Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели. - Тема 7

  • 15 441
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 549
Мами,
Не знам какво става, но след следобедната закуска - каша, малкия след 2 часа, че и по-малко е ужасно гладен. Сякаш въобще не се наяжда от тези каши, а уж засищали. Значи, правя му около 189-200гр, от които плодове пюре, каша овес и вода. Пробвах с АМ, но положението е същото.... Как е при вас? Мисля да пробвам да му направя домашна каша, да видим как ще е.Astonished

# 61
  • Мнения: 215
Ох, аз още не съм заместила хранене. На обяд изяжда 60-80 грама, с мерак ги яде, но увелича ли и започва коремчето да го боли и после е кисел и не спи, има киселини, абе ад. Иначе си и малко като хапва наддава, едното педи каза да не се притеснявам, а дргото да го мъча... Не знам какво да правя.
При нас сънят е странна работа, толкова леко спи, че само куче да излая вънка и се събужда. Има 3 дрямки през дена и вече ляга в 20ч. Преди го слагахме в 21, но май по-рано му е по-добре. Става в 6ч. През нощта се буди и мучи, но със затворени очи. Опитвам се да го оставям сам да се успокои, но рядко става.
Днес бахме с колата навън. Мами как го обличате бебенцата в това топло време и как ги охлаждане в колата? Днес му беше адски топло, рева и преждевременно се прибрахме.

# 62
  • Мнения: 728
Аз намерих безглутенов сухар и утре ще вкарам попарка,но пък и от 3 дни му давам да си смуче коричка хляб и много му харесва.

Днес взех тениски и къси панталонки.  Още сме с дълги,при нас е топло  но все духа. Обличам го с боди с къс ръкав, тънка блуза с дълги ръкави и тънко яке,а на завет сме без якето. Общо взето цял ден го обличаме и събличаме...да идва вече лятото!

# 63
  • Мнения: 1 136
Днес бяхме по късо боди и къси гащи. В колата и аз се чудя какво да правя. Засега карам с открехнати прозорци, че да влиза въздух

# 64
  • Мнения: 799
Аз днес й бях облякла рокля без ръкави и един много тънък чорапогащник, но го махнах, защото беше ужасно топло - 30 градуса. В колата пускам климатика, а скоро ще сложа новият - по-голям стол, за който съм поръчала летен калъф.
Ще кача една схема, видях я в една тема сутринта, но не помня нашата или септемврийската, а сега нямам време да търся, та ако е побликувана от някоя от вас, се извинявам:
Мисля, че е доста полезна и наистина забелязвам всичките признаци при малката, а относно регреса в съня и скока в растежа, и зъбите... мисля, че няма да се спасим скоро 😀😀
Аз сега се чудя как да си преустроя къта до леглото й, то стои до прозореца и на перваза съм си наредила козметика, памперси и т.н., а над част от леглото е повивалника, ама май трябва да го махам вече, че очаквам скоро да почне да сяда и най-много да го изсипе посред нощ на земята 😀😀😀

# 65
  • Мнения: 1 521
Тази таблица ще я кача в първият пост за да в има.

# 66
  • Мнения: 240
Момичета , разбирам английски .. не ховоря перфектно ,но се оправям .. обаче таблицата нещо не мога да си я преведа както трябва ... може ли някой да преведе Blush
Благодаря

# 67
  • Мнения: 295
Мислили ли сте за спиране на нощното хранене?

# 68
  • Мнения: 240
Мислили ли сте за спиране на нощното хранене?
Аз го спрях ... в началото се будеше по 3-4 пъти .. давах бибката или водичка ... и сега от 21:00 до 6:00-6:30 не яде .. буди се понякога веднъж ( и то не с отворени очи -давам бибката и се успокоява и заспива пак ) , но в 6:00-6:30 се събужда за мляко и заспива до към 9:00 Confused

# 69
  • Мнения: 799
Започва със съвет, че трябва да се цели бебето да заспива към 18:30-19, защото тогава е естественото време за заспиване (естествен прозорец за заспиване).

След това се коментира, че ако бебето се буди 45 мин след като сме го приспали за вечерен сън, това често означава, че си е легнало преуморено, като в такъв случай съветват да се опитаме да осигурим повече дневен сън или по-ранно лягане.

След това описват, че най-дълбокият сън при бебетата е от 21 ч до 00 ч, като цикълът на съня е 2 часа, и ако бебето се буди на този интервал, е по-скоро заради приключване на този цикъл, а не от глад. Да имаме за цел в този период да осигурим спокоен сън.

В полунощ най-дълбокият сън приключва и ако бебето се буди след това, често може да е от глад.

От 00 до 3-4 ч. Пробуждането може да е свързано заради новите умения на бебето - пълзене, говорене, прохождане. Също така тъй като рязко спада външната температура, същото се случва и с температурата на бебето. Съветват да се използва завивка от вълна мерино, за да се регулира температурата на бебето и да му осигурим топлина.

От 4 до 6 ч вече приключва дълбокият сън при бебетата и до сутринта бебетата спят по-леко. Като в този период има по-чести пробуждания и съветът е в стаята да е максимално тихо, а бебето затоплено, за да може да си доспи.

Дано съм полезна Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 09:05 от Bambolina7

# 70
  • Мнения: 799
Мислили ли сте за спиране на нощното хранене?
Аз го спрях ... в началото се будеше по 3-4 пъти .. давах бибката или водичка ... и сега от 21:00 до 6:00-6:30 не яде .. буди се понякога веднъж ( и то не с отворени очи -давам бибката и се успокоява и заспива пак ) , но в 6:00-6:30 се събужда за мляко и заспива до към 9:00 Confused
И при нас така, с уточнението, че от 2рия до 5тия месец нямахме нощно хранене, а се върна след захранването и от седмица пак успях да го махна.

# 71
  • Мнения: 610
Не, буди се веднъж и си е гладна. Никога не съм мислила да давам вода или биба, за да я залъжа. Тя си изяжда почти и двете гърди нощем. Предполагам няма да е вечно, но ми е жал да не я нахраня Simple Smile
Иначе и аз четох скоро , че ако се сложи да спи по-рано бебето спи по-добре, но малката почна да заспива по-късно и се буди в 18:00 и в 20:00 още не ѝ се спи. Вчера заспа в 16:00 до 18:00. На 6,5-7 месеца вече е нормално да будуват 2:45 или 3 часа, а денем да спят само 2,3 часа.
Мислили ли сте за спиране на нощното хранене?

# 72
  • Мнения: 989
Таблицата отговаря на положението при нас 1:1.

# 73
  • Мнения: 1 136
По отношение на таблицата за съня само искам да спомена коментара на консултантката от Нани, нани, бебе. Каза, че това заспиване за нощен сън към 18ч е по-характерно за САЩ, заради начина им на живот (лягат рано и стават по-рано) и че за нашите географски ширини най-подходящото лягане е между 19 и 21ч.

С нощния сън и ние сме... след регресията в 4ти месец махнахме решетката на леглото и го долепихме до нашата спалня. Той се научи да идва между нас да се гушка и го претопляхме. Дерматоложката ни се скара (понеже има АД) и се наложи пак да сложим решетката. Изкарахме около седмица безсънни нощи. Сега се буди на всеки 3 часа и иска да суче. Даже, ако не реагирам достатъчно бързо, реве.

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 11:47 от BMR

# 74
  • Мнения: 1 521
При нас е зле, буди се, не е гладен, просто заспива само на гърда, нама друг вариант. Биберона категорично изплюва даже се разсъня от нея.

Общи условия

Активация на акаунт