Майчинството счетоводно-85

  • 31 823
  • 753
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Здравейте момичета, ако последните 24 месеца съм била осигурявана на 4 часов работен ден на 305лв . Колко майчинство ще взимам ?

# 46
  • Мнения: 3 730
Здравейте момичета, ако последните 24 месеца съм била осигурявана на 4 часов работен ден на 305лв . Колко майчинство ще взимам ?
Минималното от 610 лева.

# 47
  • Мнения: 22
Благодаря Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Последния болничен до 135 ден може ли да се даде от личния лекар на майката или трябва да е от педиатъра на детето задължително?

# 49
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Последния болничен до 135 ден може ли да се даде от личния лекар на майката или трябва да е от педиатъра на детето задължително?
Попитайте лекаря.

31 март ми е изплатено последното майчинство за 1та година до дата термин,Април нямам плащане,но и днес все още нямам.Ако докум. са подадени навреме кое го забавя.Блогодаря
Само дето датите само вие си ги знаете...а искате ние да отгатнем забавянето:)

Здравейте момичета,
Рових,четох но не открих точно това, което ме интересува.
Бременна съм в 10г.с, бях в болницата и имам болничен 34 дни.основание 1-общо заболяване,а диагноза-заплашващ аборт.Чета в страницата на НОИ - бременност и майчинство болничен 90% , но ако е с основание - бременност.Само този болничен преди раждане 45 дни ли е 90%? Т.е. до края ще получавам 80%? При вас как е било? Благодаря!
Да,само 45-дневния е 90%.
Дали само той?
До кой край?
Прерових сайта на НОИ от линка в първа страница, но не можах да намеря....какви са документите за ползване на втората година майчинство? Търся бланките?
Ето ги всички:
https://www.noi.bg/forusers/forms/239-maternity

# 50
  • Мнения: 726
Имам издаден болничен за 1 ден преносване, но в сайта на НОИ виждам, че е отбелязано - не подлежи на изплащане.
Не би ли следвало да се изплащат дните за преносване?

# 51
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Имам издаден болничен за 1 ден преносване, но в сайта на НОИ виждам, че е отбелязано - не подлежи на изплащане.
Не би ли следвало да се изплащат дните за преносване?
Изплащат се, не е в това проблема. Да не би да е почивен ден?

# 52
  • София
  • Мнения: 409
Не знам дали въпроса ми е за тук, но да попитам. Знаете ли, кой месец се изплащат данъчните облекчения за деца?

# 53
  • Мнения: 165
Здравейте при мен си случи грешка в термина на раждане беше ме писала 2021година болничния ми беше входиран в нои на 08.04.2020 след голямо чакане започнах да търся къде е проблема открих го лекърката ми анулира стария и ми пусна нов с същата дата нали от 06.04 .2020 до 20.05.2020 .45дни преди раждането .счетоводителката го входира на 11.05.2020 кога ще получя превод или изобщо дали ще  взема или ще духам супата 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

# 54
  • Мнения: 3 730
Здравейте при мен си случи грешка в термина на раждане беше ме писала 2021година болничния ми беше входиран в нои на 08.04.2020 след голямо чакане започнах да търся къде е проблема открих го лекърката ми анулира стария и ми пусна нов с същата дата нали от 06.04 .2020 до 20.05.2020 .45дни преди раждането .счетоводителката го входира на 11.05.2020 кога ще получя превод или изобщо дали ще  взема или ще духам супата 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
10 работни дни след подаването му в НОИ

# 55
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не знам дали въпроса ми е за тук, но да попитам. Знаете ли, кой месец се изплащат данъчните облекчения за деца?
На кое казвате данъчни облекчения за деца?
Тези, които се декларират в ГДД ли?

# 56
  • Мнения: 15
Здравейте момичета. Надявам се тук да открия отговор по моя въпрос. Бременна съм в 26 г.с. но плода изостава и най вероятно ще се наложи да родя в 7 месец. Въпроса ми е. Тъй като съм на борсата и мислех да започна работа преди 45 дневния болничен за да взимам майчинство,но сега в това положение какво да правя не знам. От сега ли да започна работа или не знам вече какво. Някой ако може да ме посъветва нещо ще съм благодарна.

# 57
  • София
  • Мнения: 409
Не знам дали въпроса ми е за тук, но да попитам. Знаете ли, кой месец се изплащат данъчните облекчения за деца?
На кое казвате данъчни облекчения за деца?
Тези, които се декларират в ГДД ли?
Да, когато не са приспаднати от данаците, ги дават със заплатата, но дали има определен месец не знам?

# 58
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Трябва да се подаде годишна данъчна декларация, за да ги възстановят.

# 59
  • София
  • Мнения: 409
Да, декларацията е подадена и през работодателя трябва да се възстановят, но кога ми е въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт