Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели. - Тема 7

  • 15 519
  • 787
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 240
Започва със съвет, че трябва да се цели бебето да заспива към 18:30-19, защото тогава е естественото време за заспиване (естествен прозорец за заспиване).

След това се коментира, че ако бебето се буди 45 мин след като сме го приспали за вечерен сън, това често означава, че си е легнало преуморено, като в такъв случай съветват да се опитаме да осигурим повече дневен сън или по-ранно лягане.

След това описват, че най-дълбокият сън при бебетата е от 21 ч до 00 ч, като цикълът на съня е 2 часа, и ако бебето се буди на този интервал, е по-скоро заради приключване на този цикъл, а не от глад. Да имаме за цел в този период да осигурим спокоен сън.

В полунощ най-дълбокият сън приключва и ако бебето се буди след това, често може да е от глад.

От 00 до 3-4 ч. Пробуждането може да е свързано заради новите умения на бебето - пълзене, говорене, прохождане. Също така тъй като рязко спада външната температура, същото се случва и с температурата на бебето. Съветват да се използва завивка от вълна мерино, за да се регулира температурата на бебето и да му осигурим топлина.

От 4 до 6 ч вече приключва дълбокият сън при бебетата и до сутринта бебетата спят по-леко. Като в този период има по-чести пробуждания и съветът е в стаята да е максимално тихо, а бебето затоплено, за да може да си доспи.

Дано съм полезна Simple Smile

Много ти благодаря ! Абсолютно изчерпателно И добре преведено ! Много полезно Blush

# 76
  • Мнения: 799
Започва със съвет, че трябва да се цели бебето да заспива към 18:30-19, защото тогава е естественото време за заспиване (естествен прозорец за заспиване).

След това се коментира, че ако бебето се буди 45 мин след като сме го приспали за вечерен сън, това често означава, че си е легнало преуморено, като в такъв случай съветват да се опитаме да осигурим повече дневен сън или по-ранно лягане.

След това описват, че най-дълбокият сън при бебетата е от 21 ч до 00 ч, като цикълът на съня е 2 часа, и ако бебето се буди на този интервал, е по-скоро заради приключване на този цикъл, а не от глад. Да имаме за цел в този период да осигурим спокоен сън.

В полунощ най-дълбокият сън приключва и ако бебето се буди след това, често може да е от глад.

От 00 до 3-4 ч. Пробуждането може да е свързано заради новите умения на бебето - пълзене, говорене, прохождане. Също така тъй като рязко спада външната температура, същото се случва и с температурата на бебето. Съветват да се използва завивка от вълна мерино, за да се регулира температурата на бебето и да му осигурим топлина.

От 4 до 6 ч вече приключва дълбокият сън при бебетата и до сутринта бебетата спят по-леко. Като в този период има по-чести пробуждания и съветът е в стаята да е максимално тихо, а бебето затоплено, за да може да си доспи.

Дано съм полезна Simple Smile

Много ти благодаря ! Абсолютно изчерпателно И добре преведено ! Много полезно Blush

Моля Simple Smile

Момичета, да ви попитам, за СЗ давам каша с плод или плодово пюре с банан, който я засища повечко и после не иска АМ да пие. А кашата, ако я направя с АМ и нея не я иска, не й допада, а навсакъде казват да има винаго млечно хранене. Докато я кърмех беше лесно, все сучеше дори и 1-2 минути, но нали спрях да кърмя от една седмица и сега няма как да я измамя 🤣
Аз й предлагам АМ около 2 часа след СЗ, дали е ок така? 🙄

# 77
  • Мнения: 549
Тя не започва ли да мрънка от глад? При нас след 200 гр. каша след около 2 часа е див рев за мляко:joy: Аз докато разбера, ще човекът е гладен, се чудехме защо плаче, нали уж кашите засищали....
Започва със съвет, че трябва да се цели бебето да заспива към 18:30-19, защото тогава е естественото време за заспиване (естествен прозорец за заспиване).

След това се коментира, че ако бебето се буди 45 мин след като сме го приспали за вечерен сън, това често означава, че си е легнало преуморено, като в такъв случай съветват да се опитаме да осигурим повече дневен сън или по-ранно лягане.

След това описват, че най-дълбокият сън при бебетата е от 21 ч до 00 ч, като цикълът на съня е 2 часа, и ако бебето се буди на този интервал, е по-скоро заради приключване на този цикъл, а не от глад. Да имаме за цел в този период да осигурим спокоен сън.

В полунощ най-дълбокият сън приключва и ако бебето се буди след това, често може да е от глад.

От 00 до 3-4 ч. Пробуждането може да е свързано заради новите умения на бебето - пълзене, говорене, прохождане. Също така тъй като рязко спада външната температура, същото се случва и с температурата на бебето. Съветват да се използва завивка от вълна мерино, за да се регулира температурата на бебето и да му осигурим топлина.

От 4 до 6 ч вече приключва дълбокият сън при бебетата и до сутринта бебетата спят по-леко. Като в този период има по-чести пробуждания и съветът е в стаята да е максимално тихо, а бебето затоплено, за да може да си доспи.

Дано съм полезна Simple Smile

Много ти благодаря ! Абсолютно изчерпателно И добре преведено ! Много полезно Blush

Моля Simple Smile

Момичета, да ви попитам, за СЗ давам каша с плод или плодово пюре с банан, който я засища повечко и после не иска АМ да пие. А кашата, ако я направя с АМ и нея не я иска, не й допада, а навсакъде казват да има винаго млечно хранене. Докато я кърмех беше лесно, все сучеше дори и 1-2 минути, но нали спрях да кърмя от една седмица и сега няма как да я измамя 🤣
Аз й предлагам АМ около 2 часа след СЗ, дали е ок така? 🙄

# 78
  • Мнения: 1 521
Два часа са малко, то си зависи от бебето.
Дарио яде на 3 часа.
Понякога е гладен и по рано, но 30 минути, не повече.

# 79
  • Мнения: 799
Тя не започва ли да мрънка от глад? При нас след 200 гр. каша след около 2 часа е див рев за мляко:joy: Аз докато разбера, ще човекът е гладен, се чудехме защо плаче, нали уж кашите засищали....
Започва със съвет, че трябва да се цели бебето да заспива към 18:30-19, защото тогава е естественото време за заспиване (естествен прозорец за заспиване).

След това се коментира, че ако бебето се буди 45 мин след като сме го приспали за вечерен сън, това често означава, че си е легнало преуморено, като в такъв случай съветват да се опитаме да осигурим повече дневен сън или по-ранно лягане.

След това описват, че най-дълбокият сън при бебетата е от 21 ч до 00 ч, като цикълът на съня е 2 часа, и ако бебето се буди на този интервал, е по-скоро заради приключване на този цикъл, а не от глад. Да имаме за цел в този период да осигурим спокоен сън.

В полунощ най-дълбокият сън приключва и ако бебето се буди след това, често може да е от глад.

От 00 до 3-4 ч. Пробуждането може да е свързано заради новите умения на бебето - пълзене, говорене, прохождане. Също така тъй като рязко спада външната температура, същото се случва и с температурата на бебето. Съветват да се използва завивка от вълна мерино, за да се регулира температурата на бебето и да му осигурим топлина.

От 4 до 6 ч вече приключва дълбокият сън при бебетата и до сутринта бебетата спят по-леко. Като в този период има по-чести пробуждания и съветът е в стаята да е максимално тихо, а бебето затоплено, за да може да си доспи.

Дано съм полезна Simple Smile

Много ти благодаря ! Абсолютно изчерпателно И добре преведено ! Много полезно Blush

Моля Simple Smile

Момичета, да ви попитам, за СЗ давам каша с плод или плодово пюре с банан, който я засища повечко и после не иска АМ да пие. А кашата, ако я направя с АМ и нея не я иска, не й допада, а навсакъде казват да има винаго млечно хранене. Докато я кърмех беше лесно, все сучеше дори и 1-2 минути, но нали спрях да кърмя от една седмица и сега няма как да я измамя 🤣
Аз й предлагам АМ около 2 часа след СЗ, дали е ок така? 🙄
Ами не, днес примерно СЗ беше я 15 ч., а млякото чак в 18:15, защото бяхме навън и почти не се размрънка.
Въпросът ми по-скоро е, чак толкова фатално ли е, че 1 ядене е без мляко?

# 80
  • Мнения: 989
И ние имаме 1 хранене без мляко. Защо да е фатално? Аз даже се радвам, защото ми е глътка въздух без кърмене.

# 81
  • Мнения: 799
И ние имаме 1 хранене без мляко. Защо да е фатално? Аз даже се радвам, защото ми е глътка въздух без кърмене.
Ами доста хора така ми казаха и във фб в групата на ХИП се коментираше днес:

# 82
  • Мнения: 610
Добро утро, вчера сложихме на малката и последната ваксина до годинка и нещо. Плака само 2,3 минути и нищо повече, много се зарадвах, беше ми притеснено. Вече ще давам по 1 капка вигантол понеже и топло и излизаме по-често, има повече слънце.
Малката въпреки че още е само на слкърма (няма нещо което да ѝ хареса на вкус освен кърма 🤐) издържа и по 5 часа, на обяд яде в 13:00 и после в 18:00. Започнахме повече да се разхождаме, но съм все съблечи я облечи я, ужас зимата беше лесно, а сега все се чудя да не я простудя 😁
От както направи 7 месеца, вече два дни си промени режима, има две спането по 1 или 1:30 преди обяд и към 16:00 и едно доспиване сутрин от 30 мин към 08:00, тя става в 06:00, а ляга към 20:30.

# 83
  • Мнения: 1 136
И аз ги четох тези препоръки на Хип. Не винаги ги спазвам. Синът ми е на кърма и за СЬ в момента въвеждам каши, но тези дни като сме навън, му нося вода в термос и правя кашите с вода.

# 84
  • Мнения: 368
Аз също чета в страницата на Хипп, обясяват доста подробно всичко, доволна съм от информацията, все пак тяхна работа е да си предложат продуктите. Не на всяко хранене даваш каша, пюре, пауч, и т.н от тяхният асортимент, въпреки че това им е препоръката, нали? Така, че не смятам да спазвам с точност и това с млякото.

# 85
  • Мнения: 799
Аз също чета в страницата на Хипп, обясяват доста подробно всичко, доволна съм от информацията, все пак тяхна работа е да си предложат продуктите. Не на всяко хранене даваш каша, пюре, пауч, и т.н от тяхният асортимент, въпреки че това им е препоръката, нали? Така, че не смятам да спазвам с точност и това с млякото.
Ама то не е нужно да е АМ, може и кърмене след СЗ. Педиатърката също ми каза, че трябва да е млечно храненето.

Да ви кажа, май на малката ще й избие зъбчето долу в дясно (май резец се води). Дали е възможно да избие преди горните 🙄🙄 а иначе като й гледам горния венец, всичко е побеляло, явно се образуват всички зъбчета, не знам дали е възможно 🙄

# 86
  • Мнения: 989
Хипп все пак имат интерес да си продават млеката...

# 87
  • Мнения: 4 000
Ние сме с долен ляв резец чакам долен десен ..не искаме да ядем ,ръцете са в устата ,и ревем денем ,нощем ..явно скоро ще е ...иначе заради новите умения т.е завъртане и най вече опити за лазене..съня ни е кошмар ..ако може изобщо да се нарече сън ..надявам се това да се изчисти по нататък че вече ми е мн нанагорно това ставане през час ..а понякога и през 20 мин ...

# 88
  • Мнения: 1 136
Първо долните зъбчета избиват. При нас излезе едно и след няколко дни се показа и другото. Викам си "маалко почивка сега" Да, ама не!! Никаква почивка. Директно започнаха да го мъчат горните. Лошото е, че няма изгледи скоро да излизат, та ще си се мъчи още доста време. Ч

Хипп все пак имат интерес да си продават млеката...

Не е задължително да дохранваш с АМ. Препоръката е да има млечни хранене в т.ч и кърма. Аз предпочитам сега да давам каша с вода например (като сме навън), отколкото да бъркам АМ. Като е на кърма не виждам смисъл да купувам АМ за една- две лъжички на ден. Затова или ги правя с кърма, или с вода като ме мързи или сме навън. Отделно се продават и много видове млечни каши. 

Аз също чета в страницата на Хипп, обясяват доста подробно всичко, доволна съм от информацията, все пак тяхна работа е да си предложат продуктите. Не на всяко хранене даваш каша, пюре, пауч, и т.н от тяхният асортимент, въпреки че това им е препоръката, нали? Така, че не смятам да спазвам с точност и това с млякото.
Ама то не е нужно да е АМ, може и кърмене след СЗ. Педиатърката също ми каза, че трябва да е млечно храненето.

Да ви кажа, май на малката ще й избие зъбчето долу в дясно (май резец се води). Дали е възможно да избие преди горните 🙄🙄 а иначе като й гледам горния венец, всичко е побеляло, явно се образуват всички зъбчета, не знам дали е възможно 🙄

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте!
Останаха ли беззъби? Ние се мъчим..не спим 2 дни. По-скоро бебето спи, но ние не. Хаха . Върти се както и вашите, дори със спалния чувал и се буди и пищи.
Днес й дадох да близне сладък картоф. Той подходящ ли е вече?
Тези дни ни е натоварено. Едно момиче , начинаещ фотограф , снима голямата дъщеря безплатно, прави си портфолио. Доволна съм. То във виена за 5 снимки искат 200 евро...та поне сега на голямото дете ще имам някакви нови. Иначе преди в Бг все я водих да я снимат различни хора. И имаме хубави спомени. Искам и за бебето...но ще видим. Пък и аз имам техника. Време и готовност нямам.
Взех и един пакет дрехи от продалвалника тук. Почти без пари. И като отворих...то не беше том тейлър, catimini, petit bateau, benetton, s.oliver, tommy hilfiger. Плюс хендмейд 2 неща. Общо 60 дрехи. Паднах. Като ги купувах не ги разгледах, на доверие. И днес цял ден благодаря на жената!!

Общи условия

Активация на акаунт