Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 899
  • 724
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 300
Завързвам двете маратонки една за друга, от четирите краища на връзките правя един голям възел. Опирам маратонките с подметките към стъклото държейки възела за да висят и затварям вратата така че само възела да остане отвън а вратата прещипва връзките. Така обувките висят от вътре на вратата а не тракат вътре. Избира се програма за време защото иначе сензора отчита че няма пране и сушилнята ще спре. Пускаме на 1 час и после проверяваме ако се налага за още.
Добре де, а така няма ли да се прецака уплътнението на вратата? 🤔

# 331
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
При нас отпада варианта за Gorenje, защото са останали само мостри от модела, който искахме в Технополис, а искаме да я вземем от там, защото имаме възможност за остъпка, та сега се спях на два модела на Електролукс, които са в същия клас като на Горенето, което бях избрала.
Спряла съм се на тези два модела:
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW9H478S/p/688378
и
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW9H478S/p/688378

но освен  размера, цената и годишната консумация на енергия не видях друга съществена разлика.

Знам, че изборът нас техника е въпрос на късмет, та мисля да рискувам с един от двата модела Blush

# 332
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Аз съм с АЕГ 8ма серия. Беше около парите на показаният модел Електролукс. Две години ни служи вярно, доволна съм.
Ето тази е:
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DEG48S/p/687524
Избирах я в колата пред магазина. Отидохме за едно Беко, но го нямаше, а аз исках да я взема веднага. Обърнах се и видях тази, грабна ме, направо се залепих за нея. Беше намалена и излизаше 100 лв повече от Бекото. Но...и нея я нямаше в наличност. Разколебах се за Бекото. Седнах в колата на спокойствие да чета и сравнявам и реших да е АЕГ-то, и двете пристигаха след 2 дни. Идеална е, всичко пъхам вътре, само за обувки не съм се прежалила.

# 333
  • Мнения: 449
Слънчевата Манди  и двата линка които си изпратила са еднакви . Не знам каква е другата която си гледала , но тази е хубава и харчи малко ток . Тази например , която е показала blue angel харчи доста повече ток .
Гледайте с въжможно най- голям барабан и с по- ниска консумация на електроенергия Hug

# 334
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Слънчевата Манди  и двата линка които си изпратила са еднакви . Не знам каква е другата която си гледала , но тази е хубава и харчи малко ток . Тази например , която е показала blue angel харчи доста повече ток .
Гледайте с въжможно най- голям барабан и с по- ниска консумация на електроенергия Hug
Аз я взех И заради гаранцията, която и сега е 5 години. На Електролукс, например, е 2 години. 58 кВ на годишна база не са много, около левче месечно идва отгоре.
Нека момичето си прецени, всеки има различни виждания и приоритети. АЕГ и Електролукс са на един собственик, така че и двете ще са ОК.

# 335
  • Мнения: 38
Здравейте, не мога да намеря правилна тема по въпроса ми и за това реших да питам тук.
Закупихме си перална и сушилна на Горение. Търсим сервиз да ги монтира една върху друга и да ги върже за ВиК. Оторизираният сервиз на Горение ни казват, че могат чак на 28.09., което ни е късно. Някой знае ли сервиз, който може да ги монтира?
Благодаря! Simple Smile

# 336
  • Мнения: 3 039
Здравейте,не мога да помогна със сервиз,но само проверете дали това не нарушава гаранцията по някакъв начин...Аз за един бойлер имах големи разправии за това,че го монтира баща ми който е ел.инженер...

# 337
  • Мнения: 11 626
Здравейте, не мога да намеря правилна тема по въпроса ми и за това реших да питам тук.
Закупихме си перална и сушилна на Горение. Търсим сервиз да ги монтира една върху друга и да ги върже за ВиК. Оторизираният сервиз на Горение ни казват, че могат чак на 28.09., което ни е късно. Някой знае ли сервиз, който може да ги монтира?
Благодаря! Simple Smile
Нямате извод за водата на пералнята ли? Иначе освен да завиете маркуча към крана и да вкарате в тръбата за канал, маркуча за мръсна вода, няма друго какво да се прави, освен да се нивелира много хубаво.
За сушилнята, ако няма да я включвате към канал, не ви остава нищо друго освен да я качите върху пералнята. Тя си има контейнер за водата.

# 338
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Здравейте, не мога да намеря правилна тема по въпроса ми и за това реших да питам тук.
Закупихме си перална и сушилна на Горение. Търсим сервиз да ги монтира една върху друга и да ги върже за ВиК. Оторизираният сервиз на Горение ни казват, че могат чак на 28.09., което ни е късно. Някой знае ли сервиз, който може да ги монтира?
Благодаря! Simple Smile
Нямате извод за водата на пералнята ли? Иначе освен да завиете маркуча към крана и да вкарате в тръбата за канал, маркуча за мръсна вода, няма друго какво да се прави, освен да се нивелира много хубаво.
За сушилнята, ако няма да я включвате към канал, не ви остава нищо друго освен да я качите върху пералнята. Тя си има контейнер за водата.
Имат и още нещо, което е много, много важно и задължително. Да махнат транспортните болтове на пералнята, защото ще я счупят, ако те останат. Те фиксират барабана по време на транспорт и преди експлоатация трябва да се отстранят. Лесно е, аз, като жена, не съм се затруднявала да го направя сама. Намират се на гърба на пералнята и обикновено са лесно забележими.

# 339
  • Мнения: 11 626
Е не съм и допускала, че не знаят за транспортните болтове. То човек, като я разопакова, първо упътването за инсталация чете. Най-подробно е описано - стъпка по стъпка.

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Здравейте! Следя темата отдавна , за да се ориентирам в избора си на сушилня (и пералня). Спрях се на Gorenje , но се оказва ,че пералнята е за 10 кг, а сушилнята за 8. И сега съм в чуденка какво да правя?Head BandДали това ще е проблем...

# 341
  • Мнения: 11 626
Така или иначе никога няма да можеш да набуташ в сушилнята 10 кг. чаршафи например, а надали имаш толкова за пране. Дори и да переш дрехи с пълен барабан, надсли всички ще са подходящи за едновременно сушене. При пералните по-скоро се гледа обемът на барабана, а килограмите отразяват какво натоварване може да понесе моторът. Ако поразгледате, ще забележите, че има много модели за едни същи килограми, но с различен литраж.

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Така или иначе никога няма да можеш да набуташ в сушилнята 10 кг. чаршафи например, а надали имаш толкова за пране. Дори и да переш дрехи с пълен барабан, надсли всички ще са подходящи за едновременно сушене. При пералните по-скоро се гледа обемът на барабана, а килограмите отразяват какво натоварване може да понесе моторът. Ако поразгледате, ще забележите, че има много модели за едни същи килограми, но с различен литраж.

Благодаря! С други думи няма място за притеснение🙂. Със сигурност не мога да събера 10 кг пране. Ще действам смело тогава🙃

# 343
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Е не съм и допускала, че не знаят за транспортните болтове. То човек, като я разопакова, първо упътването за инсталация чете. Най-подробно е описано - стъпка по стъпка.
Има хора, които не четат. Затова си позволих да пиша за тях. Чела съм за счупени перални, заради транспортни болтове, включително в този форум. Така че, не си чуди, хора всякакви.

# 344
  • Мнения: 11 626
Е не съм и допускала, че не знаят за транспортните болтове. То човек, като я разопакова, първо упътването за инсталация чете. Най-подробно е описано - стъпка по стъпка.
Има хора, които не четат. Затова си позволих да пиша за тях. Чела съм за счупени перални, заради транспортни болтове, включително в този форум. Така че, не си чуди, хора всякакви.
Разбрах аз, защо го написа. Ами да четат. Като стане така, до следващия път ще са се научили да четат "гладко". От четене не се ослепява, а само се поумнява.

Общи условия

Активация на акаунт