Над 30 календарни дни неплатен отпуск и обезщетения

  • 623
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте,ако съм ползвала повече от 30 работни дни от началото на годината-неплатен отпуск за една година и ме съкратят, имам ли право на обезщетение от трудовата борса?Имам над 15 години трудов стаж, работя на 8 часа и във фирмата съм от 6 години. Съкращението ще е поради намаляне обема на работа?Ще си получавам ли пълното обезщетение?
Благодаря,предварително!

# 1
  • Мнения: 12 725
Ето какво казват от НОИ:
Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд „Безработица“ най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването. Освен ако не си пенсионерка, регистрирана безработна или ако не работиш нещо друго.

Излиза, че имаш право, макар и да си била в неплатен отпуск над 30 дни. За 30 от тях също си осигурявана.

# 2
  • Мнения: 4 808
Имате право на пълно обезщетение - 60 процента от брутното трудово възнаграждение ако ви освободят по този член за намаляване обема на работа. И ще го получавате 12 месеца, след като имате над 15 години стаж, като имате право и да прекъсвате. Има тема "трудова борса и обезщетения", може да я прочетете, там много неща пише. Неплатеният отпуск ще окаже влияние на размера на обезщетението, което ще получавате, т.е. ще го намали. За база за изчисляване се взема брутното възнаграждение за последните 24 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт