Майчинството счетоводно-85

  • 31 881
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 643
Здравейте, през 2018 имам около 180дни непрекъснат болничен. През 2019 3 пъти за по 3 дни. През 2020 имам веднъж за 10дни и веднъж за 14дни. Въпроса ми е имам ли право на непрекъснат болничен до средата на февруари 2021г.? Ако изляза от средата на август до края на тази година са около 140 дни и след това още 40 дни от следващата. Знам, че имаше нещо, че нямаш право на повече от 360 дни в две поредни години, така ли е? Извинявам се, че толкова объркано го казах.

# 631
  • Мнения: 465
Здравейте на всички!
Бременна съм в края на 5 месец и ми предстои от 03.08 да изляза в болничен, това ще ми е първият и до колкото разбрах от акушерката ми, ще бъде за 30 дни и всеки нов месец, ще ми се издава нов болничен пак за същия период.
Въпросът ми е какви документи би следвало да представя пред работодател освен болничен и данни за банкова сметка?
На кое число се изплащат тези въпроси болнични?
Да допълня, че съм с нова лична карта и постоянен адрес, който ще представя на акушерката и работодателя си преди издаването на болничния ми.
Благодаря предварително 🍀

# 632
  • Мнения: 1 038
Здравейте , бих искаша да запитам . В 45 дневния отпуск фирмата социални или само здравни осигуровки плаща ? Благодаря Wink

# 633
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте , бих искаша да запитам . В 45 дневния отпуск фирмата социални или само здравни осигуровки плаща ? Благодаря Wink

Само здравни

# 634
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте на всички!
Бременна съм в края на 5 месец и ми предстои от 03.08 да изляза в болничен, това ще ми е първият и до колкото разбрах от акушерката ми, ще бъде за 30 дни и всеки нов месец, ще ми се издава нов болничен пак за същия период.
Въпросът ми е какви документи би следвало да представя пред работодател освен болничен и данни за банкова сметка?
На кое число се изплащат тези въпроси болнични?
Да допълня, че съм с нова лична карта и постоянен адрес, който ще представя на акушерката и работодателя си преди издаването на болничния ми.
Благодаря предварително 🍀
Само това са документите.
До 10 работни дни след подаване на болничния от работодателя има плащане.

# 635
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Детските месец за месец ли са, или както майчинството?

# 636
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Детските месец за месец ли са, или както майчинството?
През настоящия се получават пари за предходния месец.

# 637
  • Мнения: 3
Здравейте, майчета искам да попитам как стоят нещата с осигуровките и болничните по време на бременност.Аз съм съкратена поради кризата и вече и плащанията към ТБ ми спряха от този месец. Намерих си фирма която да ме води фиктивно на работа . Но не ми е ясно как стоят нещата с осигуровките и болничните  тъй като ще ползвам болнични , и ме интересува дали осигуровките се намалят повреме на болнични?

# 638
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте, майчета искам да попитам как стоят нещата с осигуровките и болничните по време на бременност.Аз съм съкратена поради кризата и вече и плащанията към ТБ ми спряха от този месец. Намерих си фирма която да ме води фиктивно на работа . Но не ми е ясно как стоят нещата с осигуровките и болничните  тъй като ще ползвам болнични , и ме интересува дали осигуровките се намалят повреме на болнични?
По време на болничен се плащат осиг. вноски за първите 3 работни дни, след това се дължи само здравна вноска. Ако следващ болничен е продължение-само здравна вноска.
 Ако има прекъсване-отново има 3 дни за работодателя и след това здравна.

# 639
  • Мнения: 263
Здравейте, предния път не получих отговор на въпроса си, но все пак ще опитам отново с друг. В момента съм в отпуск за гледане на дете/втора година майчинство. Предстои малката да тръгне на ясла и аз се връщам на работа.
Междувременно съм бременна във втори месец. Миналият път се наложи рано да изляза в болничен. Ако се наложи имам ли право на 180 дни болничен, при положение, че не съм била реално на работа от януари 2019?  Тогава излязох в продължителен болничен и веднага след него в майчинство.
Има ли някакъв минимум за отработени дни/месеци между болничните?

# 640
  • Мнения: 3
Благодаря за бързият отговор! Лек ден!

# 641
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте, предния път не получих отговор на въпроса си, но все пак ще опитам отново с друг. В момента съм в отпуск за гледане на дете/втора година майчинство. Предстои малката да тръгне на ясла и аз се връщам на работа.
Междувременно съм бременна във втори месец. Миналият път се наложи рано да изляза в болничен. Ако се наложи имам ли право на 180 дни болничен, при положение, че не съм била реално на работа от януари 2019?  Тогава излязох в продължителен болничен и веднага след него в майчинство.
Има ли някакъв минимум за отработени дни/месеци между болничните?
Имате право. може от отпуска директно в болничен...все пак никой не знае кога точно ще се разболее;)

# 642
  • Мнения: 709
Здравейте!
Аз имам дете на почти 9 м, оказа се, че очакваме още едно.
Притеснявам се за работното си място. Докато съм по майчинство не могат да ме съкратят, нали? Работата ми е държавна, ако има някакво значение.
Детето ми като навърши 1 г. си подавам документи за продължаване на майчинството, а след това като ми се издаде 45-дневен болничен как се процедира?
И вярно ли е, че ще получвам майчинство за второто дете плюс 50% от майчинството за първото, докато стане на 2 г.?

# 643
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Детето ми като навърши 1 г. си подавам документи за продължаване на майчинството, а след това като ми се издаде 45-дневен болничен как се процедира?
И вярно ли е, че ще получвам майчинство за второто дете плюс 50% от майчинството за първото, докато стане на 2 г.?
Предавате 45 дневния болничен и приложението, което сте попълнили за "втората" година с попълнен раздел ІІ. Промяна в обстоятелствата.
Отделно се подава и приложение за 50% от обезщетението.
Останалото-да.

# 644
  • Мнения: 163
Здравейте, от колко годишна/месечна възраст на детето се полагат детски надбавки? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт