Mислите ли, че мъжете се връщат?

  • 13 173
  • 222
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 17 407
Може би изобщо няма значение дали си тръгва сам или с начален старт, дали  се връща или не се връща, ако не е преживян   Simple Smile
Много жени и мъже страдат по бивши. Години наред.

# 136
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма значение кой кого е натирил. За да се стигне до разлъка нещо не е достигнало.
А наличието на страдание говори за липсата на любов (и нейния антипод- голямо и ранимо его). Но това е трънливия път на израстването, няма друг.

# 137
  • Мнения: X
Връщане при бивш, или приемане на бивш - никога повече. Много се опарих.

Няма смисъл.

Счупеното НЕ се лепи

# 138
  • Мнения: 1 007
Напомпай си егото ти и не го връщай мухахаха

# 139
  • Мнения: 339
Според мен авторката иска по-скоро да се изясни с въпросния мъж защо си е отишъл, а не чак толкова да го приеме обратно.
Аз наскоро имах подобна раздяла с мъж, който изведнъж изчезна. Не че ми е притрябвал много, но няколко дни преди това ми казваше, че ме обича, а след това без са дава индикации какво не му изнася в отношенията ни, просто прекрати всякакъв контакт с мен.
Общо взето не е приятна такава раздяла, при все, че за мен конкретно този мъж не беше от особено значение /харесвах го, но по обективни причини, поне за мен, нещата не можеха да станат по-сериозни от епизодични срещи/.
Аз лично приемам такива хора /независимо мъже или жени/ за емоционално недоразвити, психически неустойчиви, комплексари /поне в моя случай беше така/, защото всеки нормален човек би си казал това, което му тежи във връзката. Другото е  психическо насилие над партньора, оставяйки го в неведение и с чувство за вина.
Такива хора, дори и да искат да се върнат, не трябва да им се дава втори шанс, защото остават с убеждението, че са уникални и неповторими, започват да манипулират партньора си и връзката се превръща в токсична.

# 140
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Въпрос: след като чак толкова не е притрябвал на човек другия, водено от презумпцията, че няма незаменими хора, защо някой би тръгнал да се чуди защо другия си е тръгнал?
Малко без никакъв смисъл ми се вижда това.

# 141
  • Мнения: 339
Въпрос: след като чак толкова не е притрябвал на човек другия, водено от презумпцията, че няма незаменими хора, защо някой би тръгнал да се чуди защо другия си е тръгнал?
Малко без никакъв смисъл ми се вижда това.
Всеки нормален човек би си задал този въпрос. Все пак хората сме мислещи същества, е, може би не всички, но повечето😄
На мен често ми се случва да си задавам въпроси за моето поведение и това на околните - от чисто битовото, до значимите екзестенциални действия, вкл. и на някои политици и др. публични личности.
По същия начин ми е интересно как другите ме виждат, какво харесват и какво не в мен и ако наистина има някаква градивна критика, бих я взела под внимание. Пак казвам,  за мен не е важно дали мъжът Х си е тръгнал и дали иска да се върне, а защо прави това, тъй като това е важно за мен самата, дава ми възможност да се видя как изглеждам отстрани. Друг е въпросът колко е искрен човек когато обсъжда тези неща.

# 142
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Не знам. От моята гледна точка е задаване на въпроси за неща, които реално не интересуват човека...
Waste of time and resources. Simple Smile
Освен това... има въпроси, чиито отговори понякога е добре да не знаеш.

# 143
  • Мнения: 2 124
Аз наскоро имах подобна раздяла с мъж, който изведнъж изчезна. Не че ми е притрябвал много, но няколко дни преди това ми казваше, че ме обича, а след това без са дава индикации какво не му изнася в отношенията ни, просто прекрати всякакъв контакт с мен.

Може би е усетил сдържаност в поведението ти към него и просто се е оттгелил, решил е, че той не е твоят човек.

За мен също има смисъл в изясняването, защото обикновено нашата гледна точка за поведението ни, отношението ни към другия, връзката като такава често не съвпада с тази на отсрещния човек дори при хармонични отношения,  но наистина малцина са готови на откровен разговор (не визирам само в случаите на раздяла).
Ако перефразираме Блага Димитрова - пътят към себе си минава през другите.

# 144
  • Мнения: 3 510
Въпрос: след като чак толкова не е притрябвал на човек другия, водено от презумпцията, че няма незаменими хора, защо някой би тръгнал да се чуди защо другия си е тръгнал?
Малко без никакъв смисъл ми се вижда това.
Ами то е сложно за разбиране, ако не си го изживял. Когато човек си тръгне (без обяснение), оставя някакво чувство на вина в теб, дори и да не ти е пукало кой знае колко за него. Тоест, започваш да си задаваш въпроса - какво не е наред в мен, че го отблъснах. А съм забелязала, че да си тръгват по този начин, е по-присъщо за мъжете. Кофти е наистина, после доста дълго време го мислиш, започваш да размишляваш над хиляди причини, поради които може да си е тръгнал и така. Та затова се чудят хората защо еди кой си си е тръгнал.

# 145
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Сложно не е. Навремето си задавах подобни въпроси. След това просто спрях. И започнах да действам адекватно в съответствие с поведението на човека отсреща.
А спекулации на кой било присъщо, не бих тръгнал да правя, защото обикновено жените очакват другата страна да се "досети", без да се дават обяснения и не само за това, а за почти всичко.

# 146
  • Мнения: 3 510
Ами всички сме различни все пак. Пък и жените са по-чувствителният пол, нормално е да имат по-нисък праг на "наранено его".
И как "започваш да действаш адекватно в съотвествие с поведението на човека отсреща", като kuku_i_pipi ти даде пример, че дни преди господин Х да си тръгне ѝ е казвал, че я обича? Смисъл, днеска да го обичам, щото и той ме обича, утре като си тръгне, щото не му пука вече и на мен да спре да ми пука, така ли? Е, извинявай много, ама не съм психарка и най-големият ботор на света да си, пак ще те жегне нещо отвътре.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 10:17 от Blackbling

# 147
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Самата ти го отбеляза адекватно. Не можеш да си ги представиш, докато не си го изживял.

Когато обаче си го видял достатъчно брой пъти, не само си го представяш, но и спира да ти прави впечатление.

Когато спре да ти прави впечатление, започваш да действаш адекватно. А адекватното е да спреш да мислиш за това и че вината е първо в теб.
Дай да си говорим направо: когато не получиш обяснение, каквото и да си мислиш за причини, следствия и т. н. може и да не е вярно. Simple Smile

# 148
  • Мнения: 3 510
Ами според мен е точно обратното. Когато ти се случи n на брой пъти, си казваш "значи проблема е в мен", а не започваш да мислиш по-адекватно. Напротив, проблемът се задълбочава още повече.
Иначе то точно това е най-кофтито, че като не получиш обяснение, започваш да си мислиш всевъзможни глупости, които най-вероятно не са истина, но в този момент мозъкът ти не може да го проумее и се самонараняваш излишно по този начин.
За това казвам, че е супер глупаво да не те се даде обяснение. Предпочитам да ми кажат "това и това в теб не ми допада", отколкото аз сама да нося вода от 100 кладенеца и да ме човърка, а то това е неизбежно, когато някой се изпари като п*ъдня из гащи. Несериозно е и води до травми.

# 149
  • Мнения: 1 007
Щом не е искал да каже какъв е проблема - най-вероятно е знаел, че ще засегне отстрещния човек...
Понякога  е по-добре нещата да останат недоизказани.

Общи условия

Активация на акаунт