Mислите ли, че мъжете се връщат?

  • 13 514
  • 222
  •   1
Отговори
# 195
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Зависи, специално мъжът, с който излизах беше на цикли - имаше моменти, в които беше много прилепчив и други, в които се покриваше. Както казах, отношенията ни бяха по-скоро на принципа неангажираща връзка. Дори той беше по-настоятелен, аз рядко го търсех. Имало е дори случаи, в които той ми е звънял, а аз не съм му вдигала, защото съм била някъде с компания и ми е било досадно да се занимавам с него.
Не мога да кажа, че все още имам интерес към него, за мен отдавна е ясно какво мога да очаквам от този човек. В началото го харесвах, но след 1-2 месеца го разбрах що за птица е и прецених, че ме устройва за компания и неангажираща връзка.
Въпреки това, остава любопитството.
Що се тонася до блокирането, както писах и в друга тема, от общи познати разбрах, че е разпитвал за мен. Затова предпочитам, ако му щукне нещо, да не може да се свърже с мен.
С това смятам да приключа темата, че стана много лично.
Този може и да е птица, но като гледам, не е сам....

Ей това, което съм удебелил, е ключово. Мъж, който има интерес към теб като към жена и желае връзка с развитие, НЕ иска САМО компанията ти и/или неангажираща връзка! Ако е мъж на място, той няма да се задоволи с такива компромисни решения, още повече взети едностранно, без той да знае.
Ако си знаела какво иска и въпреки това го считаш само за "кежуъл компания", ти подхранваш илюзиите му.
На негово място щях да се оттегля без много шум, когато видя, че няма изгледи за това, което търся и искам и повече нямаше да чуеш нищо за мен.

Нито те съдя, нито нищо. Ти си знаеш дали ще практикуваш така за в бъдеще или не...

# 196
  • Мнения: 17 412
Така, така. На пръв поглед прилъстени и изоставени, пък то...
Дами, очевидно ви харесва да го играете жертва, какво пък, ама все мъжът да е виновен - и тъй не бива Simple Smile

# 197
  • Мнения: 339
Зависи, специално мъжът, с който излизах беше на цикли - имаше моменти, в които беше много прилепчив и други, в които се покриваше. Както казах, отношенията ни бяха по-скоро на принципа неангажираща връзка. Дори той беше по-настоятелен, аз рядко го търсех. Имало е дори случаи, в които той ми е звънял, а аз не съм му вдигала, защото съм била някъде с компания и ми е било досадно да се занимавам с него.
Не мога да кажа, че все още имам интерес към него, за мен отдавна е ясно какво мога да очаквам от този човек. В началото го харесвах, но след 1-2 месеца го разбрах що за птица е и прецених, че ме устройва за компания и неангажираща връзка.
Въпреки това, остава любопитството.
Що се тонася до блокирането, както писах и в друга тема, от общи познати разбрах, че е разпитвал за мен. Затова предпочитам, ако му щукне нещо, да не може да се свърже с мен.
С това смятам да приключа темата, че стана много лично.
Този може и да е птица, но като гледам, не е сам....

Ей това, което съм удебелил, е ключово. Мъж, който има интерес към теб като към жена и желае връзка с развитие, НЕ иска САМО компанията ти и/или неангажираща връзка! Ако е мъж на място, той няма да се задоволи с такива компромисни решения, още повече взети едностранно, без той да знае.
Ако си знаела какво иска и въпреки това го считаш само за "кежуъл компания", ти подхранваш илюзиите му.
На негово място щях да се оттегля без много шум, когато видя, че няма изгледи за това, което търся и искам и повече нямаше да чуеш нищо за мен.

Нито те съдя, нито нищо. Ти си знаеш дали ще практикуваш така за в бъдеще или не...
Phoenix Wright, ти излагаш мъжката гледна точка на сериозен мъж. От женска гл.т. обаче аз мога да ти кажа, че една жена, за да излезе с един мъж има две причини - или го харесна или търси парите му. Аз лично имам достатъчно пари, дори може цялостното ми материално положение  /доходи, имоти и т.н./да е по-добро от това на въпросни мъж. При мен мотивът да започна да излизам с него беше, че ми харесва. Впоследствие обаче той се прояви като несериозен мъж, няколко пъти имаше случаи /не искам да излагам подробности/, в които по ясен начин ми показа, че има доста по-важни неща в живота му /други хора, работата и т.н./. Затова, както писах и по-горе, реших, че не мога да очаквам нищо сериозно от него, но пък ме кефи и не ми пречи да излизаме неангажиращо.
Не се заяждам, но не е хубаво да даваш квалфикации и да съдиш без да знаеш за какво става въпрос.

# 198
  • Мнения: 8 937
Моля да изясним, защото се обърках - обсъждаме случаи, в които единият просто изчезва (изнася се, не вдига телефон, не знаете къде е и жив ли е), или случаи, в които някой казва "искам да се разделим", но не дава обяснения?

# 199
  • Мнения: 3 510
Айде сега, съчинения по картинка.
Поне аз не твърдя, че съм жертва на никой и не искам да изглеждам като такава. Може би, защото го пиша, а не го казвам на четири очи, не схващате интонацията и изглежда все едно се оплаквам. Не се. Пак казвам, този мъж вече е в историята. След него е минал друг, който ми е доста по-присърце. Просто изживяванията ми с въпросния са що годе по темата и затова го дадох като пример.

# 200
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Phoenix Wright, ти излагаш мъжката гледна точка на сериозен мъж. От женска гл.т. обаче аз мога да ти кажа, че една жена, за да излезе с един мъж има две причини - или го харесна или търси парите му. Аз лично имам достатъчно пари, дори може цялостното ми материално положение  /доходи, имоти и т.н./да е по-добро от това на въпросни мъж. При мен мотивът да започна да излизам с него беше, че ми харесва. Впоследствие обаче той се прояви като несериозен мъж, няколко пъти имаше случаи /не искам да излагам подробности/, в които по ясен начин ми показа, че има доста по-важни неща в живота му /други хора, работата и т.н./. Затова, както писах и по-горе, реших, че не мога да очаквам нищо сериозно от него, но пък ме кефи и не ми пречи да излизаме неангажиращо.
Не се заяждам, но не е хубаво да даваш квалфикации и да съдиш без да знаеш за какво става въпрос.
Нито съм инстанция да давам квалификации, нито съм човека да съдя.
Коментирах написаното. Нищо повече, нищо по-малко

Ако на него му харесва положението в което го поставяш, тоест неангажираща компанийка, ок. Изборът си е негов.
Ако не му харесва това положение, той си тръгва и не чуваш нищо повече за него. Пак ок.

В който и от двата случая да е обаче, не виждам разумна причина да тръгна да се интересувам защо си е тръгнал. Ако бях на твое място де.
Във вторият е пределно ясно защо.
В първият пак е ясно, защото като неангажираща компанийка, той може да си прави каквото си иска и не дължи обяснения, още по-малко на теб,

# 201
  • Мнения: 2 638
И я това не схващам, а се опитах. Какво значение има, дали ще каже клише, като- проблема е в мен, на различни етапи сме, ил ще си тръгне по живо, по здраво?
 Защо човъркаш- това вече се чудя?

# 202
  • Мнения: 3 510
Наистина не схващате. Grinning
Много отдавна съм спряла да човъркам по тази тема. Вече не ми е на дневен ред, било каквото било.
Просто я дадох като пример, че съм останала с кофти привкус, като са ме зарязали без обяснение и в течение на дискусията дадох малко повече подробности.
Не страдам за този човек, не ровичкам, това се е случило преди 3 години и половина, а ние с него сме се видяли за последно преди 2.

# 203
  • Мнения: 2 638
Услуга ти е направил. Най- страшно е да се губи време.

# 204
  • Мнения: 17 412
Blackbiling, в подобни случаи давам примера с много желан момък, отговарящ на 49 от 50 критерия, но забегнал без обяснения. Всичко точно,  таман да заживеят и той побягнал. Тя още се чуди защо. И не мисля, че кофти привкусът ѝ някога ще изчезне. Не е луд, който яде баницата.
Simple Smile
П.п пиша за жертвата, защото от всичко написано, много напомняте на хората, които отиват на психолог да работят  за себе си, но не спират да говорят за другия. Той така, той иначе. Аз съм с нормално поведение. Ми не, не си Simple Smile

# 205
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
П.п пиша за жертвата, защото от всичко написано, много напомняте на хората, които отиват на психолог да работят  за себе си, но не спират да говорят за другия. Той така, той иначе. Аз съм с нормално поведение. Ми не, не си Simple Smile
Хора, които са скарани с поемането на персонална отговорност. Има много такива... за съжаление.

Примерът е много добър за прилагане на практически шит тестове. Просто питай човек защо не се е получила предната му връзка и по отговора ще ти стане ясно.

# 206
  • Мнения: 4 972
Неизвестното винаги оставя въпроси и съмнения.
Гадно е ,когато те изоставят без елементарно обяснение.
Случи ми се на дърти години.И доста време будеше въпроси.
В крайна сметка приех,че това е страх да се изправиш пред човек и да го заявиш гласно.
Явно и аз не съм преценила правилно мъжа.

# 207
  • Мнения: 2 124
Да не изпадам в подробности, че си разделихме и по вайбър, а не очи в очи, за да не кажете, че си нагаждам историята в моя полза.
В 21-ви век голяма част от връзките приключват по вайбър или месинджър - държи се дистанция, избягва се директна конфронтация, а също и ненужни "вопли".

# 208
  • Мнения: X
Да не изпадам в подробности, че си разделихме и по вайбър, а не очи в очи, за да не кажете, че си нагаждам историята в моя полза.
В 21-ви век голяма част от връзките приключват по вайбър или месинджър - държи се дистанция, избягва се директна конфронтация, а също и ненужни "вопли".

Викаш, друго си е да можеш фраснеш гадината в носа. Relaxed

# 209
  • Мнения: 17
Връщат се, само ако са неуравновесени и инфантилни. Grin На кого му е притрябвал такъв? Освен, ако не искаш да се возиш на влакчето на ужасите до безкрай.
Независимо кой е прекратил връзката се предполага, че е стигнал до такова решение след множество ситуации, проведен разговор и нулев резултат към промяна. Нещата са се изчерпали, затова се е стигнало до логичен развой на събитията. Поне при зрелите хора. Всичко останало е удължаване на агонията и плод на някакви нерешени вътрешни проблеми.

И аз съм се връщала - от страх да не остана сама, от страх и нежелание да започвам наново, от болно его нещата да се случат по моя начин и "как така ще ме отхвърлят" - нищо не спечелих, само загубих време. Насила хубост не става.
И при мен са се връщали - колкото да видят дали номерата им ще продължават да минават, а аз съм ги приемала, понеже съм си навила на пръста, че много държат на мен и че нещата ще са различни тоя път - ми не, не са. Кофти е да те зарежат веднъж, всеки минава през това. Но два пъти по-кофти е сам да се поставиш в ролята на жертва и да се унижаваш. Когато нямаш самоуважение и си постилаш достойнството като килим - няма защо да се сърдиш, че стъпват по него.

Всеки си носи последствията от решенията и независимо кой е прекратил връзката - няма разумна причина за връщане назад. Пък ако е било първосигнално още по-зле - при всяка по-заплетена ситуация ли ще се реже нишката и после ще се кърпи? Съществена е разликата между любов и наранено его, ако непрестанно се повтаря един и същи цикъл е хубаво човек да се позамисли за причините вътре в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт