Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 56 053
  • 826
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета,
Много полезна тема се е получила Heart
И аз съм избрала Майчин дом. Първото ми раждане беше секцио, отново там, но преди цели 9 години. Избрала съм д-р Дяволов, пък дано всичко да е наред.
Пожелавам успешно и леко раждане на всички ви Simple Smile

# 571
  • Мнения: 2 014
Някоя от пресните мами раждали там, ще каже ли как стоят нещата с припознаването на бебоците? Има ли още човек, който съдейства с документите или сега с ограниченото движение няма такъв?

# 572
  • Мнения: 507
Някоя да ми каже за памперси колко броя да се носи? Че съм в пълен шах, не знам Grinning Взех от Pampers номер 1, то е среден пакет, няма в голям. Дали ще стигнат за МД или трябва да взема 2 пакета?

# 573
  • Мнения: X
Някоя от пресните мами раждали там, ще каже ли как стоят нещата с припознаването на бебоците? Има ли още човек, който съдейства с документите или сега с ограниченото движение няма такъв?
Трябва бащата да отиде до нотариус, като твойта лична карта може и преснима да е, след това ти носи документа и всеки ден от 13 00часа се качва една служителка, която вписва всичко и ти праща документите за изготвяне на акта за раждане.

# 574
  • Мнения: X
Някоя да ми каже за памперси колко броя да се носи? Че съм в пълен шах, не знам Grinning Взех от Pampers номер 1, то е среден пакет, няма в голям. Дали ще стигнат за МД или трябва да взема 2 пакета?
Даже ще ти останат. Мокрите кърпи ги взимат веднага, но памперсите остават и ще можеш да си ги вземеш за вкъщи.

# 575
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
По въпроса с памперсите също и аз. Не се ли носят един малък затворен пакет памперси + един пакет кърпички за бебето, които акушерките взимат? И отделно за в стаята при нас няколко допълнителни памперса, за смяна при нужда? Или се бъркам с прочетено в друга тема?
Че и аз вече мисля да се огледам какви да купувам за вкъщи на първо време и за МД също...
Кърпички големи имам доста от Софармаси детски(ставали за бебета също) и мисля да взема за болницата от тях. А за вкъщи може би ще взема да имам и от тези с 99% вода.

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 15:18 от * SUPERGIRL *

# 576
  • Мнения: 1 686
По въпроса с памперсите също и аз. Не се ли носят един малък затворен пакет памперси + един пакет кърпички за бебето, които акушерките взимат? И отделно за в стаята при нас няколко допълнителни памперса, за смяна при нужда? Или се бъркам с прочетено в друга тема?
Че и аз вече мисля да се огледам какви да купувам за вкъщи на първо време и за МД също...
Кърпички имам доста от Софармаси детски и мисля да взема за болницата от тях. А за вкъщи може би ще взема да имам и от тези с 99% вода.
Аз носех ето такива: https://uploads.remediumapi.com/5ecc48b86af72c3ad4d6033e/151251/ … 4afe6188/480.jpeg. Повечето не бяха използвани и на изписването искаха да ми ги върнат, но ги оставих за бебета в нужда. Не мислете, че повече от 3-4 памперси на ден ще сменя някой на бебетата. В стаята си памперси не съм държала (бях на 7 етаж), но пакетът стоеше в кошчето под бебето, та можеха да се ползват.

# 577
  • Мнения: 1 287
Писала съм и по-назад, че си трябват, ако сте на 12-я етаж. Новородените по принцип акат доста често, или поне моето новродено. 😄 6-7 памперса използвах на ден.

# 578
  • Мнения: 2 014
Зила тъкмо се чудех за там дали пакет 26бр ще ми свърши работа. Благодаря!
Ани а при нотариуса само копие от ЛК ли му трябва? Някакъв документ от самото родилно трябва ли да се взема за при нотариуса?

# 579
  • Мнения: X
Зила тъкмо се чудех за там дали пакет 26бр ще ми свърши работа. Благодаря!
Ани а при нотариуса само копие от ЛК ли му трябва? Някакъв документ от самото родилно трябва ли да се взема за при нотариуса?
Само копие от личната карта, нищо друго не трябва от родилното.

# 580
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета. Има ли майки, които са с установен Ковид, но без изявени симптоми или слаби такива и са родили в МД? Как се процедира, освен, че са секцио и се настаняват в определен сектор, а именно кърмене, престой в дни, изписване на нея и беб? Благодаря, че винаги сте отзивчиви!  Heart

# 581
  • Мнения: 2 014
А при нормално протекло раждане дават ли бебо да си го гушне майката и евентуално да го сложи на гърда или го отнасят веднага?

# 582
  • Мнения: 739
При мен само ми го показаха набързо и го взеха да го оправят.

# 583
  • Мнения: 1 106
А при нормално протекло раждане дават ли бебо да си го гушне майката и евентуално да го сложи на гърда или го отнасят веднага?

Дават го да го видите веднага след раждането и след малко го носят пак да го видите като го повият. Сигурно ако се разберете с този, който ви изражда, може да ви дадат да го сложите на гърда, но като се има в предвид динамиката на работа там, не мисля, че има време за такива неща при всяка родилка.

# 584
  • Мнения: 13
Здравейте. Нагоре прочетох че пускат таткото на изписването вътре и може да се правят снимки. Въпросът ми е дали има фотограф при изписването или каквото си снимаме ние?

Общи условия

Активация на акаунт