Случка със сервитьорка - вие как бихте реагирали?

  • 4 036
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 901
Ето една случка от вчера.
Отиваме с една приятелка и двете деца на пицария. Сервитьорката-нелюбезна, неразбрана и пр. Идва време за сметката - 7лв. и стотинки, тя ми заявява "Дайте точни, нямам да върна!". Подавам 20лв. и казвам  да закръгли на 8лв. Връща ми девойчето 12лв. вдига си таблата и си заминава, а 20-левката си остава на масата.
Вие как бихте реагирали в този случай:
1. Прибирате си парите и си тръгвате, оставяйки сервитьорката с 20лв. минус.
2. Догонвате я за да и датете парите.


Ако е красива и става ще и ги върна, но само при условия, че излезне с мен на кафе същата вечер. Иначе и взимам точките, естествено.

И не забравяй, че си длъжен да я предупредиш за евентуални срамни болести, ако ще си лягаш с нея.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 211
Това, че  не ми харесва отношението на сервитьорката е причина да не и оставя бакшиш, но сметката  съм я изконсумирала и я дължа на собственика . Така че ми се е случвало и винаги си плащам. Още повече, че в ученическите си години и аз лятно време изкарвах по някой лев като сервитьорка и знам какво е от другата страна.

# 62
  • Мнения: 7 112
Тръгвам си, нейна грижа си е да си ги прибере.
Оставям й ги на масата. "Нейни" са си.

# 63
  • Мнения: 1 101
Naughty В никакъв случай няма да тръгна да я гоня из пицарията, за да и дам парите, просто бих ги оставила на масата.

# 64
  • Мнения: 877
Ще и ги дам.

# 65
  • Мнения: 1 462
Прадядо ми Кръсто (Бог да го прости) казвал: Да вземеш парите - това не е печалба.  Това е щ́ета!  И стотинка да е - не е твоя.

# 66
  • Мнения: 817
Ами не бих я гонила в никакъв случай да и върна парите.Оставям ги на масата ,прибирам си рестото и си тръгвам.
Само не разбирам какво толкова те е впечатлило в тази случка,че не си е прибрала парите ,че е разсеяна ,че е необщителна.................та това се случва ежедневно.
Щом си яла и пила трябва да си платиш/ти плащаш на заведението , а то на сервитьорката/,щом не ти харесва отношението се обръщаш към управителя и той се разправя с девойката........... .

# 67
  • Мнения: 15 619
Ще й дам парите, без да се замислям. Ако съм недоволна от обслужването, ще се оплача на управителя.

# 68
  • Мнения: 534
Май всички сме много благородни и ще върнем парите.Аз също бих ги върнала,защото съм била сервитьорка и знам колко е гадно да те метне някой клиент и знам колко е хубаво да има честни хора,които да не те завлекат.Браво за постъпката,въпреки че каквито и проблеми да има девойчето клиента не е длъжен да й търпи лошото настроение-да си вземе почивка!

# 69
  • Мнения: 348
Винаги догонвам и връщам. Ми то е и от личен опит. Ако някой ден се изхитря и си ги прибера все някой ще се намери да ме излъже мен  newsm78

# 70
  • Мнения: 670
Ще ги върна,защото ако не го направя ще ми тежи мноооого на съвестта.Аз винаги се поставям на местото на другия и не постъпвам така както не искам да постъпват с мен.

# 71
  • Мнения: 677
на кисели сервитьорки-никакъв бакшиш..ама да се възползваш от разсеяността си е чиста кражба..

# 72
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
на кисели сервитьорки-никакъв бакшиш..ама да се възползваш от разсеяността си е чиста кражба..
Така си е.

# 73
  • Мнения: 644
Взимам си парите и се махам,а тя да се оправя     Joy

# 74
  • Мнения: 677
ммм..колко хуманно..

Общи условия

Активация на акаунт