
  • Мнения: 1 692
И моя спорт напоследък е здраво в градината. Установих , че обръщането с лопатата активира и мускулите на корема,  и ръце, и бедра ,и кръста заздравява. Малко идва силова тренировка, но ме държи в добра кондиция.

# 39
  • Мнения: 1 931
Тити, какви добавки пиеш за кортизола? Защо реи да го изследваш и откъде се повишава?
Не мога да разбера и какъв е тоя шоколад със стевия дето го препоръчвате-стевията вдига инсулина яко?!

# 40
  • Мнения: 11 394
Тити, какви добавки пиеш за кортизола? Защо реи да го изследваш и откъде се повишава?
Не мога да разбера и какъв е тоя шоколад със стевия дето го препоръчвате-стевията вдига инсулина яко?!

Кортизола се смъква с Родиола и Ашваганда като билки, но не съм тити, към която е въпросът.
Относно шоколада със стевия - след като много и се яде по-добре по малко изкушение, отколкото да се откаже от режима. Колкото повече забрани, толкова по-малък шанс за успех! А и със стевия е по-гаден, та по-малко ще изяде Simple Smile Гледах едни графики в групата на АУ как вдига инсулина - по-добре е от захар.

# 41
  • Мнения: X
To моето отслабване започна с диета и после стреса си каза думата, болни близки и гледай как свалих почти 40 кг. от декември до сега.
От бързото отслабване са ти пораженията... 10 кг /месец е ужасно много. И не знам дали спорт би успял да свие кожата, мисля, че не е възможно.

# 42
  • Мнения: X
Невена, при нас пазарите са доста по-скъпи от супермаркетите. Малкият производител къса глави, а и климатът не е така щедър като в по-южните държави.

# 43
  • Мнения: 1 931
Дори, каква е тая група АУ

# 44
  • София
  • Мнения: 16 203
AУ =  Атанас Узунов

Общи условия

Активация на акаунт