Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 1

  • 32 455
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, да, ходи на ясла.
Ама ми писна вече. Второ чакаме, нито ще се ползва като породено, нито нищо. Остава да вземат и точката от СДЯ и накрая до първи клас да ги гледам вкъщи, защото нали томбола всяка година като гледам ще правят с нови критерии Rolling Eyes

В същото положение сме и заради това, че разликата ще е 2г. 3м. явно ще ни е по-лесно и няма да е породено. Само дето и в СДЯ не го приеха с максималните точки и сега ще плащаме стотици левове на месец само да се доберем до държавната градина, за която всички сме плащали данъци... Тия хора не разбират ли, че си играят с живота на хората? Малоумници! Аз ще ходя всеки ден бременна, а после и с новородено да карам баткото на 10 километра до и от ясла вместо да го запиша до нашия блок в по-евтина частна само заради пустата му точка... Демек това фиктивно отчитане на дейност на нас ще ни струва за момента време И пари. А това, че сме решили да имаме второ дете И защото сме имали спокойствието от тази точка дори не ми се коментира, защото сега шансът след 2 години да плащаме две частни градини не е никак малък. Егати некадърните и некомпетентни хора са ги събрали.

И да уточня - не коментирам дали тази точка трябва или не да остане завинаги, а че просто ако ще се маха то това да е с необходимия гратисен период, така че засегнатите страни да имат право на информирано решение.

# 706
  • Мнения: 16 867
Абсолютно! Моят коментар е точно, че няма гратисен период.
Имахме невероятният късмет да го приемат и то на чудесно място!

Ти хубаво ще плащаш, аз ще плащам, но да ти кажа ли сумарно колко е ходил, заради болести?
Ми малоумни са, защото ако трябва да плащаш частна ясла, да ползваш болничен или неплатен, да му платиш лекарствата и то ти излиза, че е по-добре да си безработен от малцинствата и да народиш едно котило. Бясна съм е много меко казано.

Строила съм цялата рода да пускаме становища

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Да, да, ходи на ясла.
Ама ми писна вече. Второ чакаме, нито ще се ползва като породено, нито нищо. Остава да вземат и точката от СДЯ и накрая до първи клас да ги гледам вкъщи, защото нали томбола всяка година като гледам ще правят с нови критерии Rolling Eyes
А защо да не се ползва като породено?

# 708
  • Мнения: 16 867
Няма да отговаря на разликата, ако не се лъжа в момента се дава точка за деца с разлика до 2 г.

Но в наредбата има планирани промени и в аспекта за многодетни и породени. Хем раждайте деца, че застаряваме, хем оправяй се сам.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Ще следя. Ние ще отговаряме и на многодетни, и на породени 😣

# 710
  • Мнения: 16 867
Следи, да. Ако приемат наредбата в този й вид, ще може или само за многодетни, или само за породени. ако правилно съм разбрала, че ми причерня през очите.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Следи, да. Ако приемат наредбата в този й вид, ще може или само за многодетни, или само за породени. ако правилно съм разбрала, че ми причерня през очите.
Ако едно от двете може, пак добре. Не мога да повярвам какви безумия се случват. Ние точки имаме - за брат, за породени, за многодетни..все нещо ще свърши работа . Но около мен хората масово са извън всякакви класирания, а наскоро чух за цените по частните детски ясли/градини + задължителни дарения, за да те приемат дори и в тях...

# 712
  • Мнения: X
А защо махнаха точката, не искаха ли някои родители да се махне,че не е ок? Не стига, че институциите ни са некадърни, но и от постоянното драпане и разединяване между родителите в различни посоки накрая това е резултата...

# 713
  • София
  • Мнения: 6 010
А защо махнаха точката, не искаха ли някои родители да се махне,че не е ок? Не стига, че институциите ни са некадърни, но и от постоянното драпане и разединяване между родителите в различни посоки накрая това е резултата...

 Ние не коментираме дали точката да остане или да я махат, въпреки, че всеки си има мнение, сигурна съм. Коментираме, че АКО това ще се прави трябва да е с малко мисъл за засегнатите.

Верче, няма значение кой колко ще плаща или загуби, важното е да пишем подробни становища за да видят черно на бяло, че много семейства ще бъдат засегнати по редица причини, които не могат просто така да се сложат под общ знаменател.

# 714
  • Мнения: 16 867
Да, становища му е майката, съгласна съм.

# 715
  • Мнения: 587
Писах и аз възмущението си,но за съжаление има едва 8-9 писма изпратени от вчера.Дано пишат повече родители

# 716
  • Мнения: 16 867
Ще има. Срокът е до 17.10. Родители, роднини, всеки може да пише. Доста засегнати има, особено родените 2018, които им предстои кандидатстване, отново.

# 717
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз и мъжът ми все още не сме писали, ако бях писала вчера щях да си излея яда, а това не е конструктивно.

# 718
  • Мнения: 587
Да,затова писах днес,но да си призная толкова съм гневна,че не си намирам място.

# 719
  • Мнения: 416
Няма да отговаря на разликата, ако не се лъжа в момента се дава точка за деца с разлика до 2 г.

Но в наредбата има планирани промени и в аспекта за многодетни и породени. Хем раждайте деца, че застаряваме, хем оправяй се сам.

Не видях в наредбата промяна на критерия брат/сестра, както и този за породени деца. Остават си с по 1 точка.

Общи условия

Активация на акаунт