Майчинството счетоводно-85

  • 31 920
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Моля за помощ относно дните на изравнителния болничен след раждане. 45 дневния ми е от 19.05 до 02.07. Родих преди термин, следващия болничен е от 24.06 до 04.08. Остатъкът от 135-те дни е 48 дни, но още колко се прибавят към тях поради застъпване на двата болнични? Т.е. колко дни се очаква да е последният ми изравнителен болничен?
Добавят се дните на застъпване,тоест колкото дни по-рано си родила,толкова ще ти добавят.
Третият трябва да е до 30.09.2020 вкл.

# 691
  • Мнения: 1 669
Ала Бала, благодаря много. Т.е. 7 или 9 дни е застъпването?

# 692
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Ала Бала, благодаря много. Т.е. 7 или 9 дни е застъпването?
Брой де:)
24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 юни 01, 02 юли
9 дни

# 693
  • Варна
  • Мнения: 855
На някоя да се е случвало подобно нещо? Липсва 7 - ми месец, а за 8- ми е отразено ..., казаха, че ще ги изплатят до края на седмицата  (за юли), но все пак ми е странно...

# 694
  • Мнения: 781
Здравейте, след като имах някои проблеми да започна работа реших, че започвам на 8 часов работен ден (след договорка). Предстои ми утре да уведомя работодателя, че прекъсвам майчинството, което изтича след 1 месец (все още съм първа година майчибство). От тук и от инспекцията по труда разбрах, че може и трябва направо да отида при работодателя и да му съобщя, че от дата примерно 06.08.2020 се връщам на работа и в същото време давам предизвестие за напускане. Въпроса ми е дали трябва да подам заедно с тези неща и декларация за взимане на половин майчинство по време на предизвестието. Предполагам ще взимам заплата + половин майчинство.

# 695
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Да, имаш право и на половината майчинство.

# 696
  • Мнения: 108
Здравейте, имам един въпрос свързан с отпуска по майчинство. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарна ♥️, тъй като въобще не съм на ти с тези неща.
Ситуацията е следната. Трябва от септември да се върна на работа, тъй като детето ще започва ясла на 8 септември. Какви документи са ми необходими, за да прекъсна майчинство си и  да получавам  50% от него. Освен това терминът ми беше на 30.09, но аз работих до последно и си взех задължителния болничен от 30.08 вместо 15.08, та сега незнам до кога ми се води термина за края на първата година 30.09 или 15.10 според болничните. Та другият ми въпрос е дали ще трябва да получа 50% от последния месец на първата година и след това вече от втората и дали заради този един месец е необходим друг документ. Доста объркано стана, но да сте ме разбрали.

# 697
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Pepity007
Правят някакви преизчисления, затова е липсата, ще се появи и ще бъде платен.



juveragazza
28.09.2020 вкл, тогава свършва "първата" година при термин 30.09.2019

# 698
  • Мнения: 828
Здравейте ☺️
Стария ми болничен от ЛКК е до 02.08 включително. Новия са ми го издали от 02.08 до 31.08 . Проблем ли е ,че се припокрива 02.08 от двата болнични и какво се случва, губя 1 ден или е невалиден болничния ?

# 699
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Здравейте ☺️
Стария ми болничен от ЛКК е до 02.08 включително. Новия са ми го издали от 02.08 до 31.08 . Проблем ли е ,че се припокрива 02.08 от двата болнични и какво се случва, губя 1 ден или е невалиден болничния ?
Не е проблем, стига от счетоводството да забележат това застъпване и да поискат пари без да дублират този 1 ден.
Не знам защо не се гледа при издаване на тези болнични...3 такива ми донесоха тази година.

# 700
  • Мнения: 828
Здравейте ☺️
Стария ми болничен от ЛКК е до 02.08 включително. Новия са ми го издали от 02.08 до 31.08 . Проблем ли е ,че се припокрива 02.08 от двата болнични и какво се случва, губя 1 ден или е невалиден болничния ?
Не е проблем, стига от счетоводството да забележат това застъпване и да поискат пари без да дублират този 1 ден.
Не знам защо не се гледа при издаване на тези болнични...3 такива ми донесоха тази година.
Благодаря за отговора. Счетоводителката ми поиска направо нов болничен ,че сега ще издирвам акушерки цял ден хаха .. разсеяни са явно, лятото не им понася. ☺️🍀

# 701
  • Мнения: 7
Здравейте, на 04.07 приключи посленоят болничен като получих сумата на 06.07, въпросът ми е сега ли ще получа първото майчинство или ще има дупка?

# 702
  • Мнения: 3 763
Здравейте, на 04.07 приключи посленоят болничен като получих сумата на 06.07, въпросът ми е сега ли ще получа първото майчинство или ще има дупка?
Подадохте ли нужните документи,за да започне плащане на майчинството?Ако са подадени в срок трябва да имате плащане сега.

# 703
  • Мнения: 7
Здравейте, на 04.07 приключи посленоят болничен като получих сумата на 06.07, въпросът ми е сега ли ще получа първото майчинство или ще има дупка?
Подадохте ли нужните документи,за да започне плащане на майчинството?Ако са подадени в срок трябва да имате плащане сега.
Да, всичко е подадено още преди фа изтече болничният, но се притесних, тъй като при проверка с ПИК код не ми излиза ведомост... Благодаря за информацията все пак, ако и утре няма превод ще се звънна в НОИ за проверка.

# 704
  • Мнения: 49
Здравейте, прочетох доста в темите, но не намерих нищо подобно на моя случай и се надявам да има някой запознат.
След завършване на гимназия заминах за Англия, където е и единствения ми трудов стаж. Прибрах се в България за постоянно миналия август, като работех фрийланс за предишния ми работодател, но всичките ми доходи/данъци преминаваха през английска сметка, т.е пак се води като стаж там. След обявяването на извънредното положение ме освободиха, когато и разбрах, че съм бременна, т.е от март съм безработна. Платила съм си всички здравни осигуровки в България и съм здравно осигурена към дадена дата. Въпроса ми е, полага ли ми се някакво обезщетение, признава ли се по някакъв начин стажа ми в друга държава или се водя с 0 дни трудов стаж? Благодаря ви много предварително.

Общи условия

Активация на акаунт