Ниско ЧХГ, въпроси

  • 1 143
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте,

Нова съм в сайта и за първи път се регистрирам.
Имам нужда от съвет/мнение. От няколко месеца правим опити с моя мъж, но не се получава. За това отидох на гинеколог, каза че имам тънка лигавица и няма шанс с такава да забременея. Изпис ми естрофем, дуфастон и тн. Каза, че трябва да направя и цветна снимка. В деня на цветната снимка ми взеха кръв за всеки случай да направим тест за бременност, въпреки че аз нямах симптоми. ЧХГ - беше стойност 11.00 ml. Казаха ми, че не може да се прави снимка, защото може и да съм бременна, но нищо не се знае и след 48 часа нов тест.
На втория тест беше паднало и варианта за бременност отпадна. Тоест цветна снимка ще ми се прави. Въпроса ми към вас е - възможно ли е първия резултат да е грешен? Имало ли е изобщо имплантация? Ако имам сраствания, това няма как да стане, нали така?
Също така никакви изследвания до момента не са ми пускани. Искам да знам какви са основните и най-важни, които трябва да се нашравят, след като не се получава известно време. Благодаря.

# 1
  • Мнения: X
Цветна снимка няма лошо да се направи, но обикновено се започва с изследване на хормони. Тънката лигавица се установи еднократно или няколко цикъла под ред? Тя следва да се удебели през втората половина от цикъла, за да способства имплантацията. От еднократно изследване заключения не могат да се правят.
Цветната снимка се прави пък преди овулажия, след като кървенето е приключило- около 10-ти ден на цикъла, като на първият чист ден без кървене се пуска микробиология- ако има бактетия във влагалището цветната снимка ще я вкара в тръбите и става лошо.
Чхг 11 след приключила менструация за мен е съмнително- при биохимична бременност следва да е спаднало преди кървенето. Освен ако датата за снимка не е била малко преди настъпване на менструацията- тогава показва опит за имплантация. Но ако е било след кървенето за мен е по-скоро лабораторна грешка.
И все пак практиките на вашият лекар не ми звучат добре. Цветна снимка без хормони и микробиология, че и изписване на естрофем и дуфастон... Бих ви посъветвала да смените лекаря.

# 2
  • Мнения: 723
Здравей,

Възможно е да си имала биохимична бременност. Хубаво е да се направи цветна снимка, за да се провери проходимостта на тръбите, както и основинте хормони между 1 и 5 ден от цикъла, също и антимюлеров хормон, инхибин Б. Ако пробвате повече от 6 м./ 1 г. според възрастта ти е хубаво да се консултирате с репродуктивен специалист, за да се търси причината. Хубаво е и мъжът ти да пусне спермограма в репродуктивна клиника.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Първо зависи на колко години сте и двамата и от колко време правите опити. Второ, с какъв АГ се консултирате - с редови или репродуктивен. Ако е редови, не бих приела изписаните лекарства, а бих се консултирала със специалист.
Горе долу е същото, ако имате болки и съмнения за апандесит, да се съгласите да Ви оперира личния лекар.

# 4
  • Мнения: 171
Цветна снимка няма лошо да се направи, но обикновено се започва с изследване на хормони. Тънката лигавица се установи еднократно или няколко цикъла под ред? Тя следва да се удебели през втората половина от цикъла, за да способства имплантацията. От еднократно изследване заключения не могат да се правят.
Цветната снимка се прави пък преди овулажия, след като кървенето е приключило- около 10-ти ден на цикъла, като на първият чист ден без кървене се пуска микробиология- ако има бактетия във влагалището цветната снимка ще я вкара в тръбите и става лошо.
Чхг 11 след приключила менструация за мен е съмнително- при биохимична бременност следва да е спаднало преди кървенето. Освен ако датата за снимка не е била малко преди настъпване на менструацията- тогава показва опит за имплантация. Но ако е било след кървенето за мен е по-скоро лабораторна грешка.
И все пак практиките на вашият лекар не ми звучат добре. Цветна снимка без хормони и микробиология, че и изписване на естрофем и дуфастон... Бих ви посъветвала да смените лекаря.

Назначена е няколко дни преди цикъла. За това направихме тест за бременност. Ходя при репродуктивен специалист, от два прегледа след менструация каза , че лигавицата е тънка. Просто исках да знам, кои са основните изследвания, които трябва да направя, защото нищо не ми е назначено, а пия естрофем/дуфастон и тн.

# 5
  • Мнения: X
Снимката се прави след кървене и само след чиста микробиология, хормоните са задължителни, а лигавицата се проследява и след овулация как е, защото при жени с по-дълъг цикъл може на прегледите още да не е достигнала оптимални размери.
Но пък ЧХГ-то сочи, че е имало опит за имплантация.

# 6
  • Мнения: 171
Снимката се прави след кървене и само след чиста микробиология, хормоните са задължителни, а лигавицата се проследява и след овулация как е, защото при жени с по-дълъг цикъл може на прегледите още да не е достигнала оптимални размери.
Но пък ЧХГ-то сочи, че е имало опит за имплантация.

След менструация ще я направя снимката и ще пусна изследвания.. да видим.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 030
Направо си е имало имплантация след като се е отделил хормона в кръвта,  за съжаление по някаква причина е приключила и ЧХГ е намалял.
Което пък от своя страна говори,  че тръбите пропускат или поне едната,  но е хубаво да се види за хидросалпингс, който също може да е една от  причините за приключилата имплантация.

# 8
  • Мнения: 171
Направо си е имало имплантация след като се е отделил хормона в кръвта,  за съжаление по някаква причина е приключила и ЧХГ е намалял.
Което пък от своя страна говори,  че тръбите пропускат или поне едната,  но е хубаво да се види за хидросалпингс, който също може да е една от  причините за приключилата имплантация.

Благодаря! След седмица имам час за ЦС.

# 9
  • Мнения: 816
Назначена е няколко дни преди цикъла. За това направихме тест за бременност. Ходя при репродуктивен специалист, от два прегледа след менструация каза , че лигавицата е тънка. Просто исках да знам, кои са основните изследвания, които трябва да направя, защото нищо не ми е назначено, а пия естрофем/дуфастон и тн.
[/quote]
Все пак хормони пуснал ли ти е ? АМХ ? Видял ли е фоликулите на втори ден ? Отделно ти може да си видиш - щит. жлеза, витамини и др. Виж тема - кюртаж и забременявне след това - там е описано, какво да се изследва при проблеми със забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт