Обречен ли е бракът без секс?

  • 4 884
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Не знам как да започна. Моят случай е следния. Женени от 13 години с две деца- на 12 и 7г. Добър и много грижовен баща, помага в домакинството. Проблемите започнаха преди 7г, малко след като родих второто ни дете разбрах, че мъжът ми се вихри из интернет сайтове за запознанства и е стигал до срещи с няколко девойки /според него само срещи, нищо повече не се е случило/. Беше ми много трудно да простя -бях сама по цял ден вкъщи, с бебе на ръце, бушуващи хормони….минах през много тежък за мен период. Но той молеше за втори шанс, осъзнавайки, че е допуснал грешка, обеща да не се повтаря и в името на децата дадохме шанс на брака си. Но се оказа доста по-трудно да продължим нормално, нещата вече не бяха същите. Аз станах по-дистанцирана, нямах му вече такова доверие. Сексът започна да се случва все по-рядко.
Напоследък нещата се влошиха още повече. Секс не сме правили вече близо 6 месеца. Оправданието е, че  сексът вече не му е приоритет. Разговаряме за това, според него проблемът му е психологически, чувство на вина, което води до ниско либидо. Кълне се, че няма връзка и не ми изневерява.
Иначе продължава да е много грижовен, помага много вкъщи и прекарва пълноценно време с децата, излизаме на разходки заедно, но до секс не се стига. Не знам вече какво да мисля и какво да чувствам. На моменти съм ок с това, но понякога ме обземат паник атаки и ми се иска да зарежа всичко и да не се мъчим взаимно повече. Но децата са тези, които ме спират, имат много силна връзка с баща си. Има ли шанс да превъзмогнем това според вас. Безнадеждно ли изглежда всичко отстрани?

# 1
  • Мнения: 12 622
На мен не ми се струва чак безнадеждно. Може и да се оправите.
Чудя се как така се е стигнало до ниско либидо поради чувство на вина, след като не е изневерил - но пък да излиза с момичета, е меко казано... зле. Може той да е разчитал, че няма да разбереш и като си разбрала, нещо в него да се е пречупило.

Въпросът е по-скоро ти какво искаш и дали си готова да живееш с него, след като си го "разкрила". И не в името на децата, а лично за теб. Ти - ти лично - обичаш ли го още? Вярваш ли му, че няма да направи пак същото? Простила ли си му и можеш ли да му простиш?

А сексът може да се възстанови, ако се възстановят любовта и доверието.

# 2
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Скрит текст:
  Без любов от днес нататък ще живея.
Независима от телефон и случай.
Няма да боли. И няма да копнея.
Ставам вързан вятър и замръзнал ручей.
Няма да съм бледна подир нощ безсънна -
но и няма да ми запламти лицето.
Няма вдън земя от мъка да потъна -
но и няма да политна към небето.
Няма да съм лоша - но и няма вече
жест като безкраен хоризонт да сторя.
Няма да ми притъмнява - но далече
няма да ми се отваря цял простора.
Няма вечерта да чакам изморена -
но и утрото за мен не ще изгрява.
Няма от слова да зъзна вкочанена -
но и няма да изгарям над жарава.
Няма да заплача на жестоко рамо -
но и няма от сърце да се засмея.
Няма да умирам аз от поглед само -
но и всъщност няма вече да живея.
 

Безнадеждно не бих казала. Просто е нов етап на съжителство и евентуално само ...приятелство.
P.S. Не липсата на секс би бил големият проблем, а изгубеното доверие и взаимна любов! За мен е описана ситуацията доста изчерпателно в поезия, която слагам в скрит текст ...

Последна редакция: пн, 11 май 2020, 13:24 от dias

# 3
  • Мнения: X
На колко сте години?

# 4
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Ако приемем че не те лъже, какво смята да предприеме за да си реши 'психологическите проблеми'?Защото няма как да не е наясно,че жената има нужди..6 месеца е не много, ами отчайващо много време.
За мен лично 'не искам секс"= "не искам секс с теб"
Също така, ТИ търсиш решение, а не той, още една червена лампа.
Не знам на колко сте, ама и на 50+ си има нужда от секс.Какво ще правиш, ти решаваш.Дали ще си намериш някой, дали ще се разделяте, дали ще се разбирате да си търсите навън и да живеете като съквартиранти...но общо взето без секс не става .

# 5
  • Мнения: 10 993
Не може ли някак да си простите взаимно. Ей така да го забравите и да започнете начисто, все едно миналото го е нямало.
На мъжът ми няма какво толкова да му прощавам, но съм простила на разни други роднини неща, които много са ме травмирали. Просто със силата на волята. Чувам, че много хора живеят в съжителства без секс, на мен ми е странно. Аз не мога така.
Това, което аз правя е да се снимам в разни магазини за бельо и да пращам снимките на мъжа ми по вайбъра.
Ако искаш да сте заедно и си готова да превъзмогнеш миналото, може да опиташ.
Другото, което мене ме радва са разни екзотични ваканции без децата / ако има на кого да ги оставиш/ и можете да си го позволите финансово.

# 6
  • Мнения: X
Не знам как да започна. Моят случай е следния.
Скрит текст:
Женени от 13 години с две деца- на 12 и 7г. Добър и много грижовен баща, помага в домакинството. Проблемите започнаха преди 7г, малко след като родих второто ни дете разбрах, че мъжът ми се вихри из интернет сайтове за запознанства и е стигал до срещи с няколко девойки /според него само срещи, нищо повече не се е случило/. Беше ми много трудно да простя -бях сама по цял ден вкъщи, с бебе на ръце, бушуващи хормони….минах през много тежък за мен период. Но той молеше за втори шанс, осъзнавайки, че е допуснал грешка, обеща да не се повтаря и в името на децата дадохме шанс на брака си. Но се оказа доста по-трудно да продължим нормално, нещата вече не бяха същите. Аз станах по-дистанцирана, нямах му вече такова доверие. Сексът започна да се случва все по-рядко.
Напоследък нещата се влошиха още повече. Секс не сме правили вече близо 6 месеца. Оправданието е, че  сексът вече не му е приоритет. Разговаряме за това, според него проблемът му е психологически, чувство на вина, което води до ниско либидо. Кълне се, че няма връзка и не ми изневерява.
Иначе продължава да е много грижовен, помага много вкъщи и прекарва пълноценно време с децата, излизаме на разходки заедно, но до секс не се стига. Не знам вече какво да мисля и какво да чувствам. На моменти съм ок с това, но понякога ме обземат паник атаки и ми се иска да зарежа всичко и да не се мъчим взаимно повече. Но децата са тези, които ме спират, имат много силна връзка с баща си. Има ли шанс да превъзмогнем това според вас.
Безнадеждно ли изглежда всичко отстрани?
На мен лично, ми изглеждат безнадеждни.
Той те е отписал още преди седем години, когато е "зачеркнал" семейството си заради лични "страсти".
Защо не си е тръгнал тогава?
Най-вероятно не е очаквал да го хванеш, просто е искал да се наиграе зад гърба ти.
Когато си разбрала, се е уплашил, че няма контрол над нещата/може да остане на улицата/трябвало му е време да приеме раздялата ви.
Не съм оптимист за отношенията и брака ви, съжалявам.

Пп:предлагала ли си му сега раздяла, какво казва?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 558
Вероятността този мъж да има любовница, никак не е за подценяване.

# 8
  • Мнения: 1 327
Според мен той си има любовница/и, но вече се е научил как да се скрие по-добре.
Доверие трудно се връща.
Вижда ми се безнадеждно.
Децаа ви са големи вече. Проведете един хубав разговор и ако не виждате перспектива, следва раздяла.

# 9
  • Мнения: 46 430
В някои случаи не, но не бих вярвала на мъж, който се вихри по девойки навън, а после обяснява, че сексът не му е приоритет. Очевидно е, че му е важен.
Честно казано би ме било гнус да докосва децата, не знаеш коя какво носи.

Липсата на секс до определени години, когато хормоналните нива са нормални, не се отразява добре и тепърва ще го усетиш. А най-вероятно той си получава неговата част навън. Ти сама трябва да прецениш дали да се вържеш на тази явна лъжа и да измъчваш себе си.

Може и да има здравословен проблем, който рязко да го е променил, но тогава хората се опитват да направят нещо от любов към другия, дори да нямат физическо желание.

# 10
  • Мнения: 10 993
Ако си готова за раздяла действай, но пък ако искаш да си останеш в съжителство може да си купиш вибратор. Една приятелка, която няма мъж си е купила, защото доктор и е казал, че част от здравословните и проблеми са от липсата на секс.
Каквото и да решиш, най-голямата грешка за теб като жена е да се измъчваш и да страдаш, особено пък да си мислиш, че проблемът е в теб, че не си секси или нещо подобно.
Идеята за любовник не я препоръчвам, защото за това си трябва определена нагласа.

# 11
  • Мнения: 7 168
Други са ви проблемите, липсата на секс е само част от тях. Ти не си му простила, но си останала в брака. Сега береш горчиви плодове.

# 12
  • Мнения: 10 993
Други са ви проблемите, липсата на секс е само част от тях. Ти не си му простила, но си останала в брака. Сега береш горчиви плодове.

И аз така мисля. Фрау Дана много си прозорлива.
Може би мъжете са по-раними и от нас.

# 13
  • Мнения: 4
Не съм сигурна точно какво искам. Страх ме е от раздяла. След като разбрах за залитанията му, поисках да се разделим веднага, понеже не исках да го виждам.Бях много огорчена. Той си намери квартира близо наблизо, но всеки ден идваше вкъщи и молеше да му прося. Издържах точно един месец.Беше ми много трудно сама, непрекъснато плачех и това се отразяваше на бебето. Оттогава не сме се разделяли. Сега, като повдигна темата за раздяла, казва, че не иска да е далеко от нас и ще се промени, но не го прави... и нищо не се случва.
За любовница- не знам....Това изисква време и пари предполагам, а той всеки ден след работа си е вкъщи, излизанията са ни винаги семейни, а и аз имам достъп до банковата му сметка.
Аз съм на 39г., той - 44г.
Наближавам 40 и да започвам наново е плашещо. Не съм ок с връзка между партньори с деца от предишни бракове. Струва ми се още по-сложно от това, което имам. Не вярвам някой да ме приеме с децата безрезервно, без това да им се отрази и на тях. 

# 14
  • Мнения: 2 861
Според мен е възможно да търси жени за разговор , но при мъжете доколкото знам се търсят приятели за тази цел . Така , че едва ли . Рутината си казва думата , но той би трябвало да е до жена си и до детето , а не да излиза . А ако ти търсеше чужди мъже , дали щеше да мисли , че е било за разговор .
Като бях на 20 един ме покани да се видим и предварително ми беше казал , че има приятелка , а аз не очаквах , че ще ми се натиска след като ми го казва това . Така че , мъжете са си такива .
Просто сте си поомръзнали .

Общи условия

Активация на акаунт