205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 105
  • 740
  •   1
Отговори
# 165
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Клема ми звучи по-добре от "раздел". Grinning

# 166
  • Мнения: X
Имам близка, която вчера е летяла от Дортмунд, тъй като повече не й се седи тук и иска да се прибере вкъщи.
Самолетът е имал преди това полет от България- част от хората, които са дошли, са били върнати обратно. Thinking Подробности не знам, но доколкото моята близка е подочула, са дошли да работят, но са нямали договор и айде обратно. Flushed Звучи ми странно, не са били един или двама върнатите. Може само да се спекулира каква е точната причина.


Това е много странно, даже невероятно, защото в NRW от една седмица е отменена карантината за всички граждани на ЕС и още четири държави.

https://www.google.com/amp/s/amp.zdf.de/nachrichten/politik/coro … tschland-100.html

# 167
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С кола някъде ми е ок, но да летя все още не искам. Бебето пипа и лапа всичко, големият уж разбира, редовно пипа всичко, трябва да се карам...
Ние не сме планирали нищо, спонтанно ще е. Имаме вече каравана.
Ако някой е върл кемпър да свирка, още нямам “кухня” и ще се радвам на съвети ( какъв газов котлон, каква бутилка, какви тенджери/тигани т.н)

А и изпадам в дистрес от идеята аз или някое от децата да попаднат в болница, мисля, че от българските повече се стресирам 😨

# 168
  • Мнения: 9 454
С кола някъде ми е ок, но да летя все още не искам. Бебето пипа и лапа всичко, големият уж разбира, редовно пипа всичко, трябва да се карам...
Ние не сме планирали нищо, спонтанно ще е. Имаме вече каравана.
Ако някой е върл кемпър да свирка, още нямам “кухня” и ще се радвам на съвети ( какъв газов котлон, каква бутилка, какви тенджери/тигани т.н)

А и изпадам в дистрес от идеята аз или някое от децата да попаднат в болница, мисля, че от българските повече се стресирам 😨

Сакън, не го казвай. Аз като изказах едно такова непредпазливо мнение в темата за Ковид, една потребителка направо ми каза да забравя и българския и въобще да не се връщам там. Confused

# 169
  • Мнения: X
Аз казах нещо конкретно за българската образователна система и ми казаха, че родината ме е изучила и дала шанс да се реализирам в чужбина, а аз я плюя.

# 170
  • Мнения: 177
Момичета, може ли да попитам нещо ... Понеже една приятелка е на джобцентера и има един документ за махане от задължението да плаща АРД докато и е валиден договора .. но във формуляра й искат номер на причината поради, която няма да плаща. Какъв е номера на причината(джобцентер) ?

# 171
  • Варна
  • Мнения: 948
Момичета, може ли да попитам нещо ... Понеже една приятелка е на джобцентера и има един документ за махане от задължението да плаща АРД докато и е валиден договора .. но във формуляра й искат номер на причината поради, която няма да плаща. Какъв е номера на причината(джобцентер) ?
Не е ли достатъчно да изпрати решението / становището, че е на jobcenter?
Карантината в бг пада на 16 юни по стара информация. Вече обмислям кога да пътувам. Дали мога да се възползвам от тези 7 дни гратис и да се направя на туристка, тоест да пътувам примерно на 9 юни?

# 172
  • Мнения: 177
Момичета, може ли да попитам нещо ... Понеже една приятелка е на джобцентера и има един документ за махане от задължението да плаща АРД докато и е валиден договора .. но във формуляра й искат номер на причината поради, която няма да плаща. Какъв е номера на причината(джобцентер) ?
Не е ли достатъчно да изпрати решението / становището, че е на jobcenter?
Карантината в бг пада на 16 юни по стара информация. Вече обмислям кога да пътувам. Дали мога да се възползвам от тези 7 дни гратис и да се направя на туристка, тоест да пътувам примерно на 9 юни?
Те знам, предполагам,че да. Това не знам дали задължително ще й го изискат след като прати доказателство,че е на jobcenter

# 173
  • Мнения: 103
Добър ден на всички! Някой знае ли към днешна дата пътуване с автомобил към България, как стоят нещата? Маршрута е Германия-Чехия-Словакия-Унгария-Сърбия-България. Не съм сигурна кои граници са отворени, кои не. Моля някой ако знае нещо да каже. Благодаря !

# 174
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Катринее, ако сте член на ADAC най-добре там питайте.

# 175
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Имам близка, която вчера е летяла от Дортмунд, тъй като повече не й се седи тук и иска да се прибере вкъщи.
Самолетът е имал преди това полет от България- част от хората, които са дошли, са били върнати обратно. Thinking Подробности не знам, но доколкото моята близка е подочула, са дошли да работят, но са нямали договор и айде обратно. Flushed Звучи ми странно, не са били един или двама върнатите. Може само да се спекулира каква е точната причина.


Това е много странно, даже невероятно, защото в NRW от една седмица е отменена карантината за всички граждани на ЕС и още четири държави.
Мисля, че няма нищо общо с карантината.
Върнатите са били около 20 души. Не са били от ромското малцинство. И на мен ми е мистерия, дори и да са нямали постоянен адрес или постоянен работен договор....Thinking

# 176
  • Мнения: 2 110
В Германия все още е забранено да влизат чужденци без адресна регистрация. Само че и аз в последните няколко дни се чудя докога ще важи това правило. Мисля, че до 15.06,но това е мое предположение, конкретно инфо не намирам никъде.

# 177
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Аха, сега ми се изясни. Hands Thumbsup

# 178
  • Мнения: 11 337
Една позната скоро се прибира с кола от България за Германия и са ги спирали в Унгария с искане за адресна регистрация в Германия, за да ги пуснат към Австрия.

# 179
  • Мнения: X
Какво значи да си на Jobcenter? Регистриран като безработен ли?

Общи условия

Активация на акаунт