Mислите ли, че мъжете се връщат?

  • 13 515
  • 222
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 124
То не е от нищото,  слушаш едната страна само Simple Smile
Смисъл? Thinking

Едит. Да, разбрах какво искаше да кажеш, но аз говоря попринцип, не за конкретния случай.
На мен също ми се е случвало. Запознавам се с един господин, казали сме си кой, какво, що и на втория месец без никакви предварителни индикации - ми няма да се получи.Що? Ми просто няма, айде чао. И седиш и се чудиш, сега къде сбърках, какво не му хареса, сигурно в това сбърках, не, не, по-скоро в това.
Ами тъпо е, хора. Не е мъжко. Не че на жена отиват к*рвенски номера, ама от мъж като дойдат е не жалко, а следващото.

Не мога да разбера защо е нужна цялата тази драма, търсене или насаждане на вина, веднага разни епитети към отсрещния... Ами и на петия ден може да се прецени, че дадени отношения няма да проработят, не заради някакви конкретни причини или трески у някого от двамата. Не можем да си пасваме с всекиго и по-добре това да се осъзнае навреме, а не да се влачи някакво подобие на връзка с месеци и години.
А и никой никому не е длъжен - щом се чувстваш некомфортно в едни отношения, твое право е да си тръгнеш. Това не те прави гадняр, негодник, комплексар, недорасъл и т.н.

# 166
  • Мнения: 10 999
вижте сега съвременния свят на възрастните не предполага постоянно да намираш свободни партньори. За това когато намериш някого с когото се чувстваш добре и той внезапно си тръгне е нормално да мислиш, какво не направих както трябва. Не съдете прекалено прибързано.

# 167
  • Мнения: 3 510
SamoDiva, въпросът е морален. Естествено, че никой на никого не е длъжен и това, че той не се е чувствал щастлив с мен и е искал да си тръгне, не го прави лош човек. Когато по-рано обаче въпросният човек е заявил към теб някакви намерения, обещал ти е нещо, е хубаво преди да си тръгне, поне да ти каже защо си тръгва. Аз нямаше да го вържа насила за себе си. Насила хубост не става, знам. Дори нямаше и да му се разсърдя. Ние се видяхме година и половина след това и той ме попита "мразиш ли ме". Явно е осъзнал, че е постъпил глупаво, но така и не каза каква е причината да си тръгне. Мен вече не ме и интересуваше.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 14:45 от Blackbling

# 168
  • Мнения: 2 638
Аааа, ами я си задай въпроса, дали не е тръгнал, заради друга? И ти, като му искаш чистата истина, той да каже- отивам при друга, защото тя е такъв и такъв човек, има еди какви си черти в характера, които ти нямаш... Такава истина как ще ти подейства? Понякога, само понякога в отношенията, е по- добре да се премълчат някои неща.

# 169
  • Мнения: 339
Виждам, че е станала интересна дискусия по споделения от мен случай. Искам само да добавя някои неща и те са, че въпросният господин се правеше на много влюбен, но според мен само на думи. Действията му говореха друго. Дори и не ме интересува дали наистина е имал някакви чувства към мен, след като аз лично не се чувствах особено комфортно в тази “връзка”. Просто излизахме и двамата, според мен, за разнообразие. Иначе със сигурност знам /от общи познати/, че не е намерил друга и това не е причината да си тръгне.
Аз лично никога не бих обвинила себе си за чуждо поведение, вкл. и в случая.  По-скоро бих искала да знам причината от чисто любопитство - такова като на дете, което не може да дочака Коледа, за да види какво има в подаръците под елхата. Именно защото знам, че не си е тръгнал заради друга жена, още по-интересно ми става, но не знам до кога, може би след 2-3 месеца, като ме завъртят ангажиментите, едва ли изобщо ще се сетя за случая, но сега ме гложди, разбира се не до саморазрушение.
Между другото, според мен, въпросният мъж имаше сериозни комплекси, дори проявяваше и някаква ревност, които много точно пасват на поведението му. Затова го разбирам, че по точно този начин прекрати отношенията ни, но както казах, любопитна ми е причината за това.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 15:42 от kuku_i_pipi

# 170
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ако виждам, че на човека срещу мен системно се разминават думите с действията и не се чувствам комфортно в такава връзка, последното нещо, което би тръгнало да ме интересува, ще е каква е била причината за пореден път думите и действията да се разминат.
Но това съм аз.

# 171
  • Мнения: 339
Само забравих да добавя, че отдавна го блокирах в телефон, Viber, FB, и т.н., така че ще ми е малко трудно да разбера причината, освен ако не се изпусне пред общи познати.

# 172
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ти си го блокирала, ама и той не те търси.... Grinning

# 173
  • Мнения: 2 124
Е, явно си я има дозата яд и наранено его, щом такива блокади са наложителни.

# 174
  • Мнения: 339
Ти си го блокирала, ама и той не те търси.... Grinning
Аз го блокирах 1 месец след случката и след като в съобщение го попитах има ли нещо да ми каже, на което той не отговори.
Иначе ако иска има начин да се свърже с мен - имаме общи познати. Друг е въпросът дали аз ще искам да го чуя.

# 175
  • Мнения: 339
Е, явно си я има дозата яд и наранено его, щом такива блокади са наложителни.
Не, просто действам на принципа каквото повикало, такова се обадило.

# 176
  • Мнения: 3 510
Аааа, ами я си задай въпроса, дали не е тръгнал, заради друга? И ти, като му искаш чистата истина, той да каже- отивам при друга, защото тя е такъв и такъв човек, има еди какви си черти в характера, които ти нямаш... Такава истина как ще ти подейства? Понякога, само понякога в отношенията, е по- добре да се премълчат някои неща.
Аз казах, че искам да знам истината, дори да е супер неприятна. Премълчават се подробностите, като например "оставям те заради тази жена, защото е по-добра, по-красива, по-умна и т.н." Винаги има деликатен начин да се каже такова нещо, стига човекът отсреща да има малко сиво вещество.
Ако ти си в такава ситуация и разбереш от някой друг, че те е оставил заради друга жена, по-лесно ли ще го приемеш? Не е ли по-добре да го чуеш от него?

# 177
  • Мнения: 17 412
Поредните истории, в които едната страна седи и се надява да ѝ се получат нещата с друга. Ослепяла и оглушала за реалността. На такива коокото и да им се обяснява, пак не разбират защо, и ето - отмъщение даже Wink

# 178
  • Мнения: 2 124
За мен трети човек никога не е причина за раздялата - може да е поводът, катализатор на "проглеждането", но причината си е тлеела в самата връзка.
И няма значение кой бил добър, мил и т.н., въпросът опира до съвместимост, не е нужно да сме идеални и изтъкани само от "положителни" качества.

# 179
  • Мнения: 3 510
Поредните истории, в които едната страна седи и се надява да ѝ се получат нещата с друга. Ослепяла и оглушала за реалността. На такива коокото и да им се обяснява, пак не разбират защо, и ето - отмъщение даже Wink
Никой не се надява за нищо. Моята история е на повече от 3 години и аз отдавна съм претръпнала към този човек. Съвсем друг ми е на дневен ред. Просто тази връзка (или по-скоро самата раздяла, защото макар и кратка, връзката си беше ок) ми е оставила някаква горчилка и не искам да се разделям с никой друг по този начин.
Но трябва да има някакъв такт в отношениета между хората все пак, дори и да не са били толкова дълги. Не можеш да казваш "и к'во като те е оставил, да не е най-големия злодей заради това". Не, не е. Просто е некоректен. И такива хора са некоректни не само в личен и любовен план, ами във всякакъв.

Общи условия

Активация на акаунт