СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 19

  • 23 172
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 049
Ако се съди от натрупания опит, няма да се учи, но тази година е различна.
При положение, че ги проверяват учителите, те щат не щат ще си водят онлайн часовете.
Аз като чувам за какво натоварване на децата си говорите, то не трябва да ги мъчат ни ден повече. Или напъните по останалите предмети да ги оставят за след НВО.
Обаче и преди съм казвала, че ме дразни несериозното отношение от страна на самото училище и неспазването на реда в началото на учебната година, в края на срокове, щото били оформени, намалените часове преди празници и ваканции и за щяло и нещяло, то училището като демонстрира несериозно отношение, какво се иска от децата после. Щом е обявено, че се учи се учи и толкова.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 565
Неравенствата ще им трябват за догодина и всяка година след това. Ще им ги изплющят още на входното ниво, така че е добре да ги знаят.

# 707
  • Мнения: 710
Записах седмокласника на пробните в Рагалия, сега получих мейл с потребителско име и парола, но не мога да вляза с тях, при вас има ли такъв проблем? Дали не са активирани все още профилите или е нещо само при мен?

# 708
  • Мнения: 6 926
Навсякъде се преподава материала, както е по план. Ако не се преподаде сега, догодина няма да го знаят и ще трябва лятото да го взимат.

И аз съм се замислила за емоционалната част. Едни снимки не си направиха тези деца дори. Имахме страхотно изпращане след 4-ти клас, а сега - нищо Sad. Дано нещо измислят. И с учителите, и с класа да се разделят. Те нашите повечето сигурно ще си останат, но Ния бая се е затъжила, че няма да може да си каже чао.

Триша, и аз получих мейл, но пише, че ще има още един мейл с инструкции.

# 709
  • Мнения: 3 049
Нали ще се видят на НВО.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 40 796
Неравенствата ще им трябват за догодина и всяка година след това. Ще им ги изплющят още на входното ниво, така че е добре да ги знаят.
не съм против да ги знаят...

# 711
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Учат след НВО. Със сигурност до последния момент ще се правят класни, тестове за повишаване на оценките и прочие. Миналата година приятелско дете не си знаеше до последния момент оценките за годината по Мат и Бел. Моята госпожица има вероятност да остане с 5-ци като годишни оценки и по двата предмета.  Някои от тестовете, които им дават преподавателите, са много по-трудни от НВО.

# 712
  • Мнения: 8 230
Нашите отдавна свършиха с неравенства. И контролно имаха. Някъде из успоредниците са, но не съм се интересувала до къде точно. Аз лично ще му дам другата седмица два текущи теста върху тях, а има си хас учителката да не го направи.
На моя хич няма да му липсват децата от класа. Приятелите му са от други класове, дори от други училища. Снимки не обича да си прави. Винаги са увещания, че няма как да липсва от общата снимка.

# 713
  • София
  • Мнения: 9 111
Пак аз с поредния неориентиран въпрос Hug. За явяване на НВО по БЕЛ и математика подават ли се заявления? Или само за тестовете на способности - музика, изобразително изкуство?

# 714
  • Мнения: 47 996
Аз също се замислих, че съм неориентирана, само пред 4-5 години беше друга процедурата
За какво подаваме заявление сега, и всичко онлайн ли се случва?
Разнасяме ли още някакви бележки, не, нали?

# 715
  • Мнения: 6 926
За нво мат и бел не подаваме заявление.
Бележки ще ни дадат за: вход в системата, за резултата от нво и самото удоставерение, ако го класифицирам като бележка Simple Smile. Първите 2 може и през ЕД да ги дадат.
Бележки ще ни искат: медицинско, за кандидатстващите в професионални паралелки (то ще си пише). Но тази бележка се сканира/снима и се качва в системата. Никъде не я носим.
Вече при записване се носят документи.
Отпускно не се иска.

# 716
  • Мнения: 207
А кога се дава бележката за вход в системата за резултат от НВО-то?

# 717
  • Мнения: 21 455
Това е т. нар. служебна бележка за удостоверяване на мястото за явяване на изпитите от НВО. Срокът е до 3. юни.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 40 796
Тая информация не е ли редно класната да я сведе до знание на родителите? Срокове, документи и т.н...

# 719
  • Мнения: 6 926
Че нашата класна е Дидева Simple Smile. Ние затуй нея питаме Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт