🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 6, тема 3

  • 45 338
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 9 563
На мен симпатични са ми Ивайло, Димитър и Краси и ми се иска да ги видя на финала. Всеки от тримата има и силни и слаби представяния, но се развиват, показват нестандартно мислене и чиниите им са различни. Обаче се съмнявам, че на финал ще видим трима мъже.
Жените са ми безразлични. Но ако трябва да избирам на финала ми се иска да е Неда. Има много провали, но е интерсна, рискува, експериментира. Предпочитам я пред скучната Виолина.

Надявам се Петя да е следващата отпаднала. Може и да е по-добър готвач от Добата, но се държи високомерно, а това не ми е по вкуса.

# 511
  • София
  • Мнения: 11 756
Мен Куин ме дразнеше, че за толкова много неща казваше, че няма представа, не е готвила, не е опитвала. Все едно сега е дошла в Европа. За толкова години тук и с интерес в кулинарията, че и на състезание отиваш, да не знаеш основи на европейската кухня ми е прекалено.
А за сирената и за други задачи според мен си има и доза театър, за да я съжалят, че са ѝ чужди. Не мога да повярвам, че никога не ги е яла. Че човек като отиде на екскурзия във Виетнам пробва доста неща, пък какво остава и да живееш там.
Не ми харесваше и как се държеше с Добата. То спомените са ми избелели вече за конкретни случки от преди почивката, но ми е останало неприятното чувство.

А Петя продължава да дразни, в отборната и тя нищо не направи, даже смятам, че трябваше тя да е номинирана, а не Куин. Това, което направи Петя е да развали плънката като я разреди с две яйца сурови и нарязва едно авокадо.

# 512
  • София
  • Мнения: 7 987
Чел съм, че монглоидната раса не може да усвоява млечните продукти и затова те не са популярни сред тях.

# 513
  • тук и там
  • Мнения: 11 760
А,то от отбора на Краси -никой не се справи.Той забрави да каже на Добата за месото,Добата пък облиза лъжицата.Куин направи плънката,ама заради съчетанието от бързане в комбинация с лош български -не можа да даде никакви  указания на Петя.И Петя ги довърши накрая-то пък да не вложиш грам мисъл..Хакна две сурови яйца,без даже да опита плънката май..Даже Петя ми се струва най-виновна за провала им,щото Добата поне не го направи умишлено,Куин и тя вложи старание,пък Петя просто отбиваше номера с участието си и нищо не вложи в задачата..Те не че червените се справиха,ама сините бяха мега зле..

# 514
  • Мнения: X
Проспах последното готвене. Ще наваксам довечера, но от това, което видях - супер неадекватна Куин. Петя - голяма неприятница. Представям си комбинацията от авокадо и сурови яйца ( барабар с белтъците ли ги забърка тая умница?) и получавам позиви за повръщане.
Добата е голям образ. Щеше да ме умори с тая Камчатка.

# 515
  • Майничка
  • Мнения: 12 705
Качотка.😀
Камчатка беше в интерпретация на Токев.
Наистина гадно стартираха с козето и горгонзолата, сигурна съм, че ако започваха с по-твърдите сирена, щеше да е по-лесно.

# 516
# 517
  • Мнения: 6 496
В щафетната задача как не се сетиха за някакви рибни филенца или пилешки жулиени, някак самата задача остана неразбрана още в началото.
Много неадекватно подредени постове от Краси. Куин трябваше да е последна. Тя не може да говори, да обяснява 30 секунди, 2 и 3 пост за нея са немислими. А времето, мисля, е предостатъчно за основно предаване на задачата. Добата, ако не го бяха хванали с облизаната лъжица, как щеше да ѝ се услади сосчето на Роу Smiley  Виолина подсказа на Петя, но си затвориха ушите. Wink
На Куин ѝ беше време, все едно европеец в азиатски мастър, да се оправдава, че нещо не обича, друго не яде, трето не е готвил...
На Виолина киша беше прекрасен, на Иво също добро изпълнение. На Николай не му се получи опита за рустикално "оригиналничене" този път.
На Добата киша бих го метнала в коша, абсолютна лигня от негова страна, отърва се, защото бе ред на Куин да си ходи.

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 9 786
Да, това беше страшен шок, Петя как метна суровите яйца в сместа, какво точно очакваше да се получи? Представям си някой да ми сервира такава гадост.

# 519
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 229
Петето е въздух под налягане - много претенции, а нищо кой знае какво до тук. Аз съм за Митко на финал. Неда също има идеи. Краси не ми е уау, но явно има усет за нещата. ✌🏻

# 520
  • София
  • Мнения: 11 756
А идеята за яйцата беше да са си май пак сурови, но на майонеза или и аз не разбрах Куин? Мен сурови яйца не ме притесняват и аз правя майонезата със сурови, ама с авокадото няма как да постигне ефекта, който е като са само с олио, според мен са останали лигави вътре, но няма да пробвам. 😁

# 521
  • Мнения: 6 496
Яйцата Куин ги беше сложила да се варят за някакъв мус. Но Петя ги извади, започна да бели, видя, че са сурови и вместо да ги изхвърли, ги метна в авокадовия сос. Страшна грешка между двете при предаване на щафетата. Куин просто нищо не обясни.

# 522
  • Мнения: 2 089
На мен ми е много интересен този сезон и въпреки гигантското провлачване по обективни или необективни причини, пак го чакам с желание и удоволствие. Може би най-симпатичната група участници уцелих тази година и никой не ме дразни особено. За Куин ми домъчня снощи, защото повече ме кефи от Петя, примерно. Да, мрънка за това и онова, защото е от Азия и не е много на "ти" с европейската кухня, но се опитваше да излезе от затруднени ситуации неведнъж. Освен това не смятам, че беше заслужила елиминации. Краси подходи много умно в началото, но още когато каза, че ще прави бухтички..то това си бяха живи мекички, но карай да върви..та още тогава ми направи впечатление грешката му  - каза, че оставя другите да ги пълнят с каквото се сетят, а при такава опасност от развален телефон, беше просто тъпо неговото решение. После подвикваше на стола "месооо, месце" ама беше късно, либе,  за китка. Според мен трябваше да сложи Куин на втори пост, за да извърти тя една плънка ала пролетни рулца или руски пирожки, Добата да изпържи и напълни бухтите, а Петя да направи един чипс от моркови може би, като не им даваха картофи. И мадам Роу нямаше да пищи, че ще се омаже цялата.Grin
Идеята на Митко не ми хареса още от самото начало и там излагацията също беше голяма. Даже не мога да преценя кой най-много заслужаваше елиминации, може би Елени бих пратила.
Частта със сирената беше забавна, особено с участието на Добата и Неда.
Последната битка за мен категорично бе спечелена от Виолина. Мразя коприва откакто се помня, но нейния киш нямаше да откажа. Виолина за втори път в два епизода се представя много успешно и взе да ангажира вниманието ми, може би съм я подценявала преди или пък не е имала шанс да блесне. Другият, който ми хареса в тази задача, беше Добата. Много е симпатичен и ме кефи вечното му желание да забърка, каквото той си е решил, независимо от обстоятелствата, намеците и физиономиите на шефовете.Laughing И като гледам, май само на мен ми е харесал неговият киш. Наистина бих го опитала, изглеждаше като пейзаж отгоре, а и шеф Михалчев каза, че е вкусен..Smiley Радвам се, че Ивайло отърва кожата, защото много му треперих снощи.Satisfied
И за финал - изкефи ме Силвена, когато обявяваше смените в щафетното готвене. Приличаше на Крюела де Вил и много се смях.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 14:38 от Mesmunda

# 523
  • Майничка
  • Мнения: 12 705
Сега изгледах повторно епизода и аз се изхилих на Силвена с тромбата. На мен ми заприлича на пилето - сирена от сем.Флинтстоун. И тоалетът на Токев беше потресаващ, особено как цветът на кубинките синхронизираше с цвета на пояса!🤣

# 524
  • Мнения: 119
Яйцата Куин ги беше сложила да се варят за някакъв мус. Но Петя ги извади, започна да бели, видя, че са сурови и вместо да ги изхвърли, ги метна в авокадовия сос. Страшна грешка между двете при предаване на щафетата. Куин просто нищо не обясни.

За мен Петя е в основата на провала на техния отбор. Краси трябваше нея да изпрати на елиминация да я видим как познава чедъра. А и Виолина й подстаза за дъската.

Честно казано Николай ме дразни, и той с голямо самочувствие. Идеята му да пече киша в тиган беше абсурдна, всеки нормален човек ще се сети, че тигана е с по-добели стени и дъно, по-дълбок е от формата за киш. Поне да го беше извадил и поднесал на дъска/чиния. Чак ми се стори малко критиката от журито към него. Много се прехласват по него, а не е нищо особено.

Куин най-зле се справи с киша, но ме изненада как се сети да вземе малките формички. Хубвала идея, но лошо изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт