Внимавайте с аптека Фрамар!!!

  • 6 085
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 910
Би трябвало и вие да погледнете какво купувате! А и правите връщане чак на следващия ден.  Това е лекарство и аз не съм съгласна после да закупя нещо върнато от друг! Може да е подменено и какво ли не!

# 16
  • Мнения: 5
Няма такива работи в Европа. Купуваш, не ти харесва, връщаш, връщат ти парите. Даже и касова бележка не искат винаги. Като си платил с карта то е ясно. Никой не пита защо, какво и т.н. Предполагам, че и некоректните търсещи измама купувачи също са малко.
Вие може да си мислите каквото искате. Има си професионални практики. Във всяка една верига магазини си има процент кражби, процент брак, процент върнати стоки, процент дефектни стоки.
Крайния потребител това не го интересува - той си гледа изгодата и си пазарува, където му е изгодно.
Те преднамерено ме измамиха, защото ми казаха че имат това за което питах а ми дадоха друго нещо. И после наглеците ми твърдят, че ''не знам какво сте се разбрали с колежката''. А колежка няма, беше същата продавачка, не съм толкова зле с паметта. Като мамят хората си е техен проблем - да го бракуват, да го плати продавачката, да правят каквото щат. Да не говорим, че ми взеха стоката и най-вероятно ще я продадат втори път.
Мошенници и измамници!

# 17
  • София
  • Мнения: 30 142
Взеха Ви сашетата и не Ви върнаха парите? Поне да си бяхте прибрали сашетата.
Принципно връщането на лекарства е проблемно в почти всяка аптека затова гледам и проверявам по 100 пъти. Бързах, не видях и не разбрах не са оправдания в случая.

# 18
  • Мнения: 5
Не искам с никой да споря и никого да уча. Само не се страхувайте да си търсите правата и бъдете коректни. Има КЗП, има закони, има сайтове за споделяне на впечатления (като бг мама), има социални мрежи, има начини.  
А и между другото осъзнах, че цената на сашетата е 12.7лв, а цената на капките е 22.99. Т.е. таксували са ме за по-скъпото и са ми дали по-евтиното Simple Smile Като са агресивни и нагли си е техен проблем, няма да им падаме на нивото.

# 19
  • Мнения: 811
Точно така! Има КЗП, сезирайте ги, пък дано те да успеят да ви обяснят, че говорите глупости и лекарства не се връщат или заменят!
Как не се умориха във всяка втора тема в този раздел да се плаши с КЗП, но почти никой не си направи труда да провери какви са му потребителските права и докъде се простират!

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте мами и татковци.
Развитието по моя случай е следното:

Предисторията съм я написал. Подадох онлайн жалба в КЗП. Върнаха ми стандартен отговор с извадки от закона. По тези извадки от закона се ориентирате какъв ви е проблема и как да си формулирате жалбата. Върнах отговор по моя случай аргументиран със текстове от закона. КЗП са направили проверка по случая. Отидох на място в обекта, подписах се на документ от КЗП и ми върнаха парите.
Всичко това отне около месец.

Търсете си правата и не се огъвайте. Ще има много престъпници и мошенници да ви пречат, да знаете! Никой няма да дойде да ни освободи както през 1878, Европа не я чкайте, самички трябва. Те мошенниците най-ги е страх когато действате правилно по закона с институциите, защото след това ги чака затвор и гибел. Както е казал Радой Ралин свободата е като хляба - трябва всеки ден да се замесва, изпича и изяжда.

# 21
  • Мнения: 811
Отдъхнах си!
Оказа се, че аптеки Фрамар са изключително коректни и връщат пари  дори при абсурдни ситуации, в които закона ясно казва че пари не се връщат!
Това ще даде стимул на всеки илитерат с минимални потребителски знания да сезира КЗП за щяло и нещяло!

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте! Вече има ново прилижение, което ви показва различните цени във всички аптеки около вас и/или в друг град. Също така можете да си поръчате и да ви ги доставят до дома или просто да си ги запазите ако количествата са ограничени.

Общи условия

Активация на акаунт