Промяна в отношенията след почти 3 години

  • 8 045
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 975
Абе лесно се свиква на лесното.Да има кой да ти "вдигне" и "сложи" ,да ходи след теб.
Та хубаво е този ред да си идва на мястото в едни млади отношения,защото после става като "изпуснато дете" и няма създаване на нови навици:)

# 241
  • Мнения: 1 327
Абе лесно се свиква на лесното.Да има кой да ти "вдигне" и "сложи" ,да ходи след теб.

Ако за това "служи" една жена/съпруга, не излиза ли по-евтино една чистачка? Така имаш заплащане срещу услуга, без непредвидени разходи: чанти, обувки, почивка, деца.... 😀

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Да избирам възглавнички и фигурки би ме докарало до тиха лудост. Grinning За мен всяка вещ, която няма практическа стойност в дома, е излишна. Представям си перфектния хол, като състоящ се от маса, два стола, лаптопи и TV.
Та... Жените сме безкрайно различни една от друга и няма смисъл от обобщения.

# 243
  • Мнения: 29
Е, то и мъжът не се смята за истински мъж ако не може контакт да смени, с автомонтьора да се разбере, дребни поправки да направи...
А това за уюта не е непременно чистене и готвене. Прочети темата за интериорния дизайн - общо взето на жените се пада да избират цветове, мебели, възглавнички, аксесоари... Пък и да управляваш семейния уют може да е мениджърска, а не слугинска позиция Simple Smile

Да чудесно те разбирам, мисля че няма жена която да не се е захласвала по възглавнички, свещи и декор (е може би има, но като цяло мнозинството дори и да не обичаме да мием чинии примерно обичаме да подреждаме и да правим красиво).
Но специално в тази ситуация беше използван този израз "да създава уют" просто за да се избегне някое по-грозно изказне от рода "да чисти" и на всички им стана ясно, та една колежка дори и от това се настърви, та камо ли ако беше казал какво мисли.
Истината е обаче че много мъже наистина вярват че една жена не е истинска жена ако не чисти и не готви. Защото видиш ли това е нейно задължение поради пола й, независимо колко е хубава, дали работи и тн...

# 244
  • Мнения: 1 327
Ако отговарям за интериорния дизайн, ще е катастрофално. 😀
Жената е спътница, най-верен другар, любовница. Мъжът също.
Нито жената е чистачка, нито мъжът майстор по всичко.

# 245
  • Мнения: 29

Та... Жените сме безкрайно различни една от друга и няма смисъл от обобщения.
Да, забелязвам, че много хора са съгласни с това, че можем да се интересуваме от футбол, програмиране или инжинерство. Дори и че представяш ли си можем да бъдем достатъчно добри като мъжете в тези сфери и са ни предоставени възможности и ние да имаме достъп до тях в днешно време.
В края на краищата обаче има някакви универсални неща които правят жената жена.
Може би породено от соц мисленето дълги години една жена дори и да си има интереси, работа, мечти няма да е истинска/пълноценна жена ако също така и не мие чиниите, готви, прекарва по 3 часа събота да изчисти сама целия апартамент. На мен ми е странно колко много млади хора от обкръжението ми го вярват и говорят това, та направо вземам да се замислям дали наистина не е така.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Какво значи "неща, които правят жената жена"? Раждаш се с един от двата пола, който фигурира в паспорта ти. Т.е. говорим за природна даденост. Вече и това, обаче, е сменяемо обстоятелство в определени части на света.

# 247
  • Мнения: 4 975
Абе лесно се свиква на лесното.Да има кой да ти "вдигне" и "сложи" ,да ходи след теб.

Ако за това "служи" една жена/съпруга, не излиза ли по-евтино една чистачка? Така имаш заплащане срещу услуга, без непредвидени разходи: чанти, обувки, почивка, деца.... 😀

С тънки сметки до никъде не стигаш:)
Пример..
След студентските години,когато заживяхме заедно със съпруга ми не работих.Не,че нямах желание,но не намерих работа,която..Времето го използвах да уча и да придобия втора специалност към това,което бях учила..
Тъкмо намерих работа  и се оказах бременна.
И хоп случи се от 3-4 г съвместен живот аз реално да съм работила 7-8 месеца.
И какво?
Детето тръгна на ясли..и от тогава не съм спирала да работя.
Чанти,дрехи и глезотии си ги покривах аз,включително и част от сметките.
Та не винаги значи,че жена без работа,очаква някой да я издържа.
Но мъж без навици,трудно се превъзпитава.
Всъщност се,но когато е влюбен и градите съвместен живот.

# 248
  • Мнения: 10 999
На мен честно слугинажа не ми пречи и дори се учудвам колко драма предизвиква това. Обаче и разхвърляната къща не ми пречи. Тоест абсолютен дзен съм в това отношение. Обичам да готвя, така че това пък въобще не го приемам за тегоба. Имам всякакви домакински уреди, с изключение на прахосмукачка робот, но и това ще си купя.
В тая тема ми е странно защо едно младо момиче е с човек, който не харесва. Ни деца имат ни нищо. Да търси друг.

# 249
  • Мнения: 29
Какво значи "неща, които правят жената жена"? Раждаш се с един от двата пола, който фигурира в паспорта ти. Т.е. говорим за природна даденост. Вече и това, обаче, е сменяемо обстоятелство в определени части на света.
Да, днешно време всичко е възможно.
Нещата които правят жената жена - според наблюденията ми всеобщото мнение е (и то отново подчертавам на млади хора под 25, та да не говорим и за по-възрастни защото там положението сигурно ще е много по-трагично) че трябва да чистиш, да готвиш, да се грижиш ти главно за децата. Можеш да си имаш своите интереси, дори и да са мъжки, но няма да си истинска жена и няма да си най-вече СТОЙНОСТНА ако не вършиш гореспоменатите.

А един интересен пример, и аз така уж се опитвам да обучавам МП да помага малко в къщната работа и имаше задача да измие банята уикенда. Неделя е, 1-2 часа вечерта а те все още пият с някакъв негов приятел. Аз решавам да си легна ядосана, вече не толкова защото не е измил банята, а защото трябва да ставам в 9 часа сутринта за работа а те все още пият. Обаче точно тогава МП решава да почне да чисти банята за да ми покаже че уж е отговорен (в същото време се смеят високо и говорят, а бяната е точно до спалнята) та аз излизам мега ядосана и направо го гоня това другото момче гостът да си тръгне, но той нали разбира се е достатъчно пиян за да не ме разбере. И в крайна сметка приятелят на МП обвинява мен че едва ли не съм използвачка, и ме пита само това ли е важно за теб в една връзка човека до тебе да ти чисти, да изпълнява това което му наредиш? И колко отговорен бил приятеля ми пък аз пак недоволна.
Та в крайна сметка каквато и да е ситуацията в очите на мъжете се уверявам ден след ден, всичко това е само наше задължение и ако се опитаме да ги накараме да свършат нещо им подронваме авторитета и искаме много. Тъжно.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Сори, ама вече ми мирише на пропаганда. Wink Аз съм дотук.

# 251
  • Мнения: X
Но мъж без навици,трудно се превъзпитава.
Не само мъж, въобще човек.
Но доколкото съм виждала, обикновено тия без навиците са именно мъже.
Също съм съгласна, че го има това мислене, къде съзнателно, къде - не, че истинската жена готви и чисти. Добре, съгласна съм но да не си повтарям мнението отпреди 2-3 страници за женска и мъжка работа. Ако почна и аз да изисквам да се върши мъжката работа, то съвсем няма да остане мъж за мен Grinning
Пък уют да създавам... Дайте безлимитна карта и празно жилище и ще ви направя уют. Скандинавски, български битов, американска мечта, морски декор, квот кажете.

Скрит текст:

Какво значи "неща, които правят жената жена"? Раждаш се с един от двата пола, който фигурира в паспорта ти. Т.е. говорим за природна даденост. Вече и това, обаче, е сменяемо обстоятелство в определени части на света.
Да, днешно време всичко е възможно.
Нещата които правят жената жена - според наблюденията ми всеобщото мнение е (и то отново подчертавам на млади хора под 25, та да не говорим и за по-възрастни защото там положението сигурно ще е много по-трагично) че трябва да чистиш, да готвиш, да се грижиш ти главно за децата. Можеш да си имаш своите интереси, дори и да са мъжки, но няма да си истинска жена и няма да си най-вече СТОЙНОСТНА ако не вършиш гореспоменатите.

А един интересен пример, и аз така уж се опитвам да обучавам МП да помага малко в къщната работа и имаше задача да измие банята уикенда. Неделя е, 1-2 часа вечерта а те все още пият с някакъв негов приятел. Аз решавам да си легна ядосана, вече не толкова защото не е измил банята, а защото трябва да ставам в 9 часа сутринта за работа а те все още пият. Обаче точно тогава МП решава да почне да чисти банята за да ми покаже че уж е отговорен (в същото време се смеят високо и говорят, а бяната е точно до спалнята) та аз излизам мега ядосана и направо го гоня това другото момче гостът да си тръгне, но той нали разбира се е достатъчно пиян за да не ме разбере. И в крайна сметка приятелят на МП обвинява мен че едва ли не съм използвачка, и ме пита само това ли е важно за теб в една връзка човека до тебе да ти чисти, да изпълнява това което му наредиш? И колко отговорен бил приятеля ми пък аз пак недоволна.
Та в крайна сметка каквато и да е ситуацията в очите на мъжете се уверявам ден след ден, всичко това е само наше задължение и ако се опитаме да ги накараме да свършат нещо им подронваме авторитета и искаме много. Тъжно.

Този твой приятел има нужда от един тиган фронтално. Тука имаме една потребителка, която е компетентна в тиганената сфера, надявам се да се обади Simple Smile

# 252
  • Мнения: 4 975
На мен честно слугинажа не ми пречи и дори се учудвам колко драма предизвиква това. Обаче и разхвърляната къща не ми пречи. Тоест абсолютен дзен съм в това отношение. Обичам да готвя, така че това пък въобще не го приемам за тегоба. Имам всякакви домакински уреди, с изключение на прахосмукачка робот, но и това ще си купя.
В тая тема ми е странно защо едно младо момиче е с човек, който не харесва. Ни деца имат ни нищо. Да търси друг.


Никога не съм го приемала за слугинаж.
Нито съм перфектна домакиня.
Всъщност съм от тези,които зарязват разхвърляната си къща за да изкарат уикенд преди със семейството си,сега с приятели..
В тази тема става дума за уважение.Един минимум.
В случая и двамата в къщи,но единия на хотел..

Относно навиците...
То и аз бях от глезените деца..
Пържените ми картофи се споменаваха ,години наред..
Ама научих се:)
Колко "хвърчащи" младежи познавам,които създадоха семейства..А сега са грижовни

Последна редакция: пт, 08 май 2020, 23:48 от Рози и Бодли

# 253
  • Мнения: 29
Сори, ама вече ми мирише на пропаганда. Wink Аз съм дотук.
Предполагам това беше отправено към мен. Съжелявам ако така звучи, аз самата съм в ситуация много сходна на тази в която се намира авторката и просто се лутам измежду това как да си спася връзката и да разбера самата себе си. Както казах на 23 съм и съм малко объркана.
Имаше момент в които аз издържах МП, плащах му кредита и той си стоеше вкъщи. Тогава също нищо не пипаше откъм домашна работа. Сега обаче има много добре платена работа и постоянно иницира да купува някакви неща, да поръчва храна и т.н. И се чувствам ден след ден все по-задължена към него и че едва ли не, не мога да му кажа да си хвърли чорапите в коша.
За протокола - и аз имам работа, малко над средно заплащане но предпочитам да не харча за глупости. (за мен поръчването на храна през ден е глупост но когато той поръча голяма пица няма да си направя ориз само за себе си)

# 254
  • Мнения: 2 204
А защо трябва да има роли? Нали не изнасяте представление. Всеки прави това, което индивидуално харесва плюс нещата, които иска да направи в името на човека до него.
Да обичаш, наред с другото значи и да вложиш усилие в дейност, която може дори да ти е противна, ако резултата ще зарадва партньора. Без друг мотиватор освен това последното.
Тя оригиналната авторка затова е в обречена връзка, не заради мръсно/чисто, а защото е с човек, който не би си мръднал пръста за нея.

Общи условия

Активация на акаунт