Той или семейството ми

  • 3 737
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 611
Като чета авторката колко е умопомрачена каквото и да й напишем няма да го разбере.
Майка ти е права, авторке. Ако имаш и една мозъчна гънка ще я послушаш.

# 46
  • Мнения: 10 351
Не знам къде го е намерила този момък. Познавам няколко български турци и жените им имат висше образование. В университета имах поне 2-3 туркини колежки. Познавам жена дипломат от Турция, запознах се и със съпругът й - мисля, че беше писател. Явно, че висшето образование за жените не е табу за турците.

# 47
  • Мнения: 34
Ако не си от ромски пройзход не си и го помисляи.Живота е толкова хубав,започни да работиш евентуално ако имаш желание и да учиш.Неправи нещо за което изобщо не осъзнаваш сериозността.Ти си дете още,глупаво е в 21 век още да има хора мислещи по този начин.Всичко е толкова сложно в отношениятя между хората във времената в който живеем.Моят съвет е първо се запознай с различният живот който до сега си живяла и всичко ще се случи постепенно.Мъжете няма да избягат.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Много романтични филми е гледала авторката, където главната героиня пристава на любимия против семейство и приятели, бягат, женят се и се плодят на воля, а хепиендът е обагрен в розово. Животът ще я научи, че не става така. Жалко за родителите й, какво ли преживяват...

# 49
  • Мнения: 362
Авторке, за мен този човек не те обича истински щом ти поставя такива условия! Знам, че сега си мислиш, че той е голямата, единствената ти любов, но не си съсипвай съзнателно бъдещето заради него! Това дали ти искаш да учиш е едно на ръка.. Но не се оставяй да зависиш от него. Я си представи следната картинка - седиш при него мирно и послушно, не учиш, не работиш, родиш му 2-3 деца и след някоя друга годинка той те зареже и си намери друга. Ти какво ще правиш сама без образование, без 1 работен ден стаж и с деца?! Сега може той да ти се струва перфектен, но повярвай ми живота с него няма да е такъв! На турчина манталитета му е такъв, че приема жената като даденост, като предмет.. Казвам ти го от личен опит - и аз на твойте години (17-18) имах връзка с турчин. Майка ми тогава нищо не ми каза, не се намеси. Аз сама реших да прекратя всичко понеже виждах всички различия.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 259
Хубаво, не ти се учи, не учи, приключи си гимназията и се хвани на работа. Но не се жени и не раждай деца на мъж, който те третира като трета категория крава в обора.
Настръхвам от ужас като се поставя на мястото на майката на момичето, такова чудо да й дойде до главата. Но и тя, предполагам в страха и безсилието си, още повече отблъсква дъщеря си със скандали и нареждания. Разбирам я и нея, да дойде да ми каже момиченцето ми, че ще ходи да ражда на някакъв селтак, който не й дава да учи, но ще й направи огромния компромис да я вземе недевствена (след като най-вероятно той я е направил такава), сигурно и аз ще изпадна в неконтролируема паника.
Може би бих отишла тайно при родителите на момчето да им поговоря малко, убедена съм, че никой от тях няма да е във възторг от ситуацията и доста по-категорично ще дръпнат бебеправеца назад да си седи на Дто и да се жени за която му кажат.
Ужас, ужас, разтрепервам се като си помисля.

# 51
  • Мнения: 1 134
И аз имам дъщеря, още е бебе, но направо ми се сгадва, като чета темата. Авторке, ти нормална ли си???? На 18 да отидеш в махалата при насилника и родата, ужас. Спри с глупостите и почни да избираш университет. Дано имаш мозък и послушаш всички тук, защото виждаш, че никой не подкрепя безумната ти идея. Майка ти, пък, никога няма да мисли злото ти, така че помисли и над това и зарежи манипулатора.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз искам да попитам авторката как ги вижда тя нещата всъщност? Че майка й я е гледала от бебе до 18-тата й година, давала е всичко за нея за да може да бъде добре гледана и възпитана и изведнъж й прещраква нещо на горния етаж и решава, че тая дъщеря, за която се е трепала 18 години, трябва непременно да бъде нещастна, така че си поставя великата цел да я откъсне от голямата, великата, вечната любов?! Така ли, авторке? Щото няма логика някак. Едва ли има нормална майка, която да иска детето й да е зле. Така че си отвори малко очите и мозъка, проумей, че майка ти е с едно поколение напред и има житейски опит, който на теб ти липсва, така че ти говори за добро, момиче. Тя все още иска да си добре, ще го иска цял живот. Мислиш за себе си и хленчиш като бебе за играчка, а не си даваш сметка в какъв ад си я вкарала с тези си мераци. Ако не ти стига мнението на всички, писали тук, значи наистина си безнадежден случай.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Компромис направил,защото не си девствена ли?
Ами не!
Компромисите ги правиш само ти!
Защото това,че изобщо си се захванала с турчин и то задръстен и ограничен турчин е компромис.
Колко момичета българки на твоята възраст биха тръгнали с такъв?Много малко...
И второ-компромис от твоя страна е това,че търпиш подмятания за твоята девственост.

Като е искал девственица да беше си намерил някоя от тяхното диво село.
Обаче пак няма гаранция ,че ще е такава.

Аз познавам момичета от този етнос,които са с две висши образования,смениха доста гаджета ,като студентки.
И пак се ожениха за турци.Не са се оплаквали .
Обаче техните мъже също са със съвременни разбирания и образовани.

Искаш да се ожениш за него ?
Той ще ограничи свободата ти,ще те унижава,защото ще ти натяква,че не си била девствена,ще бъдеш безгласна буква,ще слугуваш,може и бой да ядеш,вероятно ще търпиш свекървата.....
ще бъдеш зависима,защото няма да имаш образование и професия.

Аз също имам дъщеря-не бих искала такова бъдеще за нея,даже се ужасявам,като чета.
Животът е само един-ти така ли искаш да го изживееш?
В такава среда ли искаш да отглеждаш децата си?
Къде са достойнството ти и самоуважението ти?

Майка ти мисли  за твоето бъдеще и защитава твоите интереси.
Завърши си висшето образование,за да имаш професия и да си независима.Компромиси с това не се правят.
Ако той те обича-да те чака.
Ако не-всеки по пътя си.

# 54
  • Мнения: 3 025
Според мен е въпрос на време да се разделят. На тези години всички сме си мислили, че няма такава любов като тази, но живота показва друго. Дори и да не послуша майка си сега, розовите очила бързо ще ги свали, като отиде у Асан и майка му я събужда в 6ч. сутринта да пере килими и да чисти цялата къща. За мен има значение дали е Асан или Атеж (т. е дали е от по- мургавите или  наистина е турчин). Тук проблема обаче е в ограниченоста в мисленето на " принца" и съответно иска да ограничи и нея. Турците подкрепят жените си да се развиват, а мургавите ги крадат на 12-13 години и до там с училището на момичето.
Да запише университет или да започне работа,така ще има и други възможности, може да срещне нова любов.

# 55
  • Мнения: 73
Какво означава с обща цел в случея, знаеш ли?
Знаеш ли,че при този "етнос" е съвсем в реда на нещата мъжът ти да те командва, да те удря,да прави секс с теб когато той реши, да прави секс с други жени, да си пряко подчинена на майка му и баща му, че и на бабата и дядото...
Когато след няколко години мозъкът ти си вземе превес над сега разбунтувалите ти хормони, и решиш да скъсш с оковите, няма да имаш образование, няма да имаш доходи и най-вероятно ще ти вземат децата..
Да,знаем,че "той не е такъв" , но все пак се поучи от опита на жени преди теб..
Слушай майка си..


Абе от къде ги вадите тия знания за традициите на ромите това че в някои роми е така не означава че това е при всички както има българи които са мамени синчета и позволяват на майките им да командват жените им и самите те пийнат по една ракия и почват с агресията както  и при двете раси има такива случай АЗ съм от ромски произход  с мъж ми живеем нормално и морално и не само ние моята среда няма такива които ти описваш спрете с расизма Simple Smile Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 13 031
Имаме приятели от българските турци. Едната двойка са ни състудент-юристи. Имаме познати български турци - адвокати, депутати, лекари. Всички са високообразовани и дори насърчават жените си да учат още. На втората ни дъщеря една от най-добрите приятелки и съученичка е туркиня. Кандидатствах заедно през зимата и сега ще са заедно студентки в чужбина.
Преди близо 15 г. на една почивка в Турция се запознахме с тамошно семейство и се сближихме. Общуваме, гостува е си. Мъжът и жената са електроинженер и работят заедно. Тя дори е на по-висок пост и той много се гордее с нея. Живеят със семействата на двамата му братя, чиито съпруги са съответно учителка и лаборантка.
За сметка на това, от години ползваме услугите за ремонти на баща и двама сина, които са от нашенските турски цигани. Техните жени не учат, не работят, не излизат, безгласни букви са и мъжете им ги овикват редовно по телефона и ги командват. Защото те носели парите у дома, а жените трябвало да слушат, шетат и да гледат деца.
И циганите държат на девствеността. Турците не са много по-различни от нас. Даже нашенските са много по-разкрепостени в желанието да докажат, че не са със закостеняло мислене.

А това, че и българи има такива, не означава, че трябва да се хваща с първия, който й е обърнал внимание и я иска боса и бременна до печката, вместо образована и равностойна като партньор.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт