Бившата му приятелка и майка на детето му

  • 6 172
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 997
Нормално е да влиза, все пак в този дом ще остави детето си. Има нов човек, разумно е да "провери терена".

# 16
  • Мнения: 9 751
Здравейте,
 Ситуацията ми е следната, приятелят ми има дете от бившата си приятелка. Когато тя води детето у тях влиза в апартамента, говори с баба му и майка му и остава за 5 минути докато и аз съм там. Не смея да кажа нищо, защото все пак е майка на детенцето, но ситуацията ми е малко неловка. Живеем у негов апартамент за сега и там живее и баба му. Вие как бихте постъпили и би ли било проблем това за вас?
Ами винаги съм се опитвала да говоря с нея нормално и да не мълчим неловко. Но тя е доста отрицателна. И не знам какво точно да направя
Кое от двете?

# 17
  • Мнения: 5 075
Абе свършиха ли свободните мъже,та се хващате с такива с деца?Цял живот ще трябва да се съобразяваш с детето му.А като стане по-голямо и претенции може да има.И ти там си никоя.

# 18
  • Мнения: X
Абе свършиха ли свободните мъже,та се хващате с такива с деца?Цял живот ще трябва да се съобразяваш с детето му.А като стане по-голямо и претенции може да има.И ти там си никоя.
Глупости на търкалета.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво ще рече, че е отрицателна- че ти я възприемаш отрицателно ли? Ами направи я положителна- от теб зависи. Или сменяй мъжа.

# 20
  • Мнения: 550
И какво като влиза, защо ти пречи? Тя си оставя детето говори сигурно неща свързани с него и заминава. Достатъчно е да поздравиш, не виждам драма в ситуацията...

# 21
  • София
  • Мнения: 13 331

Явно не смее да каже на мъжа, че не иска бившата да влиза, а в същото време се опитва да комуникира с жената.

# 22
  • Мнения: 169
На мен би ми било неудобно да влизам така при хората, още по-неловко и неприятно би ми било някой да ми се натрапва вкъщи по тоя начин, много мразя неканени гости, които отгоре на всичко да ме гледат накриво и да ми правят фасони, в повече ще ми дойде. Като цяло не виждам какво толкова има да се разхожда из апартамента и да си говорят, какво е това, толкова невероятно важно, дето не могат да си кажат на вратата примерно или в коридора в апартамента? По-скоро наистина оглежда терена, или иска да види ти дали си надеждна, за да си оставя детето при теб или иска да покаже по някакъв начин, че ти не си фактор, с който да се съобразява, също го има като вариант. Какво толкова има да си говорят наистина, и аз имам дете и няма какво да си кажем с бащата и роднините му, вярно че случаят е по-особен, но наистина ми е странно като цяло всеки път да има да се обсъжда нещо. От друга страна, ти си се натресла в апартамента на майка му и баба му и бившата сигурно си е свикнала да влиза там, т. е ти нямаш думата в чуждия дом. Изнесете се. Само в твой апартамент можеш да решаваш кой да каниш вътре, ако не ти приятно, иначе не е редно. Когато идва в новата квартира, просто ще оставя детето на вратата и толкова, то пък не е нужно да приемаш сульо и пульо в къщата си, нали? Нарича се лично пространство. Детето е едно, но съвсем друго е някой да ти се разхожда вкъщи всяка седмица и да те гледа изпод вежди, за мен тя няма място в живота ти, щом не ти е приятна, мъжа да се оправя с нея, макар че наистина не виждам какво толкова има да си казват всеки път. Аз не бих била ок, независимо от причината, като има дете, не значи че трябва да имаш лични срещи и с предишната му жена, нямаш отговорност към нея. Почва да става too much. Като се преместите си стой в стаята, пък той да си ги посреща на вратата и в коридора на апартамента да си говорят каквото има да си казват и това е. Остава и банкет да й вдигнеш още малко и да й наредиш масата. И мъжа ти няма много такт, а тя съвсем. Какво има да се разхождаш из апартамента на хората? Не си длъжна да се срещаш с хора, които не са ти приятни. Някоя може да е ок с такова положение и в това няма нищо лошо, но щом ти не си, постави границите любезно, но само ако се изнесете на друго място. В чужд дом не можеш да определяш правилата. Но остава въпроса, защо този мъж те е завлякал да живееш с баба му и можеш ли изобщо да очакваш да е сериозен човек при това положение.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 595
Акъл нямаш.
Какви баби, какви апартаменти дядовата ръкавичка. А и ти днес си там, утре те няма.
Там ли ще гледате детето си?
Ужас, ужас.

# 24
  • Мнения: 859
Не разбирам какъв е проблемът, че жената е влязла за минути в жилището, в което детето ѝ живее в определени дни или седмици.. Нормално, все пак тези хора са част от живота ѝ, от живота на детето ѝ, свързани са завинаги. А и наистина ти също си вече фактор в живота на малкото, естествено, че ще оглежда - как живеете, как и къде е настанено детето, как се храни, какво прави, къде ходи, какъв човек си, имаш ли евентуално опасни навици и т.н.. Казваш, че усещаш негативизъм от нея - дали не е, защото тя усеща такъв от твоя страна? Разбира се, има си груби и първосигнални хора, които си злобеят и простеят, но аз лично бих разбрала притесненията на една майка. Някои не позволяват детето да се запознава дори със следващи половинки и също имат право.
Щом си се хванала с мъж с дете и живеете заедно би трябвало да си наясно, че тази жена винаги ще присъства по някакъв начин. Винаги се появяват бивши във всяка една връзка, по някакъв начин, а тук не е поредната бройка, а майка на детето му.
Ако ти е толкова неприятна, наистина се разбирайте предварително ти да не си в жилището тогава. Но не прави скандали, защото ситуацията е деликатна и може да загубиш ти накрая.

# 25
  • Мнения: X
Жилището не е твое. Детето не е твое. Не разбрах какво значи отрицателна.
На мен също няма да ми е приятно в такава ситуация, ако майката хем влиза, хем се бурсучи, но нека сме реалисти - да стои на прага, докато оставя собственото си дете на собствения му баща е много селско и мизерно отношение към нея. А колко е невъзпитано да не говорим.

# 26
  • Мнения: 1 925
Аз не виждам проблем. Нормално е да идва, все пак там си оставя детето. А и говорим за едни пет минути.. Честно ли не можеш да изтърпиш 5 мин. (заради приятеля ти) присъствието на майката на детето му, при все че нито се заяжда с теб, нито ти е казала нещо кофти. Ама и да не ти е приятно, отиваш в другата стая, влизаш в банята, все нещо ще си измислиш за това време. Жената може и да е близка все още с майката и бабата и да си разменят по някоя приказка, докато оставя детето. Плюс това, тя винаги ще е част от живота ВИ. Няма как. Все на някой празник на детето ще е там и тя, тогава какво ще правиш няколко часа ?

# 27
  • Мнения: 4 350
Съгласна съм с Галинор.
Авторке, мисля че не казваш всичко. Ситуацията те тревожи, но спестяваш  нещо. За някакви 5 мин. няма нужда да се тревожиш. Дали са ти достатъчно алтернативи с какво да се занимаваш докато тя е там.
Любопитно ми е обаче как си влязала в такава дядова ръкавичка - баба, майка му, той, ти...... Любопитно ми е и какво точно те тревожи?

# 28
  • Мнения: X
И според мен нещо се спестявя.
Иначе авторката напълно я разбирам, да не се обърка, че нещо й се карам. Жената е обвързана уж, на семейни начела живее, обаче бившата си влиза като у майкини си и си говори с родата. Бившата също я разбирам, оставя детето си все пак там.
Тука проблемите не идват от майката.
Авторке, имаше преди 2-3 дни една активна тема, Късно ли е да започна на 30, прочети я.

# 29
  • Мнения: 2 220
Аз не мога да разбера проблема къде е. Влизала жената за 5 мин., не е останала за вечеря. А и да не идва там, все някъде ще се срещат да остави детето. По-добре ли ще ти е да се срещат в парка? Тази жена няма да изчезне от живота ти, както и детето. Радвам се, че бащата си гледа детето, а не го е захвърлил заради новата изгора.

Общи условия

Активация на акаунт