С какво ви дразнят свекървите? – 149

  • 30 450
  • 755
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 571
Заповядайте в новата тема.

Линк към предишната – https://www.bg-mamma.com/?topic=1562606

# 1
  • Мнения: 18 503
Карина, на твое място - така и така не сте в добри отношения, - не бих ходила на вечеря да ни държат сметка с другата снаха защо харесваме или не харесваме свекървата.
Същото и на мястото на Римона - така и така ще има сърдити, по-добре да не съм аз с изхабените нерви - изпращам бащата и детето, аз си оставам в София, и това е.

# 2
  • Мнения: 2 696
Птица, точно от такива сценки и правене на актриси се зараждат турските сериали. Мерси, не искам да участвам в такъв, нито живота ми да прилича на такъв. Явно ти обичаш да правиш сценки, дано има кой да ги търпи.

Аз като бях бременна не съм и стъпила и си бях чудесно.

П.П. Благодаря за новата тема! Побутнах я аз малко старата и създадох работа, но дано е, за да споделяме и да си помагаме взаимно със съвети и да си късаме по-малко нервите.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 12:14 от Rimmona

# 3
  • Мнения: 1 501
Благодаря за новата тема. Прехвърлям си последния коментар тук.

Ма Ко, всичко е в прав текст, ясно разбира кое, как и защо, но се прави на луда, защото така й изнася. Толкова беше гузна след последните обиди, че говори с мен през детето, примерно :какво пюренце хапваш бабо, кой ти е любимия вкус? " Демек, иска да пита дали е захранен вече (6м),но не смее да ме погледне или да комуникира, защото хич не й мълча по принцип, а сега избягвам изобщо да я виждам, или ако се налага изобщо не говоря с нея!

# 4
  • при късмета
  • Мнения: 24 006
Благодаря за темата!
Карина, тогава ѝ кажи, че нарочно ще избягваш контакти, защото не разбира нещо обяснявано 100 пъти. Дори да има официален повод, като личен или празник по принцип. Тя да избира или престава с цирковете за да се изкарат тези празници както трябва или вашето семейство ще планира нещо друго за тях. Ако и от това не разбере, ще ѝ светне като остане сама за Коледа или на РД

# 5
  • Мнения: 1 257
Как ще издържа тази вечеря не знам, искала да ни събере с другата снаха и да й обясним защо не я харесваме....
Извинявам се, но къде ще бъдат двамата ѝ сина през това време? Не мога да си представя как тя ще ви отправя обвинения и ще ви вкарва в някакъв отбранителен и обяснителен режим, а мъжете ще си пият питиетата отстрани. И това в заведение. Наистина не мога да си го представя като ситуация. Моят мъж в подобна ситуация или ще я постави на място с подобаваща кратка реплика, или просто ще станем и ще си тръгнем. Със свекървата не ми се е случвало, защото имаме добри отношения, и не е такъв човек, но от събитие на друг роднина сме си тръгвали така. Направиха му една забележка, нямаше промяна. Станахме и си тръгнахме. Никой не е длъжен да търпи нечии капризи. Дори човекът да не си вземе поука и да "не разбира" какво толкова е направил, най-малкото заради личното самоуважение не трябва да се търпи това.

# 6
  • Мнения: 1 501
Като почне с циркове те, мъжът ми става и тръгва. Въпроса не е в това. Ако не отида й давам добра възможност да ме плюе, как не я уважавам, ако идвамата не отидем, веднага скача-ето тя го настройва и той не идва..... Омагьосан кръг...

# 7
  • София
  • Мнения: 28 571
Като почне с циркове те, мъжът ми става и тръгва. Въпроса не е в това. Ако не отида й давам добра възможност да ме плюе, как не я уважавам, ако идвамата не отидем, веднага скача-ето тя го настройва и той не идва..... Омагьосан кръг...
Е и какво от това? Нали ти нямаш проблем с избора си, какво те интересува чуждото неодобрение?

# 8
  • Мнения: 18 503
И да отидеш, и да не отидеш, ако е скандалджийка, няма как да предотвратиш каквото и да е.

# 9
  • Мнения: 13 768
Като почне с циркове те, мъжът ми става и тръгва. Въпроса не е в това. Ако не отида й давам добра възможност да ме плюе, как не я уважавам, ако идвамата не отидем, веднага скача-ето тя го настройва и той не идва..... Омагьосан кръг...
Не се настройвай предварително, може да се окаже спокойно събиране.

# 10
  • Мнения: 4 699
Аз съм много толерантна и търпелива в отношенията , но не оставям да ми се качат на главата. Значи стигнат ли раменете ги зашеметявам с ясна и точна "приказка" и после си знаят мястото, ако НЕ , то тогава- игнор.
Карина , ако си добра актриса действай като нея - влизаш в тона и , с ясно лицемерие потвърждаваш думите и  , ако не се усети , смехът на останалите ще я отрезви.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 14:00 от ccvet

# 11
  • Мнения: 1 501
Ма Ко, не е за одобрението. Просто е един коз в нейния ръкав, да реве тя колко е блага и добра, а аз не съм я уважила на празника й. Винаги извърта нещата. Винаги. Затова отивам, пия си виното, говоря си с някой друг и така. Ще използвам и часовият диапазон да си тръгна рано. Детето си ляга в 20ч,срещата е в 18ч. Поне така си ги представям нещата....

# 12
  • София
  • Мнения: 28 571
Ма Ко, не е за одобрението. Просто е един коз в нейния ръкав, да реве тя колко е блага и добра, а аз не съм я уважила на празника й. Винаги извърта нещата. Винаги. Затова отивам, пия си виното, говоря си с някой друг и така. Ще използвам и часовият диапазон да си тръгна рано. Детето си ляга в 20ч,срещата е в 18ч. Поне така си ги представям нещата....
И какво от това?

# 13
  • Мнения: 4 239
Карина, привикването от свекървата като началник на подчинените снахи, за да бъдат разпитани и да дадат обяснения ме развеселиха, защото се сетих за подобна ситуация, в която е била поставена една моя приятелка (голяма сладурана, със силно чувство за хумор, често ми разказва този диалог и ококорената безмълвна реакция):
Свекървата: ....Ти мене не ме обичаш, знам си аз! ....
Снахата: Напротив, майко!, обичам те и те уважавам точно толкова, колкото и ти мене! Smiley Няма да си мислиш лоши работи! Simple Smile))

Та идете двете снахи с гордо вдигнати глави, кажете й няколко пъти наздраве и че я обичате колкото и тя вас, оставете я да плати сметката и хайде чао. Мъжете - плътно до вашите поли!  Мъжът може да е главата на семейството, ама жената е шията! На където се врътне шията, натам се върти главата!

# 14
  • Мнения: 2 696
Ох, като чуя някой да казва на свекърва си майко и направо ми става лошо... Laughing
Майката си е една, поне за мен.
Шегата настрана, като каза това за главата и шията за мъжа и жената и се сетих, че ММ винаги е бил на моя страна, което е и нормалното, но май на повечето свекърви не им се нрави особено и тайничко недоволстват, сякаш вечно мъжа трябва да е съгласен с тях, а не с жена си.

Общи условия

Активация на акаунт