Никога не съм имал гадже..

  • 6 389
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 4 180
Авторът се притеснява от самото запознанство, от доближаването,  започването на разговор, заговарянето.
Точно, проблема ми е в първия разговор, не мога да се отпуна и да говоря простотии пред момичето.. Не мога да плещя клишета на 4,5 момичета и да очаквам някоя да ми върже, не съм такъв. Просто винаги очаквам да пише момичето първо, а до сега тва не се е случвало.
Аз като момиче мога да ти кажа, че много рядко пиша първа на мъж. И впечатлението ми от моите приятелки е че и те са така. Обикновено мъжът проявява първи инициативата. Относно говоренето на простотии и клишета - мисля, че сериозните момичета не се впечатляват на такива неща. Най-малкото вече са чували доста такива и не им правят впечатление. Ако искаш такава де. Според мен е по-добре да говориш за неща, които на теб са ти интересни, разучи и на нея какво й е интересно. Няма защо да се притесняваш ако разговорът не потръгне - ще опиташ пак с друга и така лека полека ще се научиш какво да говориш и как да се държиш на първи разговор.

# 46
  • Мнения: X
Няма защо да се притесняваш ако разговорът не потръгне - ще опиташ пак с друга и така лека полека ще се научиш какво да говориш и как да се държиш на първи разговор.

Тоест да рови в контейнера с боклуци, докато не намери кутията с останало парче пица и после да я изяде с мръсни ръце Grinning Такъв багаж може да му се натрупа междувременно...

# 47
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ей това мъжете все погрешно разбирате Grinning Аз не казвам да пробва с всяка срещната и да не подбира. Казвам само, че ако хареса някое конкретно момиче и опита да говори или пише с нея и тя го отхвърли това не означава, че не трябва да опита след това пак с друга. А не като не се получи да си мисли, че не го бива да комуникира и да седи и да чака тя да му пише или да го заговори първа.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 18:19 от Дариела

# 48
  • Мнения: 2 124
А кое му е страшното да заговориш някого - аз такива притеснения съм имала 5-7 клас. По-натам като ми хареса някой, отивам и се запознаваме, съвсем нормално, без оригиналничене, разговорът си тръгва от само себе си. Но аз съм директна по принцип.

# 49
  • Мнения: 2 520
Присъединявам се към мнението на Дариела - и аз никога не пиша първа на момче (говоря за личните отношения, а не за работни), доколкото сме го говорили и с други приятелки - също не пишат. Малко съм старомодна в това отношение, но смятам, че момчето трябва да направи първата крачка.

Относно комуникацията - опитай с Omegle и подобните. Не за да си търсиш твоята половинка, а за да общуваш с много хора, с различни начини на мислене. Съветът с Tinder ама настроен за друг град също е супер. Според мен трябва първо да се разчупиш и да общуваш, а останалото само ще си дойде. Wink

За писането на клишета - да, кутията ми е пълна с някакви подобни: zdr, kak si, kvo praish и Сие. Joy Преди отговарях най-малко от любезност, вече даже не си правя труда. Казвам ти го от гледна точка на момиче, което е горе-долу на твоята възраст - винаги ми прави добро впечатление добрият изказ, грамотното писане, въпросите, които изискват повече от просто “да/не”, това показва старание и на такива съобщения винаги съм отговаряла. Малко странен съвет е обаче преди да пишеш на момиче, което си харесал - погледни какво е споделяла, от какво се интересува, каква музика слуша. Напълно възможно е някои от интересите ви да съвпадат - ето ти една добра възможност да ѝ пишеш. От една страна ще се чувстваш уверен, защото си в “свои” води, от друга - няма да имаш нужда от клишета.

Звучиш като умно и грамотно момче. Късмет!

# 50
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 761
Малко странен съвет е обаче преди да пишеш на момиче, което си харесал - погледни какво е споделяла, от какво се интересува, каква музика слуша. Напълно възможно е някои от интересите ви да съвпадат - ето ти една добра възможност да пишеш. От една страна ще се чувстваш уверен, защото си в “свои” води, от друга - няма да имаш нужда от клишета.

Това няма да му помогне. И аз съм писал на момичета, ползвайки информацията, която е дала за себе си. Отговаряха ми с мълчание. Трябва по някакъв начин да я провокира да му отговори.


SamoDiva, страхът идва от това, че не знаеш какво да кажеш на момичето, като пък кажеш нещо дали и тя ще прояви интерес или просто ще увисне във въздуха. И като това се повтори 5 пъти.....

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 21:59 от Natael-1485

# 51
  • Мнения: 2 124
SamoDiva, страхът идва от това, че не знаеш какво да кажеш на момичето, като пък кажеш нещо дали и тя ще прояви интерес или просто ще увисне във въздуха. И като това се повтори 5 пъти.....

То с такова премисляне няколко хода напред естествено, че няма да му стигне кураж. Стреляш и каквото стане.
Авторът да вземе да препрочете "Автобиография" на Бранислав Нушич. Този въпрос "Не знам какво да говоря" достатъчно подробно е описан там - той давал на възлюбената сценарий за научаване, че да не си мълчат неловко. Ще спестя развоя, Нушич се изразява по-колоритно.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 22:18 от SamoDiva

# 52
  • софия
  • Мнения: 4 180
SamoDiva, страхът идва от това, че не знаеш какво да кажеш на момичето, като пък кажеш нещо дали и тя ще прояви интерес или просто ще увисне във въздуха. И като това се повтори 5 пъти.....

Ама то никога не е предварително сигурно дали ще прояви интерес или не. По тази логика трябва да не опитва никога и да си седи сам, защото сакън да не го отхвърли някоя.

# 53
  • Мнения: 2 478
А кое му е страшното да заговориш някого - аз такива притеснения съм имала 5-7 клас. По-натам като ми хареса някой, отивам и се запознаваме, съвсем нормално, без оригиналничене, разговорът си тръгва от само себе си. Но аз съм директна по принцип.
Браво, проактивна си. Nice.
Разговорът би тръгнал, ако и другият "привиди" интерес към теб. Simple Smile
Чудесно, и аз съм от директните. Wink
Даже на някои понякога им идвам "в повече". Лъжичка съм не за всяка уста. CloseStuck Out Tongue Winking Eye

# 54
  • Мнения: 514
Абе истината е, че авторът прекалено много го мисли това е. Истината е, че формула за успех няма. Всичко е до човек, т.е. субективно - едно момиче ако не те харесва ако ще и стихосбирка да и напишеш и звезди да и сваляш, няма да ти върже. За друга пък ще си мечтаното момче и дори едно “Здравей, как си” да ѝ напишеш, нещата ще ти се получат от раз. То реално това прдставлява опознаването и срещите - проба грешка. И повярвай най-лошото не е да те отрежат, има много по-големи разочарования от това. Повечето хора не се задомяват с първите си гаджета, а пробват, излизат по срещо и така докато срещнат своя човек, така че имай предвид, че във връзките и като цяло в любовта никога нищо не е сигурно и затова не трябва да го мислиш толкова.

# 55
  • Мнения: 2 478
Абе истината е, че авторът прекалено много го мисли това е. Истината е, че формула за успех няма. Всичко е до човек, т.е. субективно - едно момиче ако не те харесва ако ще и стихосбирка да и напишеш и звезди да и сваляш, няма да ти върже. За друга пък ще си мечтаното момче и дори едно “Здравей, как си” да ѝ напишеш, нещата ще ти се получат от раз. То реално това прдставлява опознаването и срещите - проба грешка. И повярвай най-лошото не е да те отрежат, има много по-големи разочарования от това. Повечето хора не се задомяват с първите си гаджета, а пробват, излизат по срещо и така докато срещнат своя човек, така че имай предвид, че във връзките и като цяло в любовта никога нищо не е сигурно и затова не трябва да го мислиш толкова.
Браво, чудесен пост. Hands Plus1 Simple Smile
Мисленето ти сякаш би било валидно и не само за връзките. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 301
Честно казано аз съм от жените, които не биха обърнали по-сериозно внимание на мъж, ако запознанството ни е онлайн. Преминаването в чат по-скоро е продължението на флирта.
Поработи върху самочувствието ти. Купи си нови дрехи, промени прическата или смени приятелската среда. Ако си  в компания с алфа мъжкари шансовете ти намаляват.
Излизай навън и се срещай с нови хора. Така ще натрупаш опит в комуникацията и ще ти е по-лесно да общуваш.

# 57
  • Мнения: 5 832
Няма защо да се притесняваш ако разговорът не потръгне - ще опиташ пак с друга и така лека полека ще се научиш какво да говориш и как да се държиш на първи разговор.

Тоест да рови в контейнера с боклуци, докато не намери кутията с останало парче пица и после да я изяде с мръсни ръце Grinning Такъв багаж може да му се натрупа междувременно...
По-добре да седи гладен викаш?

# 58
  • Мнения: 2 478
Честно казано аз съм от жените, които не биха обърнали по-сериозно внимание на мъж, ако запознанството ни е онлайн. Преминаването в чат по-скоро е продължението на флирта.
Поработи върху самочувствието ти. Купи си нови дрехи, промени прическата или смени приятелската среда. Ако си  в компания с алфа мъжкари шансовете ти намаляват.
Излизай навън и се срещай с нови хора. Така ще натрупаш опит в комуникацията и ще ти е по-лесно да общуваш.
Предубедена си, или не можеш, не искаш да общуваш онлайн. Tова е избор.
Същото е като на живо - общуваш, само че "дистанционно" под формата на текст, глас или видео с глас. Mr. Green
И двата варианта са ок - от реала, онлайн и обратно.
И двете работят при мен. С различна честота и успеваемост, не мога да кажа кое има предимство. До хора, ситуации и късмет е. Simple Smile
Някои пък си мислят, че щом някой е "онлайн", значи е зальохав, смотан, срамежлив и т.н., което не е така изобщо.
Просто е - използват се всички форми на комуникация за всичко.
Плюсът на 4 очи е, че веднага виждаш човека отсреща, че снимките понякога изопачават, но не е проблем, има си чар, тръпка. Чатът е много приятен и релаксиращ на моменти. Също ти дава възможност да формулираш мисълта си по малко по-различен начин от очи в очи на секундата веднага, защото се съобразяваш с твоето темпо в по-голяма степен, освен с на другия и заобикалящата среда. Също опознаваш мисълта на другия по-добре, защото зад монитора повечето хора се отпускат повече. Аз нямам този проблем, еднакво ми е навсякъде. Може би опит, практика, характер.
Каквото и да си говорим вече всичко е "и онлайн".

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 11:23 от FragranceFanatic

# 59
  • Мнения: X
Няма защо да се притесняваш ако разговорът не потръгне - ще опиташ пак с друга и така лека полека ще се научиш какво да говориш и как да се държиш на първи разговор.

Тоест да рови в контейнера с боклуци, докато не намери кутията с останало парче пица и после да я изяде с мръсни ръце Grinning Такъв багаж може да му се натрупа междувременно...
По-добре да седи гладен викаш?
В духа на метафорите по-добре да си викне Доминос за вкъщи или да си направи домашна пица Grinning

Общи условия

Активация на акаунт