Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 537
  • 724
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 952
Имате ли от новите сушилни на Miele ? Или кой модел на Miele от по- новите бихте ми препоръчали? Моля за мнението ви и предварително благодаря Simple Smile
  Добър вечер бихте ли ми препоръчали сушилня до 700 лв . Благодаря предварително

# 346
  • Мнения: 6
Здравейт, харесала съм си пералня и сушилня Горение, но като гледам размера на пералнята в дълбочина е по малкък (55см) от размера в дълбочина на сушилнята (63 см). В магазина бяха една в/у друга, но там все пак не работят. Въпросът ми е дали ще е проблем ако просто ги поставя една в/у друга, без свързващ кит, тъй като горение нямат такъв? Сегашната ми пералня е още по малка 51см и вече я отписах. Вижда ми се съвсем невъзможно да сложа сушилня в/у нея Disappointed

# 347
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Някъде в последните мнения се коментираше универсален кит.

# 348
  • Мнения: 133
Ако в магазина са били една върху друга - взимай ги. Взимай и кита с който са били, ще дадеш над 1600 лв. за тях така че 1 кит ще е не повече от 80-100 лв., но си решаваш проблема.

# 349
  • Мнения: 7 106
Здравейт, харесала съм си пералня и сушилня Горение, но като гледам размера на пералнята в дълбочина е по малкък (55см) от размера в дълбочина на сушилнята (63 см). В магазина бяха една в/у друга, но там все пак не работят. Въпросът ми е дали ще е проблем ако просто ги поставя една в/у друга, без свързващ кит, тъй като горение нямат такъв? Сегашната ми пералня е още по малка 51см и вече я отписах. Вижда ми се съвсем невъзможно да сложа сушилня в/у нея Disappointed




63 см. е общата дълбочина с люка и отзад има едно удължение на горният капак. Тази дълбочина касае тези, които ще я прибират в шкаф с гръб. Това, което те интересува теб е дълбочината долу при краката, която е 53 см. измерена от мен за модел Gorenje DA83IL/I, тъй като такава имам вкъщи. Сложена е без кит върху пералня LG с дълбочина измерена при капака 54 см. И тъй като крачетата на сушилнята не са при самия ръб, а малко по-навътре сушилнята си стои стабилно на собствените си силиконови крачета върху пералнята и си върши идеално работата Grinning.

Вземи една рулетка и иди и огледай още веднъж, за да си спокойна, може да се окаже че нямаш нужда от нова пералня, ако само заради това ще я сменяваш.

# 350
  • Мнения: 6
Здравейт, харесала съм си пералня и сушилня Горение, но като гледам размера на пералнята в дълбочина е по малкък (55см) от размера в дълбочина на сушилнята (63 см). В магазина бяха една в/у друга, но там все пак не работят. Въпросът ми е дали ще е проблем ако просто ги поставя една в/у друга, без свързващ кит, тъй като горение нямат такъв? Сегашната ми пералня е още по малка 51см и вече я отписах. Вижда ми се съвсем невъзможно да сложа сушилня в/у нея Disappointed




63 см. е общата дълбочина с люка и отзад има едно удължение на горният капак. Тази дълбочина касае тези, които ще я прибират в шкаф с гръб. Това, което те интересува теб е дълбочината долу при краката, която е 53 см. измерена от мен за модел Gorenje DA83IL/I, тъй като такава имам вкъщи. Сложена е без кит върху пералня LG с дълбочина измерена при капака 54 см. И тъй като крачетата на сушилнята не са при самия ръб, а малко по-навътре сушилнята си стои стабилно на собствените си силиконови крачета върху пералнята и си върши идеално работата Grinning.

Вземи една рулетка и иди и огледай още веднъж, за да си спокойна, може да се окаже че нямаш нужда от нова пералня, ако само заради това ще я сменяваш.

Много благодаря Зори Hug мина ми през акъла,че може да е заради вратата, но по аналогия нали и пералнята има такава, реших, че би трявало и в описанивто на пералнята да са включили и вратичката, като пишат 53см. Ще отида с ролетката да измеря Hug Иначе, да, реших да снемя пералнята защото от технополис по телефона ми казаха, че абсурд да закрепя сушилня в/у нея.

Доктора 46 , в магазина ги бяха поставили без кит, за това после като видях в характеристиките размерите малко се стреснах. Но ще отида да меря и да питам Blush

Много благодаря на всички Hug така се бях отчаяла !

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте, спрях се на този модел сушилня Bosch WTR85V10BY. Има промоция в Зора с 200 лв. намаление. Ако някой ползва същия модел ще помоля за мнение. Как изсушава, мачка ли  дрехите?

# 352
  • Мнения: 2 294
Здравейте. Някой има ли такава сушилня https://www.candy.bg/bg_BG/prilozenie/prane-susene/susilni/-/cat … 1822/cso-h7a2te-s. Търсим нещо с бюджет до 700-800 лв макс. На тази ме притеснява единствено галванизирания барабан, както прочетох по-назад мнение за него. Другото не го разбирам много.

# 353
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Здравейте, спрях се на този модел сушилня Bosch WTR85V10BY. Има промоция в Зора с 200 лв. намаление. Ако някой ползва същия модел ще помоля за мнение. Как изсушава, мачка ли  дрехите?

Ползвам по-стар модел, но не вярвам с този да ма проблем със сушенето или мачкането.

# 354
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Здравейте, спрях се на този модел сушилня Bosch WTR85V10BY. Има промоция в Зора с 200 лв. намаление. Ако някой ползва същия модел ще помоля за мнение. Как изсушава, мачка ли  дрехите?
Аз имам такава от началото на тази година. Доволна съм много

# 355
  • Мнения: 6 843
Имате ли представа какъв размер трябва да е тръбата за сушилня тип въздуховод? Има ли изискване за ефективност както има при аспираторите, свързани с комин?
В момента не ми вдигат телефона в магазина, от който съм решила да купувам, а ми е интересно и се чудя дали е добър вариант за нас.

# 356
  • Мнения: 543
Това някаква сушилня втора употреба ли е. Съвремените сушилни нямат такава тръба за горещ въздух.

# 357
  • Мнения: 6 843
Да, втора употреба е. Нас като цяло ни блазни идеята въздухът да излиза отнякъде. Имаме и възможност. Бяха я оставили като идея още преди да разбера за тези с въздуховод.

# 358
  • Мнения: 543
Хм.....трябва да прочете упътването на този или подобен модел. Тук сякаш не сме много запознати с тези модели сушилни с въздуховод. Може ако се включи някой от чужбина (особено в САЩ са по-разпространени) да обясни по-добре. Защо ви блазни въздуха да излиза от някъде не разбрах? Също така нали сте наясно че този тип сушилни са много енергоемки - загрява се въздуха с нагревател, минава през дрехите и после се изхвърля т.е. се изхвърля голямо количество топлина която първо е платена. Също така за САЩ съм попадал на статии че този тип сушилни са един от главните виновници за пожари поради задръстените с мъхове въздуховоди, така че имайте предвид и почиствайте редовно.

# 359
  • Мнения: 6 843
Хм.....трябва да прочете упътването на този или подобен модел. Тук сякаш не сме много запознати с тези модели сушилни с въздуховод. Може ако се включи някой от чужбина (особено в САЩ са по-разпространени) да обясни по-добре. Защо ви блазни въздуха да излиза от някъде не разбрах? Също така нали сте наясно че този тип сушилни са много енергоемки - загрява се въздуха с нагревател, минава през дрехите и после се изхвърля т.е. се изхвърля голямо количество топлина която първо е платена. Също така за САЩ съм попадал на статии че този тип сушилни са един от главните виновници за пожари поради задръстените с мъхове въздуховоди, така че имайте предвид и почиствайте редовно.
Ах, това не го знаех. Благодаря много за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт