Как решихте проблема с избора на име за бебчо/

  • 3 227
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
И аз имах големи проблеми с името. През цялата бременност спорихме с мъжа ми. Аз не исках да си кръстя детето на майка му, а нейното име и на майка ми са сходни, но не са еднакви и беше проблем точно на коя от двете ще я кръстя. Накрая бебето се роди и още не бяхме измислили как да се казва Mr. Green Избрахме съчетание от двете имена и проблемите отпаднаха. Но просто вече беше опрял ножа до кокала, както се казва, иначе и досега щяхме да спорим как да я кръстим #Crazy

Party еййй добре че се обади, сетих се веднага за твоята тема  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108955.msg1965044#msg1965044

много хубаво име сте избрали  Wink Grinning

# 16
  • Мнения: 902
Ох, остави моля те бабите и дядовците да си чешат еzиците с каквото решат, ти, само ти , и твоят мъж, имате право да решите как ще викате на малкото съкровище,когато се появи.Гледай си бременността, всичко с тебе и малкото да е наред, пък ако трябва ги седни бабите и дядовците на по едно  столче и им кажи да те оставят на мира. А мъжа ти zащо не се намесим в крайна сметка на тебе ти трябва спокойствие , а не да те тормоzят с такива неща. Дете идва zа радост , а не zа да се сперкат фамилиите, чие име е иzбрано.
Ние в началото като не бях бременна бяхме решили , момченце ако имаме , да е Алесандро, момиченце, Киара. (таткото е  с италиански корени, и фамилията ни е оттам , та да пасва. Ничие име не сме иzбирали.Мен навремето искали да ме сложат Атанаска, понеже съм родена на праzника на Свети Атанас, ама сестра ми имала кукла "Росица"(от ония, по времето преди 89 г, с етикетчетата на ръчичките, с имена, помните ли ?)та, каzала, не иска да си иам сестричка, ако не се каzва Росица. Майка ми харесвала името и въпреки натиска на кума да е Атанаска , са ме кръстили Росица. Най интересното е , че 1999 година бях в Сан Марино и си купих оттам порцеланова кукла, която нарекох Киара. ЧАк когато дъщеря ми беше вече родена, с сетих пак zа таzи кукла, и сега аz с кукленско име и тя кукленско име, тя обаче (уж) случайно Grinning А понеже трябваще да се роди на 15.08 , е Киара Мария. Роди се обаче на 16.08, и днес сме вечЕ на цяла годинка Grinning

# 17
  • Мнения: 5 391
Ние се допитахме до Интернет, от там избрахме името, синът ни не е кръстен на никого Peace

# 18
  • Мнения: 731
Аз отдавна реших как ще си кръстя бебето. Ако има някой, който заслужава да има внуче кръстено на него - това е баща ми. Никой не ни оказва натиск - сами го решихме. И всички знаят вече освен майка ми и баща ми - това ще е, надявам се, приятна изненада.

Във вашия случай обаче, просто кръстете детенцето си с име, което и на двамата ви харесва и не се притеснявайте. Не е възможно всички баби и дядовци да са доволни от избора ви, а и не е нужно.

Успех!

# 19
  • Мнения: 145
Благодаря на всички за съветите-определено ще ми помогнат да се справя.   love001

# 20
  • Мнения: 60
Бяхме решили, че няма да го кръщаваме на никой. Колебаехме се между две имена, но той се роди на 1-ви март и това реши проблема. Кръстихме го Мартин.  Grinning


# 21
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Az pak ne sam protiv traditziiata da se krashtava na babi i diadovtzi. V nashiia sluchai i imenata im mi haresvat, taka che problemat beshe nikakav. Za da niama sarditi - oshte predi da razberem pola na bebeto, izbrahme ime za momiche i ime za momche (kato ednoto beshe na bashta mi, a drugoto na svekar mi). Emi, s parvoto se padna svekara Laughing, sega za vtoroto shte e bashta mi Laughing Pak jivot i zdrave, ako ima treto, shte e na babite Laughing

s goliamo izvinenie za latinetza

# 22
  • Мнения: 649

Ние в началото като не бях бременна бяхме решили , момченце ако имаме , да е Алесандро, момиченце, Киара. (таткото е  с италиански корени, и фамилията ни е оттам , та да пасва. Ничие име не сме иzбирали. Киара Мария. Роди се обаче на 16.08, и днес сме вечЕ на цяла годинка Grinning

Честито на малкато рожденничка (и именничка, и адашка  Laughingbouquet  Ох, ще оспяма темата, но тези имена и аз си ги бях харесала.. и моят мъж е полу италианец  Mr. Green  обаче после решихме, че ще е име, което го няма досега в семействата ни и да пасва на фамилното име... и така стана Лоренцо  Joy 

По темата- не се връзвайте на баби, дядовци и въобще всякакви роднини! Детето си е ваше и ще го кръстите както на вас ви харесва  Hug пък те ще се сърдят, сърдят... и ще им мине и после ще се радват на внучето!

# 23
  • Мнения: 176
При нас проблеми между семействата няма, но за да не робувам на традициите и да не пренебрегвам никого, реших, че детето ми ще има свое собствено име, различно от срещаните до момента в рода ни  Simple Smile
Направих си списък с имена, които ми харесват и го представих на съпруга си. Той много на бързо сведе списъка до 2 имена и до последно не бях сигурна кое от тях ще изберем...Когато бебка се появи сама реши нещата  - като я видях знаех, че това е нашата Калина Wink

# 24
  • Мнения: 1 860
 Не робувам на традиции, а проблем с името не съм имала. Баща му не го харесваше, но в крайна сметка ми стисна ръката 2 часа преди да родя. Цяла бременност изкарах с идеята, че ще е Габриел и просто нямаше как да се съглася на други варианти. За мен детето си идва с името на света и то трябва да е най-на сърце на майка.

# 25
  • Мнения: 1 101
Роди се на Гергьовден и с това решихме проблема - казва се Георги  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 35 951
Кръсти го както ти искаш.
Ако пак трябва да избирам име на детето си - няма да се съобразя с никого - дори и с мъжът си.
Майката дава име на детето си.
Завиждам на моята сестра за волята, която има: 2 деца роди и до последно не казваше на никого, дори и на мъжа си как смята да ги кръсти.Дори и на мен не казваше /обичам я за това/
Напрежението е голямо - неможеш да угодиш на никого- все някой нещо не харесва.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И при нас се превърна в свтовен проблем. За родителите на мъжа ми. И досега е така. Резултат: аз я кръстих както искахме с баща и, а те сега просто нямат внуче.
Не харесвам тия традиции, мразя шантажа над млади родители от страна на баби и дядовци. Стига сте им цепили басма, аман!  Sick

# 28
  • Мнения: 354
Ами кръстих ме го с на мъжа ми буквата Д и се оправи проблема.


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 20:46 от dunda

# 29
  • Мнения: 4 399
Никога не съм имала подобен проблем. Не обсъждах имена нито с едната, нито с другата страна. Когато детето се роди, го кръстихме както си бяхме решили, с което изненадахме всички. Не на всички името им хареса, но какво можеха да направят? Радостта от появата на малкото човече беше толкова огромна, че след няколко дни забравиха за името. Затова те съветвам, не обръщай внимание на приказките, пък дори и на най-близките ти хора, кръсти си детето си както си решиш и не обсъждай нищо с тях.

Общи условия

Активация на акаунт