Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 64

  • 45 173
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 327
Аз съм в търсене на Шп без сулфати, но да оставя косата лесна за разресване, искам си го “лигавия” ефект 😁

# 31
  • Мнения: 5 384
За себореен дерматит и мед. шампоани на д-р Тайс и на Eucerin за сух, лющещ, проблемен скалп

# 32
  • Мнения: 1 947
Като се замисля имам шампоани за всеки вид коса, тоест комбинирани, но нямам специални за раздразнен и сърбящ скалп. След час отивам до дм. И ще търся точно такова.. Сух ми е скалпа, а косата се омазнява, много ши*ано. Дори след миене без да съм прибягвала още до козметика, пак сърби... Ще се забърше нещо. Благодаря момичета.

# 33
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
При мен помогна зехтин на водна баня първо 1 път седмично и после поне веднъж месечно.
А за шампоан ползвам на Здраве с чаено дърво.

# 34
  • Мнения: X
Като се замисля имам шампоани за всеки вид коса, тоест комбинирани, но нямам специални за раздразнен и сърбящ скалп. След час отивам до дм. И ще търся точно такова.. Сух ми е скалпа, а косата се омазнява, много ши*ано. Дори след миене без да съм прибягвала още до козметика, пак сърби... Ще се забърше нещо. Благодаря момичета.
Препоръчвам този на Балеа Мед. Или на Милва със сяра. При мен помагат. Имах гъбички на скалпа, след ползване на къна, дерматолог ми изписа какъвто и да е шампоан със сяра. Сега го ползвам при раздразнения и редувам с Балеа , който също ми помага за тях.

# 35
  • Мнения: 432
Сухите шампоани много дразнят скалпа, може би трябва да ги изключите.

# 36
  • Мнения: 626
При мен периодично също се получава това сърбене на скалпа и ползвах шампоана на Юсерин с урея, докато не открих този на Балеа. Много ми помага

# 37
  • Мнения: 4 170
Ако търсите бюджетен вариант за шампоан за проблемен скалп, мога да препоръчам Здраве против пърхот, има различни видове от него, но по принцип най-добре е медицинска козметика.

# 38
  • Мнения: 626
От ДМ съм купувала и този, също добре ми действаше, но предпочитам на Балеа

# 39
  • Мнения: 5 384
Този, показания на д-р Тайс, имах предвид, но в ДМ невинаги е наличен и по-важното: цената е завишена, в онлайн аптеки сайтове цената често е 6,80лв. или 7 и нещо, докато в ДМ е към 9 лв.

Спомням си, че при посещение на дерматолог - доцент, преподавател в МУ, съветът бе Елидел втриване в скалпа, това без изследвания, само с един поглед за 1 секунда и отсече. Прилага се 2-3 пъти, не повече, съдържа кортикостероиди.
Елидел така и не се наканих да купя, но 1 път мес. правим маска на скалпа с натурални базови масла и капки етерични(розмарин капки, мента капки, захтин, арган, бадемово и каквото имам в момента)

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 13:38 от *Камея

# 40
  • Мнения: 20 154
На моя скалп добре ми действа възстановяващият шампоан на Др. Конопка.

# 41
  • Мнения: 684
Виждали ли сте дали има в Лили,Дм,четки за сухо четкане?Ако сте забелязали и цената също.

В DM в Ринг Мол имаше такива четки, но не обърнах внимание на цената.

И аз си взех душ гел Бял шоколад - мирише чудно по време на къпане, но след това нищо не се задържа от аромата Sad

# 42
  • Мнения: 5 990
Aз си взех маската "Мъртво море" от ДМ, но не знам на суха или влажна кожа се нанася? Самата маска е с доста суха консистенция?

# 43
  • Мнения: 1 349
На мен тази маска много ми зачервява кожата и ми пари. Махнах я 30сек след нанасянето и кожата беше много червена, а попринцип не е чувствителна. Нанесох я на леко влажна кожа, след баня.
Харесвам почистващата с бяла глина на Балеа.

# 44
  • Мнения: 2 182
И аз с тази маска съм имала проблем. По мои спомени, също ми пареше много и след това зачерви и изсуши кожата ми.

Общи условия

Активация на акаунт