Mислите ли, че мъжете се връщат?

  • 13 391
  • 222
  •   1
Отговори
# 150
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ами според мен е точно обратното. Когато ти се случи n на брой пъти, си казваш "значи проблема е в мен", а не започваш да мислиш по-адекватно. Напротив, проблемът се задълбочава още повече.
Иначе то точно това е най-кофтито, че като не получиш обяснение, започваш да си мислиш всевъзможни глупости, които най-вероятно не са истина, но в този момент мозъкът ти не може да го проумее и се самонараняваш излишно по този начин.
За това казвам, че е супер глупаво да не те се даде обяснение. Предпочитам да ми кажат "това и това в теб не ми допада", отколкото аз сама да нося вода от 100 кладенеца и да ме човърка, а то това е неизбежно, когато някой се изпари като п*ъдня из гащи. Несериозно е и води до травми.
Няма две мнения за това, че е незряло да се изнижеш без обяснение.
Да си внушаваш обаче, че има проблем и че този проблем е в теб, особено след като никой нищо не ти е казал.... Това е пряк път към пораженческото мислене. Тръгнеш ли веднъж с нагласата, че проблема е първо в теб, все така ще я караш. А проблемът много често НЕ е в теб.
Съставянето на хипотези къде е проблема без необходимата за това информация е тотално губене на време. Но.... всеки сам си преценява.

Щом не е искал да каже какъв е проблема - най-вероятно е знаел, че ще засегне отстрещния човек...
Понякога  е по-добре нещата да останат недоизказани.
Това е една вероятност, да. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 182
Подкрепям мнението на Phoenix Wright , спрях да мисля и да си задавам въпроси защо еди  кой си постъпва по този начин. Сори, това си е неговата карма, не моята. Омръзна ми да премислям неща с дни, това не води до нищо добро. Кара те да затъваш и накрая намираш вината в себе си. Дълго време ми беше необходимо да стигна до тези изводи. Сега е по- лесно, не се вълнувам толкова, станалото- станало!
Който иска ще остане, каквото и да се случва и ще има комуникация. Временните хора, каквото и да направиш ще си отидат от живота ти....

# 152
  • Мнения: 10 998
Аз пък мисля, че като кажеш истината и нараниш човека срещу теб всъщност му помагаш да преодолее недостатъците си и в следващите връзки да не допуска същите грешки. Въобще за мен е много тъпо да бягаш от болката, ти да изпитваш или пък да причиняваш такава. Болката лекува най-добре. Страхливците никога не стават силни, точно от страх да се изправят срещу проблемите си.

# 153
  • Мнения: 17 409
Замисли се по-скоро над отношенията ви, очакванията един към друг, това къде си ти, спри да повтаряш “той”, и потърси разминаване между думи и действия и при двама ви.

# 154
  • Мнения: 3 510
Абсолютно съм съгласна с christina1980. Просто за тези неща се искат топки. Но за негодника е по-лесно да избяга, защото не му се изпада в неловки ситуации с обяснения, сълзи, молби и т.н. Бяга от отговорност един вид. Не ми го обяснявайте това за недоисказаната истина. Аз искам да я чуя, та ако ще и да ме убие това, което ще чуя. Но на някои им е по-удобно да си живеят в собствения свят и ги е страх от грозната реалност.
Иначе, Phoenix Wright, не съм много сигурна дали в такъв момент много хора могат да мислят трезво, за да не мислят пораженчески. Трябва да си много дебелокож за това. Лесно е като го пишете, но на практика.....

# 155
  • Мнения: 2 638
А аз се чудя, ако си тръгне и ми каже на изпроводяк- ти беше твърде спокойна ( примерно ) за мен... То какво, да се променя ли ? И защо? Човек е такъв, какъвто е ( изключвам ексцесии - пиянство, насилие и т.н.) , та той само отбелязва, че аз съм си аз и не съм за него. Искам само да кажа, че ако се променяме по тертипа на всеки, преминал през живота ни, какво ще представляваме ние самите. Незнам, предпочитала съм да тръгна винаги тихо. Може би, защото в процес на връзката съм излагала проблемите, промяна е нямало, та, не съм вярвала, че на раздяла има смисъл да повторя всичко казано до момента.

# 156
  • Мнения: 17 409
И аз не се обяснявям на тръгване поради същите причини. Кой разбрал - разбрал. Пък като я почнете тая с негодниците - сякаш като ѝ каже защо, това ще му снеме “вината”.
Топки се искат, за да можеш да чуваш разбираш, не да изискваш Wink

# 157
  • Мнения: 182
Да не забравяме също фактът, че на раздяла хората казват неща, който не мислят. С цел да наранят, с цел да спасят своето его и тн. Доста често са груби и цинични. Имам една приятелка три години търсеше отговор на въпроса "той защо си тръгна "? Накрая се разболя и след мъчителното и дълго лечение разбра, че е изхабила толкова енергия, а е нямало смисъл. Човекът вече  е женен с дете, а тя...не ми се говори дори Confused

# 158
  • Мнения: 3 510
Хора, тук говорим за тръгване, ей така от нищото, тъй като дискусията започна от примера, който даде kuku_i_pipi, а не за някакви предизвестени тръгвания, които са били ясни, че ще се случат. Много ясно, че като има индикации за раздяла, на самата раздяла няма да искам обяснения, то би трябвало да ми е ясно. Но когато до преди два дена ми е казал, че ме обича, а на третия си събере багажа.....

# 159
  • Мнения: 17 409
То не е от нищото,  слушаш едната страна само Simple Smile

# 160
  • Мнения: 182
То не е от нищото,  слушаш едната страна само Simple Smile
Точно!

# 161
  • Мнения: 3 510
То не е от нищото,  слушаш едната страна само Simple Smile
Смисъл? Thinking

Едит. Да, разбрах какво искаше да кажеш, но аз говоря попринцип, не за конкретния случай.
На мен също ми се е случвало. Запознавам се с един господин, казали сме си кой, какво, що и на втория месец без никакви предварителни индикации - ми няма да се получи. Що? Ми просто няма, айде чао. И седиш и се чудиш, сега къде сбърках, какво не му хареса, сигурно в това сбърках, не, не, по-скоро в това.
Ами тъпо е, хора. Не е мъжко. Не че на жена отиват к*рвенски номера, ама от мъж като дойдат е не жалко, а следващото.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 13:09 от Blackbling

# 162
  • Мнения: 1 010
Хора, тук говорим за тръгване, ей така от нищото, тъй като дискусията започна от примера, който даде kuku_i_pipi, а не за някакви предизвестени тръгвания, които са били ясни, че ще се случат. Много ясно, че като има индикации за раздяла, на самата раздяла няма да искам обяснения, то би трябвало да ми е ясно. Но когато до преди два дена ми е казал, че ме обича, а на третия си събере багажа.....
Отговори си сама колко те е обичал.
За какво друго точно търсиш обяснение?

# 163
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
То не е от нищото,  слушаш едната страна само Simple Smile
Смисъл? Thinking

Едит. Да, разбрах какво искаше да кажеш, но аз говоря попринцип, не за конкретния случай.
На мен също ми се е случвало. Запознавам се с един господин, казали сме си кой, какво, що и на втория месец без никакви предварителни индикации - ми няма да се получи. Що? Ми просто няма, айде чао. И седиш и се чудиш, сега къде сбърках, какво не му хареса, сигурно в това сбърках, не, не, по-скоро в това.
Ами тъпо е, хора. Не е мъжко. Не че на жена отиват к*рвенски номера, ама от мъж като дойдат е не жалко, а следващото.
И това е достатъчно добра причина да тръгнеш веднага да търсиш проблем в себе си? Още повече, че нищо конкретно не е казал?

# 164
  • Мнения: 859
Не разбирам защо търсиш вина у себе си, при положение, че с теб са постъпили най-малкото некоректно. Толкова ниско самочувствие ли имаш? Излъгана, използвана, изиграна от поредния недорасъл "мъж" в случая, обаче търси вината в себе си.. Ясно е - или не те е оценил навреме, или се е комплексирал, че си нещо повече.
Вместо да вдигнеш глава, да се радваш, че навреме си се отървала, да осъзнаеш, че заслужаваш много повече, ти се самообвиняваш. Това ми говори за човек с трудно детство, който не е бил обичан достатъчно и си има комплекс непрекъснато да се доказва някому. Това се усеща отдалеч и разни комплексари търсят такива жертви.
Аз бих търсила обяснение какво на него не му е наред, за да постъпи толкова долно. Не какво на мен не ми е и трябва аз да променям. Да не съм шут, че да угаждам на всеки? Къде отивам аз, моята личност, моите права? Какво ще остане от мен, ако робувам на всеки и защо да го правя? Да не би да остана сама?
Сега, преди да са ми "скочили" мъжете - и жени има такива, разбира се. Грубо, на моменти цинично отношение, постоянен тормоз, претенции, искане на пари за всичко. Странно обаче, мъжете уж твърдят, че търсят мила, разбираща, топла и любяща жена, но рядко си тръгват от "чудовищата", търпят си ги и си им угаждат.
Такива "играчи" си го получават по-нататък, не се притеснявайте. Изведнъж започват да разбират и ценят много повече от преди.

Общи условия

Активация на акаунт