Идеалният мъж

  • 13 945
  • 203
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 473
А, щото като видите неомъжена на 40 + , не си мислите същото..)
Сред моите познати стари ергени, не е защото не са искали, а защото не им се е получило. И все още имат шанс де.

# 151
  • Мнения: 1 285
Все още в някои хора битува архаичното схващане, че щом някой не се е оженил/омъжила, то няма начин да не е защото нещо е сбъркан, кофти, труден характер. Или има много големи претенции. Съвършени със съвършен характер хора, удобни за всички няма. Идеалът е въпрос на синхронично емоционално, инстинктивно и енергийно взаимодействие между двама души. Емоцията, това че някой ти влиза на инстинктивно ниво под кожата, прави някой индивидуално идеален. Като основна спойка. В такъв смисъл по-важното е да имате късмет да срещнете по едно и също време идеала си.

# 152
  • Мнения: 6 622
Лимонче много жени смятат старите ергени за сбъркани. Не си единствена.
Не ги смятам за сбъркани поради факта, че са стари ергени. Всеки сам избира дали да създаде семейство, това не е лесна работа и не е за всеки. По-правилно ми се струва да си останеш ерген щом смяташ, че не ставаш за тая работа, от колкото да се ожениш, да направиш деца за да отбиеш номера пред обществото и след това да си биеш камшика и да си живееш втори ергенски живот.
Просто по някаква случайност всички стари ергени, които познавам са с кофти характер. Но едва ли това е причината да не се задомят. Аз съм на принципа, че за всеки влак си има пътници, но просто не попадат в графата "нормални мъже", които ганьовица не е искала, щото са прекалено извисени за нея.
Романус, нека не забравяме, че тези нормални, прекрасни мъже и тях Ганьовица ги е раждала. Също така, че само с една лична карта може да пътуваш в цяла Европа и там да откриеш любовта, щом смяташ, че Бг жените не са стока.

# 153
  • Мнения: 1 285
Какви са тия чудеса???😃 Каква предприемчивост търсиш, цял свят работи на заплата или поне 90%. Предприемчивост ли?!!? Ха-ха-хаа, вие сте тежки филмарки българките, ама супер тежки. Само бизнесмени и професионални квалификации са ви в главите. Крайно време е да разберете, че доблест, чест, достойнство, кураж, хъс, външност, здраве, възпитание, дикция, харизма и пр.. Са основните неща, които трябва да търсите. Стига с тия модели на поведение и постижения, само това гледате - Как се държал с жените, какви му били отношенията с предишните, какво работи и къде живее, коя година е закупена микровълновата му.. Постижения и общоприети маниери, това ли е мъжът?

Да де, предприемчивият мъж трябва да е куражлия, а не да чака на Неволята. Всеки мъж, който е способен, притежава харизма в очите на една жена. Професионалните способности, финансови възможности, положение в социалната йерархия, са само външен израз на неговия хъс, способности, на основни мъжки качества като борбеност, пробивност. Метафорично казано са олицетворение на неговата потентност в най-общия смисъл на тази дума. За другото както се държи с която и да е жена, така ще се държи с другите. Не може да бъде превъзпитан.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 09:47 от starinthenightsky

# 154
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
Идеал за мъж съм имала в тийнейджърските си години последно. Сега държа да е по-висок и работещ. За друго не се сещам в момента.
Значи няма проблем да е пиещ, биещ, изневеряващ, глупав, неграмотен, слаб в леглото, скъперник, с лоша хигиена? Scream

Е нали какъв е идеалът? Ако тръгвам да изброявам какъв да не е - ехее...
Но от раз за това се сетих. Grinning

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Идеал за мъж съм имала в тийнейджърските си години последно. Сега държа да е по-висок и работещ. За друго не се сещам в момента.
Значи няма проблем да е пиещ, биещ, изневеряващ, глупав, неграмотен, слаб в леглото, скъперник, с лоша хигиена? Scream

Е нали какъв е идеалът? Ако тръгвам да изброявам какъв да не е - ехее...
Но от раз за това се сетих. Grinning
Разбирам те напълно. Simple Smile Редно е да следваш усета си.

# 156
  • Мнения: 22
Хората не ги изкарват от един калъп на поточна линия. Нито мъжете , нито жените. А и няма логика всички да са еднакви , след като живеят при различни условия , виждат различни неща , случват им се различни неща. Това , че някой е неподходящ за доста хора и подходящ за други не малко , си е съвсем нормално. Просто при някои така се случват нещата, че не успяват да срещнат идеалния за тях. Жалко , но това е положението.
Да иска човек всички от противоположния пол да притежават еднакви качества е детинско. Аз съм се ядосвала защо всички хора не са еди какви си , но е било в по-млади години.
А на привържениците на патриархални модели , уравниловки в начин на живот (да създадат семейство и деца или не ) не им остава нищо друго , освен да свикват с настоящето. Старото няма да се върне.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 12:57 от S11ben

# 157
  • Мнения: 864
Остарях и побелях,а още мечтая да ме "сблъска" живота с него Simple Smile
Но списък с качествата му така и не мога да съставя.
Някъде тук,съфорумка,беше споменала,че като си задала точни и ясни критерии го срещнала.
Иначе..
Погледа му трябва да ме разтуптява..
Да е висок толкова,че да се чувствам комфортно на токчета..
Да е мъничко по-умен и инициативен от мен.,Да държи на думата си,да уважава приятелите си и родителите си.Да уважава личното ми пространство.
Да ме разсмива с шегите си.
Да ме предизвикава , "дразни".и вдъхновява ..

Редактирам се..
Как забравих основното:)
Търпимост и разбиране към всичките ми странни рачешки настроения Simple Smile
Фино и леко трябва да ме "свалят" било и на земята Simple Smile

Тъкмо си помислих как всичко това почти напълно се припокрива с моята представа за 'идеалния'... а после видях, че си Раче Simple Smile Нищо чудно!
Бих допълнила - да ме обожава и цени не ВЪПРЕКИ, а ЗАРАДИ цялата съвкупност от качества и 'недостатъци', които всъщност са субективни, тъй като проклятието едни е благословия за други. Да ме оценява като човек, личност, да е толерантен към чувствителността ми, както аз съм емпатична и внимателна с него.
Да се смеем заедно, да имаме наши си, вътрешни шеги и кодове...Понякога няма по-голяма интимност от това да срещнете погледи насред тълпа от хора и да знаете точно за какво се подсмихвате един на друг, без да са необходими думи. Simple Smile

# 158
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
...да имаме наши си, вътрешни шеги и кодове...Понякога няма по-голяма интимност от това да срещнете погледи насред тълпа от хора и да знаете точно за какво се подсмихвате един на друг, без да са необходими думи. Simple Smile

Това няма как да стане от 1-2 срещи. Ако живееш с някого 20 години, не кодове, ами цели схеми ще си имате. Ние се разбираме без думи, ама си знаем кътните зъби.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Взаимното опознаване е неделима част от връзката и понякога продължава десетки години.

# 160
  • Мнения: 864
...да имаме наши си, вътрешни шеги и кодове...Понякога няма по-голяма интимност от това да срещнете погледи насред тълпа от хора и да знаете точно за какво се подсмихвате един на друг, без да са необходими думи. Simple Smile

Това няма как да стане от 1-2 срещи. Ако живееш с някого 20 години, не кодове, ами цели схеми ще си имате. Ние се разбираме без думи, ама си знаем кътните зъби.

Естествено, че става с опознаване, и то не толкова с време, а с преживяване на доста ситуации и събития заедно! Да съм казала, че го очаквам веднага?

# 161
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Имах предвид, че идеалният мъж не идва идеален. Няма индивид на земята, който да изпълни идеалния списък с идеалности на друг индивид. Със създаването на връзка и с времето, постепенно двата списъка някак си се нагаждат един към друг и първоначалният им изглед избледнява. В някои връзки това става бързо, при други изобщо не става. Идеалният мъж е някакъв фантастичен герой, съжалявам, ако попарвам нечии надежди( на младите булки). Ако няма компромиси, никога няма да намериш идеалния за тебе човек. Не и по списък.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Споделям и двете мнения горе, които се допълват взаимно.

# 163
  • Мнения: 12 473
Тарти, обаче списъка наистина многоо помага..)

# 164
  • Мнения: 864
....Аз се бях отказала да го търся. Колко жаби само целунах, ужас направо. Накрая вече се бях примирила, че на всеки мъж му има нещо и бам, срещнах моя. Толкова идеален ми се струваше, всички от обкръжението ни бяха луди по него. Викам си, как пък на мен точно ще ми обърне внимание, разведена с дете..
А то се оказа, че и той се е влюбил от пръв поглед, а аз тъпата не съм забелязала.
Може и да не е толкова идеален, но в моите очи е най-красивият, умният, чаровният и т.н.
Стана дълго, мисълта ми беше, че в очите на влюбената жена, обектът на чувствата ѝ е по-перфектен даже от този в мечтите .
Ох, много се разчувствах, като си спомних началото на връзката ни.💞


Съвсем неочаквано, след тежка раздяла, повреме на карантина, без никакви преспективи за това... срещнах перфектния мъж. Все още мисля, че сънувам.
Той ме обожава. Грижовен е. Мил е. Изключително интелигентен, дори с IQ на гений. Добър към животните и хората. Верен. Красив. Общителен. Забавен. Комуникацията с него е чудесна.
Много ли исках от един милионер...
Щастлива съм. И искам да повярвам, че след всичко го заслужавам.


Flushed Weary Sob
Къде ги срещате тези идеални мъже, бе хора... Как не ми се случи и на мен, а само разни парвенюта и Ганьовци.
Не толкова благородно завидях Stuck Out Tongue Closed Eyes

Общи условия

Активация на акаунт