Хитринки за всякакъв случай - 23

  • 41 180
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 009
Бели тениски, пожълтели от плажните масла. Изпрах на 60 градуса дълга програма с Ариел, но не се изпраха. Май трябваше и сода да сложа. На 90 градуса дали ще се изперат?

# 721
  • Мнения: 1 114
Накисни ги първо и после изпери.

# 722
  • Мнения: 5 384
На дъщеря ми тениските светли и несветли все стават на петна от рол-они, стикове, парфюми, кремове и прочие. Първо кисна в хладка вода, търкам със сапун за пране /за петна/, после слагам в топла вода и пак със сапун пране/петна, изпирам и ако все още са останали, тогава върху чистата дреха препарат Спот за петна, стои 20 мин и пускам вече в пералнята.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 10:55 от *Камея

# 723
  • Мнения: 3 394
На 90 градуса няма да се изперат, но вероятно ще са и съсипани.
Когато избирате слънцезащита винаги следете да е указано, че не оставя следи по дрехите. Описано е на етикета, обикновено отпред.

# 724
  • Мнения: 1 252
Момичета, новите дървени дъски преди употреба, обработвате ли ги с нещо?
Прочетох, че е добре да се намажат с олио, но колко време трябва да стоят намазани  така?

# 725
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Ако са дърво, да, но ако са бамбук няма смисъл.

Дървените, намазваш обилно и когато попият, повтаряш процедурата. Хубаво е, няколко пъти да се направи, докато дървото се напои.

# 726
  • София
  • Мнения: 9 525
Този път няма да търся съвет, а ще споделя личен опит от последните дни.

За пръв път пробвах трикове от нета за почистване на кухнята без препарати.
Започнах с фурната. От вечерта направих смес от 1/4 чаена чаша вода, 3/4 чаена чаша сода за хляб и 1/4 чаена чаша сол. Почистих вътрешността на фурната с влажна кърпа и нанесох обилно сместта. Оставих да престои цялата нощ. Сутринта с влажна кърпа разтърках сместа навсякъде по фурната (леко търкане, не се наложи натиск) и я почистих. Изчисти се перфектно. Нямаше миризма, нямаше притеснение, че част от препарата е останал неизплакнат.

След това на дневен ред дойдоха кухненските шкафове и плота. Отново по съвет от интернет смесих едно шишенце кислородна вода със същото количесто обикновена вода и сок от лимон (прецедих парченцата преди да смеся с другите съставки). Имах само един лимон, но може би с повече ще бъде по-добре. Не бяха дадени пропоции. Описвам тези, които сложих аз.
Отново стартирах с влажна кърпа, а след това нанесох обилно количество от сместта (най-удобно е ако имате шишенце с пулверизатор, за да се напръска, но нямах такова и използвах чисто парцалче, обилно напоено със сместта). Изчаках не почеве от 10  минути  и почистих с чиста влажна кърпа . Подсуших и готово. Не бих казала, че е по-лесно или по-качествено отколкото с препарат, но не беше и по-зле почистено. И като прибавя факта, че не се тревожа дали съм изплакнала добре препарата, предпочитам това почистване. Същите усилия, същия краен резултат, но по-безопасно.

# 727
  • София
  • Мнения: 485
Влизам и аз да споделя опит като Pandachina. Не помня дали съм го видяла тук или някъде из нета, но и аз чистя по същия начин като нея. Да споделя и за микровълновата, в купичка с вода слагам парчета лимон, пускам купичката на 2-3-4 минути (зависи колко е силна микровълновата ви) и когато водата стане вряла спирам. Веднага минавам с микрофибърна кърпа или ако се налага гъбичка за по-наслоени мръстотии и всичко светва.

Когато пера зимни якета слагам в пералнята топка за тенис, тя попречва на пълнежа да се степи. Разбира се с якета, които са с гъши пух не смея да правя това и нося на химическо чистене.

Когато в хладилника се застои някаква неприятна миризма, вадя всичко и почиствам с лимонов сок от пресен лимон (не готов) , сода и вода. Неутрализира веднага миризмата.

Никога не мия огледала с кърпи или специалните уреди за тях, а винаги с вестник. Така никога не ми остават замазани участъци. Иначе си действам с обикновен препарат.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 19:35 от SpaceMeOut

# 728
  • Мнения: 3 394
Научих се да слагам купичка със сода за хляб в хладилника, премахва миризмите.
Въобще содата много работи върши.

С парче лимон батериите светват, както и ако ги обтриете с паста за зъби. После само плакна Simple Smile.

# 729
  • София
  • Мнения: 9 525
Огледала и стъкла чистя с вода, в която съм разтворила оцет. Светват. Почиствам или с микрофибърна кърпа, или с вестник , но напоследък вестниците ми оставят следи върху дограмата и ги избягвам.

# 730
  • Мнения: 4 347
Аз фурната чистя със сода и оцет. Поръсвам, напръсквам, изчаквам до 1, 2 часа и минавам с парцалчета. Светва.
Същото използвам за подложката на сушилника - маха варовика от там.
За микровълновата и аз използвам вода с лимон - не ме е предавала!
Записвам си съвета на Waterproof за пастата и лимона за батерии. Досега съм ги минавала с оцет и сода. Добре става, но не е грешно да пробвам нещо ново  Simple Smile Благодаря за споделените знания!

# 731
  • София
  • Мнения: 1 871
Как да премахна етикетите и лепилото от стъклени буркани?

# 732
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Как да премахна етикетите и лепилото от стъклени буркани?
С памук напоен с олио/ мазнина.

# 733
  • Мнения: 3 394
Накиснете ги във вряла вода, поне за час или най-добре цяла нощ и после с грубото на гъбката падат, заедно с лепилото.

# 734
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Би било добре, последните хитринки, споделени от личен опит, да влязат в първия пост, като изпитано.

Общи условия

Активация на акаунт