Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 1

  • 32 549
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 405
Та въпросът ми е за първо желание не би ли трябвало да има 3т? При положение, че понастоящем е на място, където е влязъл с 2т? В системата пише Вече сте използвали 3 точки по реда на желанията от предходни класирания!

За тази учебна година сте използвали точките за първо и второ желание. До началото на кампанията за следващата година ще имате само 1 точка за поредност на желание. Пълен набор точки ще имате отново за класиранията за следващата година.
Ами и това не е така, защото сега съм наредила кандидатури и за първата градина точките са 11, което значи 2т за поредност на желание. Confused

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Така е. Нашето момче беше прието май месец по второ желание, където бяхме използвали две точки. Това позволи края на август да кандидатстваме по първо желание и да използваме трите точки за такова. Изрично системата предупреждава, че е еднократно.

# 692
# 693
  • София
  • Мнения: 6 010
Направо съм бясна! Съвсем отговорно мога да кажа, че тия хора са празноглавци! Разбирам, че точката за СДЯ може да се махне и просто прецаканата група ще бъде не от едни деца, а от други, но това се прави с гратисен период от 2+ години! Защото в момента децата набор 2018, които вече посещават и тези от набор 2019, които са дали капаро са следващата учебна година са прецакани. Дано не го приемат иначе ще се съдим.
Аз лично ще пиша становище и прозивавам всеки, които не е съгласен с новия проект да го направи.

# 694
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
М да, изобщо я няма в критериите точката за СДЯ, при това без гратисен период, а на РГ казаха от 2022 г.
Съгласно § 3 от ПЗР наредбата влиза в сила от 1 март 2021 г. т.е. за първото класиране ще е действаща.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 410
Пфф, какво можем да направим за спрем това?! Наистина е безумно без гратисен период.

# 696
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Има и родители, които считат че ако има точка за СДЯ, децата от яслени групи на ОДЗ не следва да продължават автоматично, а да кандидатстват за първа група отново. Като цяло са разнопосочни мненията, сигурно ще се види и от становищата.

# 697
  • София
  • Мнения: 9 111
Може да пишете становища на посочения мейл. Аз с тези непрекъснати промени направо не смогвам на моменти да вникна в дълбочина и да осмисля всички ефекти.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 410
Може да пишете становища на посочения мейл. Аз с тези непрекъснати промени направо не смогвам на моменти да вникна в дълбочина и да осмисля всички ефекти.

Има ли някакъв задължителен формат? Освен това, не мога да се ориентирам къде са написали, че отпада от март 2021?

# 699
  • София
  • Мнения: 9 111
Няма формат. Ако не е посочен някакъв изричен гратисен период, би следвало да влезе в сила с приема на наредбата.

# 700
  • Мнения: 587
Здравейте,кога ще се решава за тази прословута точка?Толкова се надявахме на нея и сега пак ново 20!

# 701
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Може да пишете становища на посочения мейл. Аз с тези непрекъснати промени направо не смогвам на моменти да вникна в дълбочина и да осмисля всички ефекти.

Има ли някакъв задължителен формат? Освен това, не мога да се ориентирам къде са написали, че отпада от март 2021?
§3 от Преходни и заключителни разпоредби /ПЗР/. Няма възможност да се копира конкретен текст или поне аз не намирам.

# 702
  • Мнения: 16 871
Становища, становища!
Толкова чакахме да ни приемат, набор 2018, сега ново 20.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 010
Верче, вие приети ли сте някъде?

# 704
  • Мнения: 16 871
Да, да, ходи на ясла.
Ама ми писна вече. Второ чакаме, нито ще се ползва като породено, нито нищо. Остава да вземат и точката от СДЯ и накрая до първи клас да ги гледам вкъщи, защото нали томбола всяка година като гледам ще правят с нови критерии Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт